facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

2011 - Nowe procesory

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#161 michas75

michas75
  • Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 05:35

Ktoś z "wyżej postawionych" miał tego Alpinistę na testach? Jak mnie się to podoba, że skubany ma obsługę z apki i gryzie nuty NiebieskimiZębami.

Rozważam zakup...

Poświęć chwile czasu i pościągaj software od procesorów kilku producentów i zobacz jakie mają funkcje i możliwości kalibracji systemu. Sugerujesz się funkcjami które zbyt wiele nie wnoszą do dźwięku a przecież o to tu chodzi a nie o to by wyciągnąć telefon z kieszeni i na szybko coś tam poprawiać w setupie. Strojenie robi się dłuższą chwile czasu na spokojnie w dogodnych warunkach a potem trzeba się osłuchać by wyciągnąć wnioski z tego co zrobiłeś i ewentualnie nanosić poprawki. Jeśli wydaje Ci się że stojąc na światłach wejdziesz w aplikację i coś tam na szybko poprawisz to jesteś w błędzie.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#162 ArturoPZ

ArturoPZ
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 08:53

Przy okazji premiery procesora Braxa w końcu się dowiedziałem po co m. in. W piecaxh MX4 są wejścia cyfrowe.

#163 Barth

Barth
  • Użytkownik
  • 635 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 09:18

Przy okazji premiery procesora Braxa w końcu się dowiedziałem po co m. in. W piecaxh MX4 są wejścia cyfrowe.

Może się nie znam, ale to udawana korzyść - co by przeszkadzało dodać analogową regulacje głośności w samym procesorze?

Chyba, że Brax DSP można będzie kupić
DUŻO taniej bez sekcji DAC i korzystać tylko z procesora w domenie cyfrowej...

Jeśli nie - to dla mnie pomysł naciągany: płacić za DAC w procesorze, żeby potem go ominąć i używać DACa we wzmacniaczu...

Gdyby ktoś był uprzejmy wytłumaczyć tę kwestie: czy w klasycznym wzmacniaczu klasy AB
na jakimś etapie pracy musi następować konwersja sygnału analogowego z wejść RCA na sygnał cyfrowy?

Z tego co wiem, taki wzmacniacz pracuje na sygnałach analogowych - ale tu chciałbym prosić o fachową wypowiedź.

#164 mariuszi

mariuszi
  • Użytkownik
  • 484 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 10:01

Brax DSP można kupić ale nie dużo taniej a za jedyne 21500 zł ( plus 1200 zł za dwa moduły- z wejściem HD USB i interfejsem BT z aptX).Dodamy jeszcze dyrektora i mamy marne 23900 zł i tyle samo za Brax MX4 (21500 zł  )  :hyhy:

Klient  definiuje  rodzaj wejść i wyjść.  Mamy  8 kanałów wejściowych i 12 kanałów wyjściowych. Są one podzielone na cztery 2-kanałowe moduły wejściowe, z których każdy może być analogowy lub cyfrowy oraz sześć 2-kanałowych modułów wyjściowych, gdzie również można wybierać pomiędzy wyjściem analogowym bądź cyfrowym. Standard wejść i wyjść można mieszać.

Poniżej DiSAC

https://www.audiotec...taerker/mx4-pro

Gdyby ktoś był uprzejmy wytłumaczyć tę kwestie: czy w klasycznym wzmacniaczu klasy AB
na jakimś etapie pracy musi następować konwersja sygnału analogowego z wejść RCA na sygnał cyfrowy?

Tutaj jest chyba schemat (po rozwinięciu )

http://www.brian.nl/...unds-fantastic/

#165 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 5109 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 10:14

Może się nie znam, ale to udawana korzyść - co by przeszkadzało dodać analogową regulacje głośności w samym procesorze?

Chyba, że Brax DSP można będzie kupić
DUŻO taniej bez sekcji DAC i korzystać tylko z procesora w domenie cyfrowej...

Jeśli nie - to dla mnie pomysł naciągany: płacić za DAC w procesorze, żeby potem go ominąć i używać DACa we wzmacniaczu...

Kilka sprostowań .

Procesor chcąc być urządzeniem uniwersalnym musi posiadać regulację poziomu sygnału na wyjściach RCA.

Gdy chodzi o wyjścia cyfrowe to tu widzę dwa możliwe sposoby , stały i regulowany poziom sygnału .

Nic nie stoi na przeszkodzie aby był możliwy wybór w opcjach .

Regulowany gdy chodzi o analogie do serii Helix Pro , stały gdyby chcieć wzorować się na ODR Pioneera którego podwaliny powstały blisko 20 lat temu . W systemach ODR sygnał cyfrowy przekazywany w światłowodach miał stały poziom , natomiast poziom sygnału był regulowany oddzielnie i niezależnie po konwersji D/A.

Nie mam bladego pojęcia jak to rozwiązał Brax dla swojego wzmacniacza, ale możliwych konfiguracji jest kilka .

Z tego co wiem, taki wzmacniacz pracuje na sygnałach analogowych - ale tu chciałbym prosić o fachową wypowiedź.

Wzmacniacz analogowy - sama nazwa wyklucza przetwarzanie sygnału na cyfrowy jako warunek jego pracy.

Wzmacniacze analogowe mogą być rozbudowane o funkcję przetwarzania D/A ( helix P2 ) czy jeszcze na plus o DSP , ale ma to związek z "przygotowaniem sygnału" a zasadniczymi funkcjami wzmacniania napięciowego czy prądowego .

Byle do przodu

#166 Kirlok

Kirlok
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 10:23

Sugerujesz się funkcjami które zbyt wiele nie wnoszą do dźwięku a przecież o to tu chodzi a nie o to by wyciągnąć telefon z kieszeni i na szybko coś tam poprawiać w setupie

O dźwięk mi chodziło, jak wypada na tle Heliksów i chociażby H800.

Strojenie robi się dłuższą chwile czasu na spokojnie w dogodnych warunkach

Dlatego nie zrobię tego sam :)

Jeśli wydaje Ci się że stojąc na światłach wejdziesz w aplikację i coś tam na szybko poprawisz to jesteś w błędzie

Mam aplikacje i wcale z niej w ten sposób nie korzystam.  Po prostu nie chcę biegać z laptopem na parking, za każdym razem gdy będę chciał coś zmienić, bo takowego nawet nie posiadam :)

Sprzęt wydaje się być bardzo funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu, dlatego jeśli dźwiękiem nie odstaje od ww, moim zdaniem, warto się niem zainteresować. 

#167 BULII

BULII
  • Użytkownik
  • 1645 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 10:43

21500zł wydać na jeden klocek ... Przy cenach ich reszty komponentów system przekroczy cenę nowego pojazdu, w którym niekoniecznie jest potrzeba grzebania w audio, bo przyjemność z słuchania jest na zadowalającym poziomie 

................ to co chciałem to mam ..................

#168 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 5109 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 10:49

21500zł wydać na jeden klocek ... Przy cenach ich reszty komponentów system przekroczy cenę nowego pojazdu, w którym niekoniecznie jest potrzeba grzebania w audio, bo przyjemność z słuchania jest na zadowalającym poziomie 

Można zaczekać 10 lat i będą w "używce" podobnie jak te auta :wink2:

F1 tez jakiś czas temu kosztowała jako kpl blisko 40 tys , ODR chyba więcej.

Nikt raczej nie kupi tego do Pandy.

Z założenia mają to być komponenty referencyjne , wyznaczające max poziom tego co w danym czasie jest możliwe do osiągnięcia ( bez względu na koszty) , a nie sprzęt powszechnego użytku.

Byle do przodu

#169 BULII

BULII
  • Użytkownik
  • 1645 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 11:48

Nie do końca to miałem na myśli...

Jakiś czas temu nie było takiego zaawansowania w systemach oferowanych przez producentów aut. Tutaj tez czasy poszły mocno do przodu. Tu na forum raczej każdy "lata przy ziemi " i umie kalkulować co w życiu ważne i ważniejsze.

Oczywiście to jest bezdyskusyjne

Z założenia mają to być komponenty referencyjne , wyznaczające max poziom tego co w danym czasie jest możliwe do osiągnięcia ( bez względu na koszty) , a nie sprzęt powszechnego użytku.

i z drugiej strony świetnie że coś takiego zaistniało, gdyż może w ślad pójdą inni producenci (oby , miejmy nadzieję ) 

Teraz tylko trzeba obserwować niemiecki rynek, czy tylko wypuścili, czy i w jaki sposób będą go  chcieli  wpuścić na rynek

#170 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 5109 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 12:40

Nie do końca to miałem na myśli...

Jakiś czas temu nie było takiego zaawansowania w systemach oferowanych przez producentów aut. Tutaj tez czasy poszły mocno do przodu. Tu na forum raczej każdy "lata przy ziemi " i umie kalkulować co w życiu ważne i ważniejsze.

Oczywiście to jest bezdyskusyjne

Pod względem funkcji użytkowych nie sądzę aby oferował dużo więcej niz Helix Pro , dostępny za ułamek ceny Braxa.

Tylko realizacyjnie ( i brzmieniowo ) może to reprezentować zupełnie różne poziomy.

Reszta jest juz wyżej .

Byle do przodu

#171 BULII

BULII
  • Użytkownik
  • 1645 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 13:00

To można wyciągnąć wniosek że cyfra cyfrze nierówna :wink2:

#172 Barth

Barth
  • Użytkownik
  • 635 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 14:29

Zatem trzeba mieć nadzieję, że DAC we wzmacniaczu MX4 Pro są tak samo dobre jak w BRAX DSP (chcąc korzystać z funkcji połączenia cyfrowego)

W przeciwnym razie wątpliwa jest zasadność użycia tego połączenia.

A skoro są nawet tej samej klasy - to płacimy dwa razy za DAC przy tej konfiguracji połączeń.

#173 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 5109 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 15:06

To można wyciągnąć wniosek że cyfra cyfrze nierówna :wink2:

Cyfra cyfrze nierówna , nie wiem co w tym dziwnego

Analog nierówny analogowi a przetwornik nierówny przetwornikowi .

Sygnały do transmisji mają zdefiniowany format , ale sposób ich odbioru i odkodowania to już zupełnie inna sprawa.

Sposób i dokładność obliczeń na sygnale , to tez jedne z podstawowych czynników tego co możemy uzyskać w ich wyniku na wyjściu .

Byle do przodu

#174 dan124

dan124

Szyderca

• Użytkownik
  • 13271 postów

Napisano 15 grudzień 2018 - 03:15

Raczej towarzysząca elektronika nakłada kaganiec.

Chętnie posłucham systemu lepszego niż AMA do 350 złotych na nowych głośnikach z możliwością odkupienia
Odwilż ,odwilż oby wszystko nie popłyneło

#175 tbrek

tbrek
  • Użytkownik
  • 2995 postów

Napisano 24 grudzień 2018 - 21:55

21500zł wydać na jeden klocek

Ponad tydzień na rynku i kilkudziesięciu nabywców już jest, może za "chwile" pojawią się jakieś rozsądne opinie.

Brax Matrix ML Series + P-SIX .....

#176 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2540 postów

Napisano 25 grudzień 2018 - 00:30

Fakt coraz więcej ich widać na zdjęciach filmikach
Któż to wie :)

#177 tbrek

tbrek
  • Użytkownik
  • 2995 postów

Napisano 20 luty 2019 - 23:23

No i stało się nieuniknione  :wink:  za ok 3 tygodnie, w porywach do 4 wyjdzie co to za cudo wymyślili. Podobno pierwsza sztuka w PL, przynajmniej oficjalnie.

Co ciekawe pierwsza partia 333 sztuk jest podobno rozdysponowana w całości i podobno dostanę tą ostatnią. Tak więc był to chyba strzał w 10;kę i dużo ludzi oczekiwało na taki produkt wbrew wszystkim domysłom, ledwie kilka tygodni dostępności a 1 partii już nie ma. Następna partia ma być koło połowy roku - troszkę lepiej jak zakup Suzuki Jimny  :rotfl:

Ciekawy jest też sposób zakupu, należy zdefiniować co się chcę, i procek jest przypisywany do zamawiającego, w tym porty w jakie ma być wyposażony.

Zdecydowałem się na 3 pary cyfrowych wyjść pod MX4 PRO i ew. 3 pary RCA pod klasyczne analogi, będzie można zweryfikować MX4 v's MX4PRO.

A to Order Sheet co trzeba wypełnić:

Załączony plik  WhatsApp Image 2019-02-20 at 21.38.55.jpeg   240,33 KB   59 Ilość pobrań

Brax Matrix ML Series + P-SIX .....

#178 wcrew

wcrew
  • Użytkownik
  • 611 postów

Napisano 20 luty 2019 - 23:54

a jaka orientacyjna cena takiego zestawu?  :wink:

KING FOR A DAY FOOL FOR A LIFETIME
DV139, A22, MENTOR 2

#179 TomoMadej

TomoMadej

Tomek

• SCA Team
  • 5202 postów

Napisano 21 luty 2019 - 10:46

Tyle tych portów wejść i wyjść, że nie wiadomo, co wybrać.

### Piszę poprawnie po polsku. ###

#180 mirek_smok

mirek_smok
  • Użytkownik
  • 1450 postów

Napisano 21 luty 2019 - 10:54

Ta płyta główna jakaś skromna :)

Alpine f1 status i nie ma bata  :wink:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych