Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt lakierowania samochodu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#1 Emil

Emil

Turbo Inside :)

• Użytkownik
  • 3462 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 00:04

Witam. Czy jest na sali jakiś lakiernik i powie mi ile może orientacyjnie kosztować lakierowanie samochodu Peugeot 309 + małe poprawki blacharnicze. Chodzi mi o samą robociznę bez lakieru Pozdrawiam

Pora przygotować budżetowe granie :)

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Planujesz wytłumić drzwi? Kliknij ciekawą promocję:

#2 granol

granol
  • Użytkownik
  • 223 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 05:33

od 2300 malowanie,
a co do poprawek trzeba to widziec :)

ps
nie jestem lakiernikiem, ale sam szukalem ceny, gdy malowalem swojego

#3 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 5476 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 10:08

orientacyjnie to od 3tys w gore
plus poprawki
plus lakier

dla przykladu bede robil swoj czarny samochod
wymiana pasa przedniego, naprawa zderzaka, do lakierowania maska, pas przedni, zderzak i cieniowane dwa blotniki to koszt 2500zl netto plus 400 lakier

lakiernik z polecenia od znajomego
Kto z kim przystaje takim sie staje

#4 dreadlook

dreadlook
  • Użytkownik
  • 821 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 10:18

nie wiem skąd takie ceny u Was.. 1400zł malowanie całego auta u nas :P

#5 zomer1980

zomer1980

Szelmowskie spojrzenie

• Użytkownik
  • 5188 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 10:26

wszystko zalezy co chcesz lakierowac, jaka farbą itd.. Wszystko mozna zrobic po taniosci.. Ja golfa mialem lakierowanego za 1tys zł, ale jakbym miał tam mesia malowac-nigdy w zyciu...

siberianhusky24s.fora

#6 stochus

stochus
  • Użytkownik
  • 2355 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 10:33

W lakierniach biorą od 300zł w górę(za element) :) Chyba, że Pan Zdzisiek pomaluje Ci taniej "na czarno" Dajmy za 2000-2500 :D

nie wiem skąd takie ceny u Was.. 1400zł malowanie całego auta u nas :P

Chyba sprayem, pod blokiem :D

w pogoni za króliczkiem...

#7 dreadlook

dreadlook
  • Użytkownik
  • 821 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 10:39

jest to legalny zakład, który zajmuje się tym od kilku/kilkunastu lat.. kolega niedługo będzie odstawiał tam 3 samochód, jak będzie po to dodam foty, bo sam jestem ciekaw, poprzednim się nie przyglądałem :P

#8 sanders156

sanders156
  • Użytkownik
  • 4123 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 10:50

Z lakiernikami i ich cenami jest tak jak z mechanikami czyli w miastach drogo na wsiach tanio , moje auto nigdy nie jest robione w miescie bo na dalszych peryferiach jest poprostu kilka rzy taniej. W Poznaniu za element jest normalne 300-350 a jak odjechalem 60km od poznania to nagle sie zrobilo 150-180 ( za 180zl proponowal ze doda komplet zimowek :D ) Wiec krotko mowiac Emil szukaj poprostu lakiernika im dalej w las i pole tym lepiej czesto , ale jakies jego prace tez lepiej zobaczyc choc nowej S-klasy nie malujesz wiec dodatkowa polerka czesto zalatwia sprawe jak lakiernik troche da ciala , a jak ma byc na 100% profi to trzeba zaplacic taki jest swiat.

#9 sober

sober
  • Użytkownik
  • 447 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 10:59

Ogolnie popytaj wsrod znajomych, badz mechanikow, najlepiej jak Ci ktos poleci dobrego fachmana(tam gdzie ktos malował swoje auto, motocykl), wtedy masz pewnosc.
U mnie był gosciu co zajebiscie dobrze malował i był b.b.tani :D, ale jak nie siedziałes przy Nim i nie pilnowałes, zeby nie %% to Ci spartaczy robote, a tak to pełna profeska :)

:D

#10 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 5476 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 11:17

panowie no jak ma byc dobrze to nie bedzie tanio
tego sie nie przeskoczy
mam goscia 70km od Warszawy, ktory robi tanio ale to nie jest dobrze wykonane
widac niedoskonalosci, zreszta czego sie spodziewac jak to lakierowane jest w stodole a nie w lakierni

#11 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 7404 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 12:44

Niestety ok 90% lakierników nadaje się do malowania taczek a nie samochodów.Znam kilkunastu malarzy i tylko jednego lakiernika którego mogę polecić.Bierze 400zł(teraz może i więcej) od elementu i kolejka czeka na miesiąc,dwa do przodu.Z blacharzami jest tak samo.

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. :ok:

Odpal brykę, konia, wózek, wbij na Plażę na Marózek.

"Jeżeli jesteś jeszcze w ich posiadaniu, oraz był byś zainteresowany sprzedaniem to prosiłbym o kontakt."

#12 Animek

Animek
  • Użytkownik
  • 433 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 13:11

cena nie stanowi jakości umiejętności lakiernika
znam lakiernika ktory bierze po 400 i wiecej za element i tez potrafi spartolić robotę
a i znam lakiernika samouka ktory bierze 150-200 za element i mu idzie nawet clakiem
wiec zanim kolejny raz oddam auto do lakieru bede chcial widziec efekty pracy danego lakiernika
a nie ja kiedys zrobilem ze od znajomego zapewnienie dostalem ze jest dobry
rok temu za pomalowanie calego auta w łódzkim ASO zaproponowali mi cene 3000 złz klarem natomiast baze ( u mnie to okolo 500 zł )musial bym dostarczyc badz zakupic od nich
lakier na fakture z gwarancja na wykonana prace
teraz bym sie ostro zastanawial czy oddac do lakiernika zenka czy zdziska ktory wola i po 400 zł skoro ASO daje mi gwarancje na perforacje na pisnie na 12 miesiecy
"Banda po...w i maniaków seksualnych oraz car audio z Łodzi i okolic"

السلام عليكم

#13 luk9753

luk9753
  • Użytkownik
  • 528 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 13:11

Niestety ok 90% lakierników nadaje się do malowania taczek a nie samochodów.Znam kilkunastu malarzy i tylko jednego lakiernika którego mogę polecić.Bierze 400zł(teraz może i więcej) od elementu i kolejka czeka na miesiąc,dwa do przodu.Z blacharzami jest tak samo.

Dokładnie, też mam znajomego blacharza-lakiernika do którego zapisy jak z czasach PRL. Ale widziałem kilka polakierowanych przez niego aut o dość dużej wartości rynkowej, i pod mocnym oświetleniem świetlówkowym była igła. Ale facet ma sprzęt kabinę, ale i bierze 400zł za element. No i połowa sukcesu to dobrze dobrany lakier co czasami jest ciężko sprawą.....
Jednostka sterująca - Alpine 7998r Przód > Lotus Reference + Audison VR 203 IT MDS 06 + Steg k202 Tył - Steg k202 + RF P3 D2 Zasilanie - 35mm2 Spawara Kable - Procon Gold Kond - Mudorf 1,5F

#14 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 5476 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 13:27

wycena lakierowania mojego auta to:
ceny netto
maska 500zl
zderzak 400zl
blotniki 300zl
pas nie pamietam dokladnie
cena lakieru 400zl
cena uslugi rozebranie zlozenie 1100

wycena rzeczoznawcy z ubezpieczenia: 14200zl

a samochod lekko uderzony z przodu tak ze zeza na jedno oczko dostal
maska delikatnie wgnieciona tak ze mozna ja rekami naprawic bo lakier nie pekl
zderzak porysowany delikatnie na dlugosci 30x2cm
i to wszystko

#15 ciemuka19

ciemuka19
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 13:43

U mnie znajomemu pomalował 300zł od elementu wszystko wyszło bardzo ładnie co do samochodu to nie wiem ile by sobie życzył

Okazje się pojawiły jak coś to pisać na gg 6679507

#16 Hellsin

Hellsin

Hell's kitchen

• Użytkownik
  • 4983 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 13:53

u mnie to za 1500 zł, można spodziewać się pomalowania z cyklu "malowali mnie wałkiem" ...
Ogółem jak pytałem o auto pokroju Polo, na lakier z palety Yamahy, przy tym że sam rozbiorę auto do gołego - 3k pln, ale to było jakieś 1,5 roku temu bodajże.

!!! Oldschool rules !!! Kraina ciągłych zmian ... The true power of SQL ;)

" Pamiętaj synu - moja racja jest lepsiejsza niż twejsza " :rotfl:

#17 szymek

szymek

Śpiewam i w stereo przytupuje....

• Użytkownik
  • 1045 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 15:30

Z lakiernikami i ich cenami jest tak jak z mechanikami czyli w miastach drogo na wsiach tanio , moje auto nigdy nie jest robione w miescie bo na dalszych peryferiach jest poprostu kilka rzy taniej. W Poznaniu za element jest normalne 300-350 a jak odjechalem 60km od poznania to nagle sie zrobilo 150-180 ( za 180zl proponowal ze doda komplet zimowek :D ) Wiec krotko mowiac Emil szukaj poprostu lakiernika im dalej w las i pole tym lepiej czesto , ale jakies jego prace tez lepiej zobaczyc choc nowej S-klasy nie malujesz wiec dodatkowa polerka czesto zalatwia sprawe jak lakiernik troche da ciala , a jak ma byc na 100% profi to trzeba zaplacic taki jest swiat.

Możesz zdradzic tą miejscowość??? Sam mam auto do malowania a miaszkam 80km od Poznania wiec może jest ta miejcowość bliżej mnie! :wink:
"Poleciłeś mi wzmak od sherwooda jednak troche nie przekonuje mnie data jego produkcji. 94 rok to juz trochę lat mineło"

#18 sanders156

sanders156
  • Użytkownik
  • 4123 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 15:39

Nie znam dokladnie w tej chwili nazwy ale moge sie dowiedziec , kolega mnie tam doprowadzil i jest to jakies 5-10km od Boszkowa. Mam tez ewentualnie jedno miejsce pod Szamotulami z tym ze jest tanie ale robia jak im wyjdzie , a w samym Poznaniu na Baraniaka robilem jeden element za 350zl i tam dopiero bylem w 100% zadowolony choc pod boszkowem za 6 elementow zaplacilem 1000zl i dostalem komplet zimowek :D Ale jeszcze w Poznaiu byla polerka za 200zl zeby wygladalo profi

#19 szymek

szymek

Śpiewam i w stereo przytupuje....

• Użytkownik
  • 1045 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 15:53

to odpada już bo myślałem ze moze to bliżej Szamotuł,Wronek. A Do Boszkowa mam gdzieś 134 km wiec to dalej a szkoda.Ale Dzienki za info.
"Poleciłeś mi wzmak od sherwooda jednak troche nie przekonuje mnie data jego produkcji. 94 rok to juz trochę lat mineło"

#20 Kepke_23

Kepke_23
  • Użytkownik
  • 1262 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 17:23

u mnie w Częstochowie mój znajomy ma lakiernie z Francji sprowadzoną i robi na wysoki standard obcy z ulicy muszą czekać po 2-4 tygodnie ale powiem że warto dla mnie wiadomo że termin przyspieszony mogę go polecić bez problemu ale dobry lakiernik się ceni i u niego nie jest tanio 300-400 element.
p.s. robi także róznego rodzaju przeróbki blacharkie t.j. poszerzanie nadkoli, tzw bad look itd jeśli by ktos chciał mogę podać namiar pozdro

Luk-Car-Audio

Kenwood XXV-01D + Kenwood XXV-04S + Kenwood XXV-03A

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych