Skocz do zawartości

Ustawienie sceny


apoc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Radzę posłuchać i werbli i Jackson-a gdyż .... według mojego słuch werble są rozstawione po półokręgu a Michael chodzi po prostej i będziesz mógł sprawdzić także prawidłowość głębokości sceny i odpowiednio to skorygować .... w sumie banał :rotfl: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przeczytawszy ten temat nie mogę zapomnieć fragmentu problemu "sub grał za szybko, nie było go słychać, był z przodu w całości". Z własnego doświadczenia wiem jak wielki wpływ na dźwięk przetwarzany przez zestaw przedni ma subwoofer, wydaje mi się , że dokładniejsze wyjaśnienie tego zagadnienia może mieć zasadnicze znaczenie przy dalszym "ustawianiu sceny".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy, sam myślałem o założeniu podobnego.

Interesuje mnie aspekt ów różowego szumu i zgrywania par głośników, ale nie lewy tweeter <-> prawy tweeter, a raczej sekcji wysoko tonowej ze średniotonową, dalej średniej z niską.

Szum powinien być skupiony, rozproszony?

 

Ogólnie - jak najlepiej zgrać cały zestaw w fazie i jaka kolejność ustawień powinna być wykonana.

Zaczynamy od cięć, później korekcja czego skutkiem jest przesunięcie fazowe, które ma wpływ na charakterystykę. Pytanie czy po tym ponownie powinno się dokonać korekty cięć, nachylenia, jeżeli tak to znowu ma wpływ na fazę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze sledze skrupulatnie watek,gdyz w niedługim czasie mam nadzieje bede mógł skozystać z "dobrodziejstw" korekcji czasu.

Sformułowanie ze subwoofer jest "szybciej" od wooferków mnie strasznie zaciekawiło.Albo coś źle zrozumiałem :(

Wyglada na to ze mój to powolniak :) gdyż słysze go jakby pomiedzy fotelami i mam zamiar to korekcją "przepchnąc" w przód.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prawdą jest, że poniżej pewnej wartości dźwięk jest bezkierunkowy to .......

A może inaczej :zawstydzony: , będę miał kilka pytań.

Ponieważ nie lubię się powtarzać prosił bym wszystkich aby sobie dopowiadali do każdego mojego pytania na końcu przez pytajnikiem " i dlaczego ".

Na początek :

Czy ktoś może mi wytłumaczyć co oznacza, że dźwięk jest bezkierunkowy ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ale Ty Jesteś niedobry, wredny i w ogóle BE :rotfl:

 

Nie da się w sposób jednoznaczny określić źródła dźwięku (punktu z którego dźwięk dochodzi ) ? Ma to związek z długością fali ?

 

Może jakiś spacerek , pogoda ładna za oknem , daj innym pomyśleć i napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prawdą jest, że poniżej pewnej wartości dźwięk jest bezkierunkowy to .......

A może inaczej :zawstydzony: , będę miał kilka pytań.

Ponieważ nie lubię się powtarzać prosił bym wszystkich aby sobie dopowiadali do każdego mojego pytania na końcu przez pytajnikiem " i dlaczego ".

Na początek :

Czy ktoś może mi wytłumaczyć co oznacza, że dźwięk jest bezkierunkowy ? :wink:

 

filtr nie jest doskonały, wiec nie mowmy tu o dzwieku bezkierunkowym, do tego rezonanse karoserii, i tapicerek

 

Poza tym jezeli mamy do czynienia z kilkoma glosnikami to jest inaczej, ustawienie fazy ma wielkie znaczenie, 50hz fala ma dlugosc 6,8m a do suba mamy jakies 2,5m od siebie wiec tu tez lezy problem, ktorego mozna czasowka chociaz troche poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr nie jest doskonały, wiec nie mowmy tu o dzwieku bezkierunkowym, do tego rezonanse karoserii, i tapicerek

 

Słuchajcie, rozmawiajmy w tym temacie poważnie :zawstydzony: ( jest przecież temat w innej kategorii "Śmiech to zdrowie ;" .

Jeśli tapicerkę lub karoserię chcesz przesuwać czasówkami (to samo dotyczy ich rezonansów) i udało Ci się to to .... aż pojadę do Ciebie się podszkolić :luka: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tapicerkę lub karoserię chcesz przesuwać czasówkami (to samo dotyczy ich rezonansów) i udało Ci się to to .... aż pojadę do Ciebie się podszkolić .

 

Niestety mi się to nie udało, a bardzo chciałbym tak umieć. Żebyś na mnie znowu nie wsiadł, od razu zaznaczam, że są to moje osobiste spostrzeżenia, i nie muszą być trafne. wg mnie jeśli umieścimy całe ciśnienie skumulowane z subwoofera i 2 wooferow w jednym miejscu (a jak pisałem wczesniej musialem sciszyc subwoofer, bo zejscie i kick znacznie wzrosły, więc sciszylem rezonanse wytwarzane przez sw) to rezonanse będą w jakimś stopniu, że tak powiem "przekrzyczane"...

 

Mam prośbę, nie drwij ze mnie kolego, bo sam przed chwilą przeoczyłeś bardzo ważny fakt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy z nikogo nie drwię (no prawie :wink:) ale w tym temacie na 100% nie.

Jeżeli uważasz, że ktokolwiek jest Ci powiedzieć jak dokładnie masz ustawić i to na odległość to .... jesteś w błędzie.

Do takiego czegoś skonstruowano Imprint -> Start -> Finish i (teoretycznie) po problemie .

Według mnie dopóki nie rozdzielisz problemu na małe elementy i nie zrozumiesz ich to nie masz szans jednoznacznie zdefiniować problemu i tym bardziej go rozwiązać.

Jeśli uważasz , że można samym "pstrykaniem" na radiu ustawić coś to ...... kilka lat temu też długo pstrykałem i ...... tyle że sobie popstrykałem a do niczego nie doszedłem (w mojej ocenie).

 

PS

Oczywiście ja w Clarionie miałem skończoną ilość kombinacji i Ty też masz. Teoretycznie można Ci poradzić : " Przeklikaj wszystkie kombinacje i wybierz tą która Ci się najbardziej podoba " ale ...... czy to ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie teoria to jedno, praktyka drugie, dążymy do tego aby udoskonalić to co mamy do maksimum, mi odpowiadają w zupełności ustawienia które mam obecnie, a długości obliczałem tylko orientacyjnie, po czym korygowałem na słuch, jak już napisałem wcześniej, w stanie bardziej obiektywnym ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...