Skocz do zawartości

Skrzynia Vibe Black Air 12 II+


lukasz2617
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy w projekcie do w/w głośnika. Sam jestem początkujący i jeszcze nie potrafię czegoś takiego wykonać.

Parametry:

Revc = DC voice coil resistance in Ohms 3.6

Fo = Free air resonance frequency in Hz 30.761

Sd = Piston area in square metres 53.000

Vas = Equivalent acoustic volume

in cubic litres 45.428

Cms = Mechanical suspension compliance 113.889

Mmd = Diaphram mass in grams 188.115

Mms = Mechanical mass of cone and free air load in grams 195.131

BL = The magnetic strength of

the motor structure 13.930

Qms = Mechanical Q factor of driver 2.153

Qes = Electrical Q factor of driver 0.668

Qtc = the system's Q at resonance (Fc) 0.506

n0 = The reference efficiency

of the system in % 0.220

SPL = Speaker's SPL 1 watt at 1metre in dB 86.445

Voice Coil Diameter in inches 2.5

Mounting Depth in mm 141

Mounting Diameter in mm 285

Magnet weight in oz 50

XMAX = Maximum peak linear excursion of driver in mm 7.5

 

Muzyka leci co w ucho wpadnie czyli praktycznie każdy gatunek prócz metalu.Jaki materiał użyć do budowy skrzyni i o jakiej grubości 12mmm bądz 18mm ??Co do wymiary skrzynie nie jest to jakoś ograniczone ponieważ auto to focus kombi więc szaleć można ;] Myślę jedynie żeby na wysokość nie wychodziła poza rolete wię bedzie to jakies 40- 50 cm.

Stosowałem się do regulaminu działu więc powinno być ok. Jeżeli czegoś brakuje prosze o uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta na pewno 18mm ew możesz dać 20mm nie więcej. W Srodku budy można dać z 1 poprzeczke dla usztywnienia.

Bude ogolnie rób na jakies 45L i strojenie na 40Hz port 10cm srednicy i dlugi na 26cm ( nie polecam) polecam natomiast port szczelinowy o wymiarach 3cm x 35cm i dlugi na 30cm. Ew jak chcesz wieksza bude i niższe zejscie i wieksze cisnienie to buda 55L strojona na 37Hz , port 3 wysoki 35cm szeroki i 27cm dlugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie wymiary paczki dobierz tak żeby koniec bass refleksu (plyty ktora tworzy br) był od tylnej ścianki w odległości min 4cm , optymalnie kolo 5cm . czyli plyta 35cm , dluga na 27cm , wiec spokojnie sie miesci na dlugość przy takich wymiarach jak podałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema,

 

ogólnie męczyłem BA 12 począwszy od pierwszego modelu. Przewinęło się kilka czarnych, poźniej żółtych. Teraz mam BAII12v4. Czyli żółta wersja z 2010 roku.

 

Co so skrzyni. Wejdź na stronę www.vibeaudio.co.uk tam w Manualach masz dokładnie opisane jakie skrzynie do jakiej muzy.

 

Zawsze miałem te suby w BR. Kiedyś w prawie 60litrach z portem fi 100mm i 150mm długim i grało super.

 

Później miałem skrzynkę 45litrów z portem fi 70mm i 150mm długim. I tutaj trochę brakowało litrażu. Brak takiego pierdolnięcia jak w skrzyni wyżej i nie schodził tak nisko.

 

Teraz kolega KAROLO policzył i wykonał mi skrzynię do tego suba i jest 60L ZAMKNIĘTA.Jeszcze jej nie testowałem bo auto w rozbiórce i czekam na temp. lekko dodatnie :D

 

Ogólnie do HH, Rapu, RnB zamknięta 60L

 

Do elektro, dance skrzynia BR 50L

 

Czym go zasilasz?

 

zerknij też na oryginalne skrzynie Vibe - mają niecałe 50L i dwa porty BR 2,5" 150mm długie

 

a oto i moja skrzynia

 

DESIGN I WYKONANIE "KAROLO"

 

http://img121.imageshack.us/img121/810/zdjcie019q.th.jpg

 

http://img580.imageshack.us/img580/4130/zdjcie017a.th.jpg

 

 

Szacun. Polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 56.8L netto. Polecam bo na prawdę bardzo przyjemnie sprawuje się tenże głośnik w takiej aplikacji ( sprawdzone ). Bass nie zamula, nie ma żadnych świstów z bass reflexu. Jak potrzeba to kopnie :) Dodatkowo można wygłuszyć i lekko stuningować jej charakterystyke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świstów nie ma , jak sie zrobi pożadny br a nie rure , przy rurze musi świstać bo fi 100mm to za mało na taki głosnik.

Osobiście nie za bardzo sobie wyobrażam ten głośnik w zamknietej. W otwartej jest duzo lepsze zejście i to tak zwane pierdolniecie. I nie prawda że skrzynia zamknieta jest dobra do hip hopu wg mnie wrecz przeciwnie. Zamknieta to jest dobra pod rock-a , metal. Wogole przy zamknietej pace mamy bardziej precyzyjne brzmienie mniejsze opoznienia , ale kosztem głosności , pierdolniecia. Co kto lubi. Tyle że w br gra to 3 razy glosniej jak na moje ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten głośnik ma 550w rms więc tak czy siak będzie głośno.

 

Dzięki dużemu litrażowi zejście można spokojnie wystroić na bardzo niskie częstotliwości.

 

Co do skrzyń:

 

Zalecana przez Vibe

Black Air 12 - 1.5 cu.ft port 2x3" i 6" lenght Czyli około 50litrów i 2 porty 75mm średnica i 15cm długie

 

Miałem te suby w trzech różnych zamkniętych skrzyniach. Teraz mam zamkniętą. W przyszłym tygodniu podłącze wsio i napiszę co i jak.

Dla mnie sub ciekawy, ale brakowało mi trochę precyzji. W BR napewno jest pierdolnięcie, ale chyba już wyrosłem z napierdzielania basem po przechodniach :) i dlatego ta zmiana.

 

Świstów nie ma , jak sie zrobi pożadny br a nie rure

 

skrzynię robiła mi jedna z większych firm w polsce, porty to nie rury tylko porty Vibe, terminal Vibe i obita materiałem Vibe. 25mm MDF i podwójna przednia.

 

Teraz innego żółtka 12" męczy w niej kumpel. Dla niego to jest to :) dla mnie nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynię robiła mi jedna z większych firm w polsce, porty to nie rury tylko porty Vibe, terminal Vibe i obita materiałem Vibe. 25mm MDF i podwójna przednia.

A ja skrzynie robiłem samemu i też nie ma świstów :wsciekly:

 

Ja to pisałem do 'Karolo' :)

 

Ja mialem takiego vibe i robi robote wg mnie lepsza w br ale ja mam ba 10' wiec pewnie przez to 12' to juz moze mulic a 10' nie zamula nawet w br, tzn zamula ale nie na tyle zebym z niej rezygnował na rzecz zamknietej. Moj pracuje w sq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa nowe black air-y i zrób skrzynkę 52l netto strojoną na 40hz. Jak nie wiesz co i jak ściągnij program Bass Box Pro 6 i tam nie trzeba filozofi aby się połapać co i jak wyliczy Tobie nawet jakie elementy o jakich wymiarach z mdf-u musisz mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj może zdam relację jak uda się złożyć wsio do kupy. Pogoda dopisuje, więc będę działał.

 

PS. Z czego masz tą skrzynię? nie wygląda na mdf... Jest szczelna? Ten otwór na głośnik też za prosty nie jest :/

Więc skrzynia jest z wiórówki (pierwszy mój wytwór więc jak by coś nie wyszło to na śmieci bo wióra kosztuje grosze). Skrzynia jest szczelna u=, uszczelnuiona od środka. A czy otwór musi być idealnie prosty ?? :krzeslem:

Ważnne że głośnik szczelnie przylega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...