Skocz do zawartości

podłączenie routera pod internet radiowy


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem router TP-LINK TL-WR740N w celu rozdzielenia internetu na laptopa (przez wifi) i komputer stacjonarny (przez kabel RJ-45).

Internet jaki posiadam to jakiś no name - radiowy (http://nsa.com.pl/index.php?page=5). Jest to taka jakby antena zamontowana na balkonie od której idzie kabel do domu (RJ45). Podłączyłem go pod wyjście WAN w routerze a następnie pod komputer stacjonarny i wgrałem oprogramowanie. Jednak wyskoczył błąd pod koniec. Może źle zaznaczyłem jakąś opcję podczas instalacji (wybrałem Dynamic IP gdyż internet od razy łączył się - włączałem komputer i już był)? Będę wdzięczny za pomoc Panowie :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacz spowrotem kompa tak zebys mial net

start--> uruchom---> cmd-->ipconfig all

spisz te wszytskei numerki

podlacz router wejsdz na jego strone kofig pewnei 192.168.1.1

wpisz wszytsko sklonuj mcadres kompa i zobacz czy dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw musisz uruchomic funkcej wi-fi w routerze, zeby wysylal sygnal. Z tego co pamietam do mojego bylego tp linka nie trzeba bylo nic wgrywac na stacjonarnym, zeby chodzil przez kabel, wystarczylo w jego konfiguracji wszystko dobrze poustawiac, jednak bylo to jakies 2 lata temu i moge do konca nie pamietac wszystkiego, wiem, ze troszke trzeba miec pojecia co sie ustawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, nie chce otwierać nowego tematu bo jest bardzo podobny do tego, dlatego wolę się podłączyć do niniejszego. Posiadam neta radiowego airmax z routerem WiFi na 5GHz i łączem 24MB Odnosnie sprzętu komputerowego mam wszystko skonigurowane. Chodzi idealnie, jednak przymierzam się do zakupu TV 3D Sony z możliwościa podłączenia do neta i WiFi, i tu moje pytanie dla bardziej "rozgarniętych" w temacie. Czy łącznośc i "przekazanie" neta na TV mogę przy takim układzie za pomocą WiFi i czy duże są problemy z konfiguracją?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dokładnie to jest w tym modelu ale w dekoderze "N" i odtwarzaczu blurey LG zaznaczało się "automatyczne IP" , wpisywało hasło i po sprawie . Jeśli masz w routerze ustawione sprawdzanie macadresów , to dopiszesz do listy macadres TV i też nie powinno być problemu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj, jak nie masz , to nawet nie dotykaj. Ja ciągnąłem ot tak bo nie miałem lepszej roboty , a kabel miałem na stanie ;) Podłączyłem i ...kicha panie kicha. Wiadomości , allegro, sport ,pogoda ...coś jak strona startowa interii ale w mega okrojonej szacie graficznej ... szkoda kabla ;)

 

Jednak już podłączenie blureya to co innego , bo jak film posiada rozbudowane menu , to przez net ściąga sobie trajlery, wersje reżyserskie , dodatki do filmu ...no i LG ma dostęp do youtube , pogody itp.

 

Sprzęt panasonica ma bezpłatny dostęp do ipla i można trochę zaległości filmowych nadrobić ..tylko trzeba mieć czas na oglądanie TV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...