Skocz do zawartości

Sony m1 HI END??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak wyżej chciałęm zapytac o granie tego właśnie wzmacniacze ,siedżąc czytając naszła mnie ochota na różne zmiany .Jakie to brzmienie starczy do zasilenia 5.16 zasilone zapco z150 2x 75 , na twetery mam gienka sa50 i zapco z50c2 wiec jest spoko ,mysle ze mogę cos więcej uzyskać z woferów czy sie mylę ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakie masz radio i twetery i jakie masz wrażenia w konfigu ten zapco z50 kontra gienek Sa50 ?

Powiedz tylko czy zauważasz (dość sporą różnicę) i dlaczego mi się wydaje, że gienio sobie raźniej radzi.

 

P.S. odkryłem swoją teorię nt. "spójności dźwięku" w opcji Biamp z różnych stajni co nie zmienia faktu, że sam bym rad tę M1 wpiął, choć mam obawy co do jej poczynania z całym 3 wayem (wofery szczególnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a na wofery jak sie spisze da rade z 5.16 ........

 

Jak juz Ci ktos o tym pisal tego pieca sie nie kupuje tylko na woofery!!!!!!, Albo na cały system przedni albo na gore (ze srednica jesli 3 drogi) i Tak MP5.16 nie jest wymagająco mocowo woofer'em i M1'ka dobrze napedzi system oparty system na tym wooferze...

 

i o jakim dzwieku mówimu ze tak go chwalicie.

 

o "niebiańskim"..... :P dobra koniec zartów nikt Ci nic w tym temacie nie napisze, ale to kawal dobrego pieca, chcesz sie wiecej na jego temat dowiedziec? To przejrzyj sobie ten artykuł SONY XES M1 . I poczytaj jeszcze forum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok na wofery nie warto zmarnuje m1 , a steg k2.2 jest bardziej dynamiczny np od jl audio slash 450/4(*posiadam takowy) czy zapco z150 (na wofery) pytam bo moze kupie tego m1 dam na same twetwry .Co do zapco

z50c2 vs genesis sa50 nic jeszcze nie powiem bo gienka mam dopiero tydzien wiec za jakis czas wrzucę sa50 i opisze wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_plock, stanec, disaster3, czemu M1 tylko na cały zestaw lub góre/średnie ?

Gdzie jest tak napisane ?

Piec charakteryzuję się z tego co wiem świetną kontrolą, sporym DF'em, więc czemu miałby się "zmarnować" na samych wooferach ?

Dziwi mnie trochę to rozumowanie.

Wg mnie na woofery byłby w sam raz, nawet na te najbardziej wymagające prądowo.

Nie wiem czemu, ale jakoś osobiście, jakbym miał możliwość spięcia M1 na same wooferki, to tak bym zrobił.

Dlatego powstaję tu moje pytanie - wytłumaczcie mi to łopatologicznie, dlaczego M1 nie dla woofera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z nim przyjemności (dłuższej i ...jeszcze)ale spieszę Ci z odpowiedzią

On ma ..."smaczki" w graniu a tych jak nie spojrzysz wofersonki nie ..."naprodukują".

 

Zgadłem ??? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest nigdzie napisane, że trzeba go dać tylko na cały system lub na średnicę/górę, jak ktoś chce to może go nawet dać do pędzenia jakiegoś suba w mostku. Nie ma do tego żadnych przeciwwskazań, pewnie równie dobrze sprawdzi się w każdym z tych zastosowań, ale nie do pędzenia wooferów czy suba ludzie go wybierają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 bardzo dobrze robi wooferom. Nie wiem czego tu ma być szkoda. Słuchałem 3waya KRX3 na 2x M1 i to co woofery (200rms) robiły to ciężko opisać, trzeba doświadczyć. Ten piec jest cholernie wydajny prądowo i moce podane przez producenta nijak mają się do tego z czym on radzi...

 

ja uwazam, ze to wzmak ... nie na wooferki

 

Chyba nie miałeś okazji posłuchać :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączać M1 pod suba nie próbowałem, lecz możliwość taka teoretycznie istnieje. Cytat za soundoff.pl: "Próba odciążenia wzmacniacza w trybie mostkowym potwierdziła możliwości układu zasilającego, dając w rezultacie wynik 235 W." :)

 

Dobre :)

 

w Tri-mode tak ale M1 sie nie mostkuje bo sie nie da!

W Tri mode wzmacniacz pracuje w układzie mostka dla suba ( plus filtracja pasywna ) , zatem można powiedzieć , ze ta funkcja jest rozwinięciem mostka , czyli przeczy pierwotnej tezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak się wtrącę.

Miałem M1 pod wooferem i dla mnie nie było w nim zadziorności, kopa. Zupełnie czego innego oczekiwałem od woofera który u mnie gra od samego dołu. W mojej aplikacji z moimi preferencjami i oczekiwaniami niestety nie zagrał z wooferem.

Jednak jestem daleki od stwierdzenia że M1 kompletnie się nie nadaje do woofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jestem daleki od stwierdzenia że M1 kompletnie się nie nadaje do woofera.

To dobrze :)

Oczywiście kazdy ma prawo do własnego zdania, ja swoje wyraziłem już kilka ładnych lat temu i do dnia dzisiejszego nie zaszły żadne okoliczności , abym je zmieniał :wink:

Ale chciałbym zwrócić uwagę na pewien pojawiający się coraz częściej trend , próba ocen sprzętu na podstawie jednego doświadczenia , do tego w przypadkowej konfiguracji.

Głośnik za 400 zł nie jest partnerem do zestawienia z tego rodzaju wzmacniaczem , zwyczajnie nie jest w stanie oddać jego wszystkich cech , aby potem świadomie wybrać i wykorzystać z nich to co mam pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik za 400 zł nie jest partnerem do zestawienia z tego rodzaju wzmacniaczem , zwyczajnie nie jest w stanie oddać jego wszystkich cech , aby potem świadomie wybrać i wykorzystać z nich to co mam pasuje.

Byle do przodu

 

Jeśli dało radę za 200 zł, to nie da za 400?

 

Podejrzewam, że w tym przypadku kuleje montaż, bo głośniczki są na pewno OK, ale potrzebują czegoś innego niż pełne drzwi. Właśnie dlatego idę w taką konfigurację, z tym, że będą ...... :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...