Skocz do zawartości

Dyskusja o produktach GMS - głównie matach


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ps. szary GMS jest obecnie najlepsza matą na rynku w relacji cena/jakość i brak jej konkurenta trzeba przyznać z czystym sumieniem

Wykleiłem nią jedno auto. Nie mogłem się doczekać końca. Poświęciłem na drzwi z 30% czasu więcej niż powinienem. Resztę chyba do kosza lub wybiorę co lepsze i pójdzie na tapicerki. Dobrze, że dużo nie zamówiłem. Maty różnej grubości, a karton wspólny. Klejąc pierwsze sztuki miałem wrażenie, że to aluminium nie trzyma się kleju, choć ten łapie jak szalony, bo ewidentnie pracuje przy dociskaniu wałkiem (to nawet słychać). Wyciągając kolejne sztuki z pudła i trafiając na taką, która w 30% była pokryta klejem, a na reszcie gołe aluminium, utwierdziłem się tylko w tym przekonaniu. Klej łapie jak szalony i zrobienie środka drzwi, które mają słaby dostęp, to jakaś masakra. Do tego nie mam poczucia, że po nałożeniu tego na drzwi tworzy to jednolitą strukturę. Aluminium sztywne i łatwo "pęka". Słabo się układa na nierównościach. Byłem wielkim fanem poprzednich odmian 7ki. We wszystkich autach je stosowałem. Tej już raczej nie zamówię. Miałem pisać do dystrybutora swoją opinię, ale jak widzę będę w niej odosobniony. Może miałem pecha i trafiłem taką serię.

 

Doprecyzuję jeszcze, aby nie było. Uważam, że w ofercie posiadają dobre produkty. To pierwsza pozycja, z którą mam negatywne doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kleiłem nia teraz phaetona, przyszło 5 paczek, z żadną nie było problemów o których piszesz. trzeba było raczej zrobić zdjęcia i zadzwonić do dystrybutora, bo to ewidentnie pod reklamację by podchodziło. Ja raczej zauważyłem że po podgrzaniu i przejechaniu wałkiem maty się jakby wulkanizowały, ogólnie nie da rady ich odkleić.

Kiedyś zamówiłem 10 hood, też były braki kleju, zrobiłem zdjęcia i zadzwoniłem , na drugi dzień miałem paczkę z nową matą, i do tego jeszcze jej na górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Maty różnej grubości, a karton wspólny.

 

Coś musi być na rzeczy. Aktualne auto mam w większości wyklejone 07XL i pianką 02. I produktów GMS już raczej nie kupię. Do 07XL jaki dostałem nie mam zastrzeżeń, chyba jedynie to, że zastanowił mnie kolor napisów na macie. Ja dostałem z niebieskimi, a na zdjęciach w galerii widziałem instalacje na takich samych matach z czarnymi napisami. Niby pierdoła, napis nie tłumi drgań, ale daje do myślenia.. Tym bardziej, że te pianki 02 jakie zamówiłem przyszły w dwóch kawałkach. Jeden swoją strukturą przypominał spienioną gumę, a drugi zwiędłą szmatę. Kupowałem w jednym sklepie. Może trafiłem na kiepskiego dystrybutora. Ale jeśli firma nie jest w stanie zapewnić jednorodności produktu, to na przyszłość ja już nie zaryzykuję. 

Na swoim aucie przetestowałem też inne maty i wiem, że jest w czym wybierać. Na GMS świat się nie kończy. Niech nawet będzie drożej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia mam zrobione. Bardziej jako informacja dla nich, że to się zdarza. Jak tylko znajdę chwilę, to przejrzę całość. Może w innym kartonie będzie lepiej. Od jutra kolejne auto, więc może jak drugie pudło będzie wyglądać lepiej, to jeszcze raz spróbuję. Na ten moment uczucia mieszane, wyrzucone dwa komplety rękawiczek, buty (choć to bardziej objaw wygody ) i poklejone płytki (czeka szorowanie) :).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sprzedał resztki i różne maty

 

Może GMS powinien lepiej dobierać dystrybutorów, generalnie nie mój problem. Przejechałem się raz, niesmak pozostał, przetestowałem inne produkty i jest w czym wybierać. Można kupić tańsze, a mimo to lepsze, są i droższe, rynek jest pełen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację, co kto woli i komu co pasuje.

 

Ja zraziłem się do dynamata i więcej go nie kupię, stp zbyt mało stosowałem aby mieć wyrobioną opinię, a z gms miałem styczność wielokrotnie, raz tylko  mata miała braki w kleju, zostało to natychmiast wymienione, towar dostarczany mam bezpośrednio, więc nie ma mowy o kombinacjach sprzedawcy, tak więc złego słowa nie powiem, a sprzedałem tej maty/pianki setki mb, i nikt reklamacji mi nie składał o klej, czy alu, sam wykleiłem z 20 aut i też byłem i jestem zadowolony. Nawet ostatnio jeden fantyk STP się do tych produktów przekonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


towar dostarczany mam bezpośrednio, więc nie ma mowy o kombinacjach

 

I tutaj chyba pies pogrzebany ;-) Ja dłubię tylko przy swoim aucie i jestem skazany na sprzedaż detaliczną. Generalnie obecne auto potraktowałem jako poważny poligon testowy. Maty to dla mnie temat otwarty. Wypróbowałem kilka produktów i powoli wyrabiam sobie zdanie. Trochę mat wykleiłem, trochę trzeba było zdzierać i wylądowały w koszu, zastąpiły je inne. Przy następnym aucie będzie lepiej :-) Mniej więcej już wiem gdzie i co kleić, żeby uzyskać odpowiedni efekt. Człowiek uczy się całe życie, nie koniecznie głupi umiera ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie teraz zaskoczył efekt tłumienia drzwi, ale być może złożyło się na to kilka składników. Konstrukcja drzwi to aluminium, do tego w 1/3 i 2/3 na wysokość idą przez całe drzwi profile zamknięte kwadratowe 30x30mm więc jedna warstwa a drzwi głuche jak beton, co prawda wyklejane na zakadkę.

 

Zamknięcie drzwi to pełna blacha też z alu, wytłczana, sztywna, matę dostała z obu stron, więc jest twarda jak cholera. jestem ciekawy efektów akustycznych, ale to jeszcze troszkę zanim to nastapi, może do końca czerwca się wyrobię.

 

DSC_0005.JPG

 

DSC_0004.JPG

 

 

 

na razie jedna strona

 

DSC_0009.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, każde drzwi są inne. W poprzednim aucie zrobiłem furtki matami APP i było cacy. W obecnych GMS zawiodły. Musiałem zrywać, robić dodatkowe usztywnienia i dopiero kleić nowe maty, a i tak do ideału jeszcze trochę brak. Takie drzwi się trafiły :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi a drzwi....

 

np przelotka, te drzwi mają sterowanie wszystkimi szybami, klapą bagażnika jak i wlewu paliwa, lusterko z programowaniem, grzaniem i składaniem, do tego nawiew na szybę drzwi zamykany elektrycznie, podgrzewana szyba boczna, a przelotka taka że po wiązce od samych drzwi wejdą jeszcze ze 2 kable 70mm2 i 1 para RCA...

 

 

post-3212-0-71029600-1433183145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


wejdą jeszcze ze 2 kable 70mm2 i 1 para RCA...

 

Nic tylko zapakować do środka wzmacniacz ;-)

 

Teraz mi się pojawiły Twoje zdjęcia drzwi, widzę czarne napisy, to 07XL, czy coś innego. Chyba faktycznie ktoś mnie zrobił w karolka z moimi matami. Te moje niby 07Xl niebieskie, wcale nie miały twardego aluminium. Były bardzo wiotkie. Później wyklejałem matami Hollywood i te były mega twarde. Nieźle się napociłem, żeby je wpasować w zagłębienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko zapakować do środka wzmacniacz ;-)

 

Teraz mi się pojawiły Twoje zdjęcia drzwi, widzę czarne napisy, to 07XL, czy coś innego. Chyba faktycznie ktoś mnie zrobił w karolka z moimi matami. Te moje niby 07Xl niebieskie, wcale nie miały twardego aluminium. Były bardzo wiotkie. Później wyklejałem matami Hollywood i te były mega twarde. Nieźle się napociłem, żeby je wpasować w zagłębienia. 

 

 

Kolego piszesz o starej seri maty która nie ma praktycznie nic wspólnego z nową serią 07 proliner. Nowa mata ma inny butyl, klej, grubsze aluminium i dodatkowo jeszcze papier jest inny bo już nie rwie się tak jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś do czynienia z GMS DP1 Proliner?

Zastanawiam się czy nie użyć tych mat do wygłuszenia bagażnika i części podłogi, ale nie znalazłem żadnych informacji na temat tych mat poza stroną producenta. Czy może standardowe rozwiązanie GMS 07 + pianka lepiej się sprawdzą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kolego piszesz o starej seri maty która nie ma praktycznie nic wspólnego z nową serią 07 proliner. Nowa mata ma inny butyl, klej, grubsze aluminium i dodatkowo jeszcze papier jest inny bo już nie rwie się tak jak kiedyś.

 

Nie związane z tym co pisałem. Nie miałem zastrzeżeń do maty jaką dostałem, jako takiej. Po czasie doszedłem do wniosku, że dystrybutor wysłał inne niż zamawiałem (tańsze, gorsze). Jak znamienita większość ludzi na tym forum jestem laikiem w temacie i nie mam na co dzień do czynienia z produktami. Od dystrybutora oczekuję, że wyśle to co zamawiam. Przy zamawianiu innych mat nie miałem tego problemu, więc następnym razem będę zamawiał to co się sprawdziło. Oszczędzi mi to i czasu i pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś do czynienia z GMS DP1 Proliner?

Zastanawiam się czy nie użyć tych mat do wygłuszenia bagażnika i części podłogi, ale nie znalazłem żadnych informacji na temat tych mat poza stroną producenta. Czy może standardowe rozwiązanie GMS 07 + pianka lepiej się sprawdzą? 

 

Wydaje mi się że to jest to samo co połączenie 07 i panki tylko wychodzi trochę taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zmień dostawcę, od tego bym zaczął , bo Twój problem to nie była mata sama w sobie, tylko że oczekiwałeś innego produktu niż otrzymałeś.

 

Mata 05 (wiotka) jest przeznaczona do innych celów, 07 podobnie, to jakbyś lakierem do drewna auto chciał pomalować i miał pretensję do producenta że produkt ma do du..y, bo przecież lakier to lakier...

 

Ja osobiście 05 stosuję na tapicerki, właśnie dlatego że jest wiotka i ładnie idzie wszędzie wcisnąć

 

W czwartek wybieram się nad morze, będę przelatywał przez Twoją okolicę, mogę zabrać kawałek tej nowej 07 i sam sprawdzisz jak się zachowuje na tle innych co już układałeś.


DP1 kleiłem bagażnik, jak i teraz kolega zabrał do wyklejenia całego Viano, o tyle lepsze jest niż osobne produkty, że po pierwsze wychodzi taniej, po drugie 3 razy mniej roboty, a po trzecie, jest fabrycznie klejone, to już się nie rozwarstwi, choć jeszcze nigdy nie udało mi się odkleić pianki po naklejeniu na matę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W czwartek wybieram się nad morze, będę przelatywał przez Twoją okolicę

 

Serdecznie zapraszam, jeśli chcesz sobie zrobić przerwę w podróży i wypić kawkę :-) 

Co do maty, już po ptakach, drzwi praktycznie skończyłem... no przynajmniej jeśli chodzi o wyklejanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumiłem parę aut nową 07 szarą i jest bardzo dobrze. Na początku byłem sceptycznie nastawiony (mata w arkuszach a nie w rolce, inny kolor butylu) jednak definitywnie jeden z najlepszych materiałów obecnie dostępnych. Z aluminium żadnych problemów - fajnie się układa pod warunkiem, że się odpowiednio do tego podejdzie. 

 

Nowa szara gąbka 012 - rewelacja pod każdym względem. Nie widziałem takiego materiału u konkurencji. Definitywnie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś do czynienia z GMS DP1 Proliner?

Zastanawiam się czy nie użyć tych mat do wygłuszenia bagażnika i części podłogi, ale nie znalazłem żadnych informacji na temat tych mat poza stroną producenta. Czy może standardowe rozwiązanie GMS 07 + pianka lepiej się sprawdzą? 

Jest normalnie dostępna w cenie ok. 140 złotych za metr kw.

Problem z tym może być taki, że na jasna gąbka wygląda na taką o strukturze otwartej, więc na podłogi średnio może się nadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zrobić małe sprostowanie. Widziałem się przez chwilę z Tbrek i pokazał mi maty GMS jakie on ma. Są zupełnie inne niż te, które ja dostałem. Więc albo w sklepie w jakim kupowałem zaszła totalna pomyłka, albo co bardziej prawdopodobne trafiłem na nieuczciwego sprzedawcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...