Skocz do zawartości

Jaki niskotonowy w tylną półke (free air)


dantien
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc, pisałem w starym moim poście ale zero odpowiedzi dlatego pozwole sobie napisać tutaj:

 

Planuje nowy głośnik w tylnią półke w moim samochodzie. Brałem pod uwagę praktycznie dwa Kenwooda i Alpine, z czego alpine jest typu free air. Zasadniczo bagażnik mam bardzo dobrze wytłumiony i uszczelniony (sam robiłem). Głośniki jakie biore pod uwagę to:

 

Alpine SWE-1043IB

KENWOOD KFC-W112S

 

Bagażnik ma pojemność jakieś 385 l

 

 

 

Tak po drodze jeszcze pytanie... co zagra mi lepiej z przodu, a mianowice:

 

Podszybie: głośnik 10 CM, dwudrożny Blaupunkta lub GMS

Drzwi przednie: głośnik 13/16 cm, dwudrożny GMS lub Blaupunkt

 

lub

 

Podszybie/próg przedni: głośnik niskotonowy Clarion SRE211H

Drzwi przednie: głośnik 13/16 cm, woofer GMS lub Blaupunkt

 

Ogólnie zależy mi,żeby z przodu poszerzyć przedewszystkim średnie i wysokie tony.

 

 

Czekam na odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po drodze jeszcze pytanie... co zagra mi lepiej z przodu, a mianowice:

 

Podszybie: głośnik 10 CM, dwudrożny Blaupunkta lub GMS

Drzwi przednie: głośnik 13/16 cm, dwudrożny GMS lub Blaupunkt

 

lub

 

Podszybie/próg przedni: głośnik niskotonowy Clarion SRE211H

Drzwi przednie: głośnik 13/16 cm, woofer GMS lub Blaupunkt

powiedz ile możesz wydać$$$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, Re Audio MT18 odpada :) nie ten przedział cenowy :)

 

Szczerze powiem, że jeśli chodzi o tylnią półke liczyłem na coś do 200 PLN, przód chciałbym poprawić brzmienie w kwocie do 150 PLN (i tutaj najlepiej albo 10cm+13cm, albo wysokotonowy+13cm), wiec budżet nie jest duży, aczkolwiek nie licze na hiend, tylko w miare dobre audio :) Wszystko gra na radyjku Kenwooda 4x32 W RMS (55w moosfet) - w bagażniku wzmacniacz monoblok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 już próbowałem na 100 sposobów wsadzić w drzwi ale nie ma takiej opcji ze wzgledu na konstrukcję drzwi, trzeba by ciąć blache, a to już za dużo pracy jak na tak stare autko. A dlaczego więcej kasy ? Bo nigdzie nie moge znaleźć jakiegoś dobrego głośnika niskotonowego w tańszej cenie, a jakoś wychodze z założenia że co firma to firma, wiec wolałbym jakąś 30cm na tył, a one zaczynają się do 150 PLN wzwyż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym moim subwooferze (był to Tonsil) zachciało mi się renomowanego producenta Free Air (byłem wtedy młody i GŁUPI ) i to był mój pierwszy błąd.

Zanim kupionego Pioneer-a TS-W 2x1 F zamontowałem sprzedałem Tonsil-a i to był mój drugi błąd .

Trzecim błędem było ....... włączenie tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Hertz Mille były free air z tego co pamiętam.

 

 

Tak ale... Instrukcja pomimo ze pada tam stwierdzenie free air proponuje skrzynie BR i BP , teoria jak i praktyka wyklucza skrzynie closed ...

 

zabuduje najwyzje głośnik w półce jakoś :) tylko co wybrać ?

 

 

Bagaznik wygluszales szczelnie a nie chcesz wstawic tam suba ? Dlaczego ? Skrzynia z glosnikiem GMS 250 to 150zl duzo mocy nie potrzebuje a gra poprawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...