facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

2011 - Nowe procesory

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
244 odpowiedzi w tym temacie

#221 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 706 postów

Napisano 16 grudzień 2019 - 23:12

A jak działa ten środkowy kanał? Da radę za jego pomocą zrobić scenę dla obu osób siedzących z przodu?

Helix DSP.2, 2 x Helix C FOUR, Scan-Speak D3004/602010, Scan-Speak 10F/4424G00, MP 5.16 MK2, Scan-Speak 30W/4558T00

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#222 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2463 postów

Napisano 16 grudzień 2019 - 23:15

Jasne i dla psa w bagażniku nawet :D
Któż to wie :)

#223 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 16 grudzień 2019 - 23:22

Czy istnieje jakiś ranking dsp? Od dłuższego czasu poluję na alpine H900 czy można ten procesor porównać do jakiegoś helixa? Za 1200 euro można już dorwać przy odrobinie szczęścia h900 w co warto zainwestować?

#224 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2463 postów

Napisano 16 grudzień 2019 - 23:35

Nie można go w żadnym stopniu porównać do helixa , jak i helixa do h900 ...  h900 ma duszę ale na dzisiejsze czasy bardzo ubogi zakres obróbki systemu (strojenia) helix za to ma nieskończone możliwości które pozwolą technicznie zrobić cuda ale ogromnym kosztem "sztucznośći" słychać "cyfrę"

dorwać za 1200€ szrota też nie sztuka (dobre 80% na rynku takie jest :) są pewne rzeczy z epoki które sa fenomenalne pod względem samego dźwięku jak wspomniany h900 , te czasy sie skończyły jak i h900 czas na emeryturę ... jedyny godny współczesny "następca" jeśli tak można go nazwać to BRAX DSP . Pod względem  samego brzmienia nie do końca gra tak mega "analogowo" jak h900  za to ma wiele innych zalet których f1 nie posiada jeśli zabraknie komuś tego analogu to można dodać poprzez umiejętne dobranie reszty elementów systemu  ,  myślę że tutaj go brax przebija jako całokształt  , brax nie gra sztucznie czy cyfrowo jak inne produkty helixa ,   a drugi plus nie musisz obawiać sie że nagle padnie :) a jak padnie to można zrobić sobie fajną ozdobę nad kominkiem ( chyba że pan Józef zdoła go uratować )  . Sam przeszedłem się z h900 na braxa nie żałuję , a jeśli chodzi o zbliżone walory do samego h900 to nowsze f1 9990 + h990 nie ustępuje starszemu bratu wiele o ile wg według niektórych , plus ogromny za bez awaryjność czego nie można powiedzieć nawet o głupim ekranie 7990 h900 bo ten problem w przypadku nowszego alpine  nie istnieje  ... o zanikających kanałach h900 nawet nie wspominam 

#225 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 00:58

Nie można go w żadnym stopniu porównać do helixa , jak i helixa do h900 ... h900 ma duszę ale na dzisiejsze czasy bardzo ubogi zakres obróbki systemu (strojenia) helix za to ma nieskończone możliwości które pozwolą technicznie zrobić cuda ale ogromnym kosztem "sztucznośći" słychać "cyfrę"
dorwać za 1200€ szrota też nie sztuka (dobre 80% na rynku takie jest :) są pewne rzeczy z epoki które sa fenomenalne pod względem samego dźwięku jak wspomniany h900 , te czasy sie skończyły jak i h900 czas na emeryturę ... jedyny godny współczesny "następca" jeśli tak można go nazwać to BRAX DSP . Pod względem samego brzmienia nie do końca gra tak mega "analogowo" jak h900 za to ma wiele innych zalet których f1 nie posiada jeśli zabraknie komuś tego analogu to można dodać poprzez umiejętne dobranie reszty elementów systemu , myślę że tutaj go brax przebija jako całokształt , brax nie gra sztucznie czy cyfrowo jak inne produkty helixa , a drugi plus nie musisz obawiać sie że nagle padnie :) a jak padnie to można zrobić sobie fajną ozdobę nad kominkiem ( chyba że pan Józef zdoła go uratować ) . Sam przeszedłem się z h900 na braxa nie żałuję , a jeśli chodzi o zbliżone walory do samego h900 to nowsze f1 9990 + h990 nie ustępuje starszemu bratu wiele o ile wg według niektórych , plus ogromny za bez awaryjność czego nie można powiedzieć nawet o głupim ekranie 7990 h900 bo ten problem w przypadku nowszego alpine nie istnieje ... o zanikających kanałach h900 nawet nie wspominam

Trochę mi namieszałes w głowie tą wypowiedzią ale ja jestem tylko laikiem bez doświadczenia który kieruje się w dużej mierze tym co przeczyta na tym forum lub w necie.

#226 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2463 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 07:53

Trochę mi namieszałes w głowie tą wypowiedzią ale ja jestem tylko laikiem bez doświadczenia który kieruje się w dużej mierze tym co przeczyta na tym forum lub w necie.

Na helixie można postawić bardzo dobry system , jak by nie patrzeć to bardziej popluarny dsp dzisiejszych czasów , ja osobiście drugi raz w 7990 i h900 bym się nie pchał a jesli już to tylko w nowszą odmiane . W helixie można tą naleciałość cyfrową troche zniwelowac poprzez odpowiednią modyfikacje .

A jak wspominasz że jestes laikiem w sumie bez wiekszego doswiadczenia to nawet zwykły helix dobrze "dotknięty" przez ręce które wiedzą co z nim zrobić to i tak bedziesz w niebowziety ! 

#227 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 12:48

Na helixie można postawić bardzo dobry system , jak by nie patrzeć to bardziej popluarny dsp dzisiejszych czasów , ja osobiście drugi raz w 7990 i h900 bym się nie pchał a jesli już to tylko w nowszą odmiane . W helixie można tą naleciałość cyfrową troche zniwelowac poprzez odpowiednią modyfikacje .
A jak wspominasz że jestes laikiem w sumie bez wiekszego doswiadczenia to nawet zwykły helix dobrze "dotknięty" przez ręce które wiedzą co z nim zrobić to i tak bedziesz w niebowziety !

I tu masz rację tylko że apetyt rośnie w miarę jedzenia i gdy tylko jest okazja na coś klasowo lepszego staram się to zdobyć za przystępną dla mnie cenę i jak do tej pory były to tylko zmiany na plus. Obecnie mam Helix DSP i jestem z niego zadowolony mimo tego że wiem iż nie wykorzystałem jego możliwości w 100% to i tak istnieje nieodparta chęć posiadania czegoś lepszego.

#228 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2463 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 13:06

Dobra rada maniak jak chcesz mieć święty spokój odpuść stare f1 . Zostaw co masz a jak apetyt ci rośnie to pozostaje nowsze f1 

#229 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 12749 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 17:39

W top lidze poza F1 jest jeszcze ODR i XES.

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. :ok:

Odstawiam na bok te wszystkie lyche sprawy...

#230 Cober

Cober

Stereo Typ

• Użytkownik
  • 2609 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 19:07

H900 nie da się porównać do Helixa bo to inne bajki, inne brzmienia. Wypalający się ekran w RUX H900 to nie problem - ja stroję kablem USB. H900 jest z tym dobra, że źródła możesz użyć jakie Ci sie podoba - ja na ten przykład puszczam światło z przenośnego odtwarzacza. H900 wysteruje większość jednostek z optykiem i Ainet. Jak padnie jedno źródło wybieramy inne. Jeśli padnie DVI-9900 mamy problem i proc który nie współpracuje z żadną jednostką Alpine. Do nowszej F1 też da się wpuścić światełko jednak wiąże się to z dodatkową opłatą (wyprzedzając uwagi w tym kierunku;)

Jestem użytkownikiem H900.

Xesy Bety eF Jedynki

#231 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 706 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 06:59

I tu masz rację tylko że apetyt rośnie w miarę jedzenia i gdy tylko jest okazja na coś klasowo lepszego staram się to zdobyć za przystępną dla mnie cenę i jak do tej pory były to tylko zmiany na plus. Obecnie mam Helix DSP i jestem z niego zadowolony mimo tego że wiem iż nie wykorzystałem jego możliwości w 100% to i tak istnieje nieodparta chęć posiadania czegoś lepszego.

Skoro Helixa nie wykorzystałes, to jesteś pewnie bardzo daleko od tego żeby docenić zalety procka Alpine. Sam klocek nie zagra, trzeba przemyśleć cały system i bardzo świadomie go zrealizować całościowo, bo zagra to jak najgorszy fragment instalacji. No ale na giełdzie już ogłoszenie jest, więc pewnie sprzedawca niedługo się ujawni jak to na forum :)

Helix DSP.2, 2 x Helix C FOUR, Scan-Speak D3004/602010, Scan-Speak 10F/4424G00, MP 5.16 MK2, Scan-Speak 30W/4558T00

#232 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 10:35

Skoro Helixa nie wykorzystałes, to jesteś pewnie bardzo daleko od tego żeby docenić zalety procka Alpine. Sam klocek nie zagra, trzeba przemyśleć cały system i bardzo świadomie go zrealizować całościowo, bo zagra to jak najgorszy fragment instalacji. No ale na giełdzie już ogłoszenie jest, więc pewnie sprzedawca niedługo się ujawni jak to na forum :)

Tak masz rację, planuję zmodernizować swój system klocki które zebrałem są klasowo lepsze od Helix DSP i instalację chcę wykonać sam a strojenie oddać w ręce specjalisty. Głównym problemem jest brak miejsca i dlatrgo to zamieszanie ale wątek ten będzie kontynuowany w mojej galerii. Co do procesorów to nie znalazłem jakiegoś rankingu gdzie można by było bezposrednio porównać jednostki. Głównie przez galerię jakie odwiedzam królują Helixy i h900.

#233 rozek260

rozek260
  • Użytkownik
  • 2463 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 12:19

Klasowo helix nie bedzie odbiegać od reszty systemu , zauważ ze w 90% na świecie instalacji nawet tych za grube dziesiątki tysięcy występuje właśnie Helix nie jest on w żadnym stopniu ograniczeniem dla twojego systemu . 

#234 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 706 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 12:34

Raczej marnie to widzę, bez ogromnej wiedzy nie zrobisz tego sam. Nawet jeżeli zrobiłbys to super od strony instalacyjnej i udałoby Ci się dobrze dobrać komponenty to i tak wylozysz się na etapie zrobienia zwrotnic. A pewnie wylozysz się szybciej. Sam klocek nie da Ci niczego, oprócz tego że mocniej usłyszysz swoje błędy. Jak już robić tej klasy instalacje to u jednej, zaufanej osoby, niech robi ona od początku do końca.

#235 mirek_smok

mirek_smok
  • Użytkownik
  • 1426 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 13:15

Do mnie  helix nie przemawia , to nie jest taki pełny dźwięk , szczególnie gitara akustyczna cierpi i jakoś nie mam opcji w helixie żeby to zmienić , ale ogólny przekaz może się podobać , jak buduje scenę , można zamaskować sporo błędów . Ze starych dziadków mile wspominam h700/701 za te pieniądze co teraz można kupić to fajna opcja .

Alpine f1 status i nie ma bata  :wink:

#236 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 15:58

Raczej marnie to widzę, bez ogromnej wiedzy nie zrobisz tego sam. Nawet jeżeli zrobiłbys to super od strony instalacyjnej i udałoby Ci się dobrze dobrać komponenty to i tak wylozysz się na etapie zrobienia zwrotnic. A pewnie wylozysz się szybciej. Sam klocek nie da Ci niczego, oprócz tego że mocniej usłyszysz swoje błędy. Jak już robić tej klasy instalacje to u jednej, zaufanej osoby, niech robi ona od początku do końca.

Tylko mnie motywujesz. Jak wspomniałem wcześniej strojenie pozostawie specjaliście bo sam mam zbyt małom wiedzę. Jeżeli chodzi natomiast o sam montaż to myślę że spokojnie poradzę sobie bo to lubię. Sprawdź moją galerię to będziesz miał jakiś zarys tego co zrobiłem i planuję zrobić.

#237 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 706 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 16:16

Nie chcę Ci nic ujmować, bo niewiele wiem na temat tego jak ogarniasz temat. Problem może być taki, że fachowcy potrafiący zrobić instalację tej klasy, (aby wykorzystać zalety tego procka), raczej wolą robić samemu od A do Z, niż grzebać się w czyimś aucie, gdzie nic nie wiedzą jak zrobione. Tak tylko mówię, żeby realnie spojrzeć na swoje możliwości, bo finalnie może być inaczej niż nam się wydawało. Struganie zwrotnic na miarę, strojenie itp. - popytaj ile to kosztuje, ile trzeba zostawić auto i jakie są terminy. A dopiero po tym podejmij świadomie decyzje :-)

#238 mirek_smok

mirek_smok
  • Użytkownik
  • 1426 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 12:38

Chyba że zrobisz wg instrukcji tego co będzie to stroił .

Alpine f1 status i nie ma bata  :wink:

#239 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 14:54

Chyba że zrobisz wg instrukcji tego co będzie to stroił .

Coś w tym stylu ale zobaczymy jak wyjdzie.
Osobiście czerpię radość z tworzenia (mam na myśli montażu oraz np. klejenia mat a i nawet wsadzenie kabla w peszel gdyż jest to dla mnie odskocznia) jak i słuchania. Wiem że odnośnie np. strojenia i odsłuchu różnego typu sprzetu mam za małom wiedzę i brak doswiadczenia bo to nie moja dziedzina ale odnośnie możliwości manualnych to już co innego a wiedza jaką zdobywam na tym forum jest bardzo przydatna.

#240 Cober

Cober

Stereo Typ

• Użytkownik
  • 2609 postów

Napisano 16 marzec 2020 - 12:56

ALPINE PXE-X09

https://www.alpine-u...ignal-processor

http://www.alpine-as...roductDetail/98

Zagra to? ;)

Xesy Bety eF Jedynki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0