Skocz do zawartości

Dyskusja o produktach GMS - głównie matach


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do dekarki to lepiej weź tego GMS'a. Już nie chodzi o tłumienie, ale dekarki sporo Ci pójdzie i nie patrz, że są rolki za 30zł, bo one mają chyba 7,5cm szerokości :przestraszony: GMS masz dużą matę i cenowo na jedno pewnie wyjdzie (+ - parę złotych) a masz produkt profesjonalny :super:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

GMS masz dużą matę i cenowo na jedno pewnie wyjdzie (+ - parę złotych)

 

dekarka jest najtańsza, czy tego chcesz, czy też nie.

Policz sobie ile wychodzi Ci za m2 ... 41 zł za m2 wychodzi dekarka.

 

a masz produkt profesjonalny :super:

 

STP masz dużo lepszy klej ... przykre lecz prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tez jest to jakies rozwiazanie, zeby najpierw zrobic drzwi wg pomysłu kolegi maxtz, a za jakis czas, po odłozeniu kasy, wyciagnac woofery przed tapicerke.

 

Dekarka wychodzi 40zł/m2

GMS 04 - wychodzi 100zł/m2

 

więc róźnica jest ponad dwukrotna, a ze to ma być budzet instalka, to chyba jednak zostane przy dekarce, bo cała rolka podejrzewam, ze wygłusze pare drzwi z przodu.

 

Tylko jeszcze mam pytanie, jaka blache dac, badz moze plexe, na zamkniecie komory drzwi? Jakiej grubosci? I czy ta blache/plexe wyklejac matami po jednej, a moze po dwoch stronach? I czym ja przymocowac do drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekarka wychodzi 40zł/m2

GMS 04 - wychodzi 100zł/m2

 

więc róźnica jest ponad dwukrotna, a ze to ma być budzet instalka, to chyba jednak zostane przy dekarce, bo cała rolka podejrzewam, ze wygłusze pare drzwi z przodu.

Z tym że dekarki trzeba dać dwie warstwy aby uzyskać podobny efekt co przy gmsie i wtedy to już nie wychodzi taka duża różnica.

Jak ma być budżetowo to ja stosuję maty BOLL-a msn-wink.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Hellsin dnia 23 styczeń 2011 - 15:08 napisał

STP masz dużo lepszy klej ... przykre lecz prawdziwe.

 

 

Proszę rozwiń tą wypowiedź i poprzyj przykładem

Mowa o GMS-04??

 

Bo z GMS-05 to się zgodzę

 

Hmm, mam u siebie GMSa 04, 05, 02, STP i Dynamita.

 

Najlepsze kleje mają(w kolejności od najlepszego):

- dynamat i STP,

- GMS02,

- GMS04,

- GMS05.

 

Nic się tak nie klei jak STP czy dynamat. GMSy chyba tylko na ciepło mogą się dobrze kleić. Już wielokrotnie wspominałem na forum o beznadziejnym kleju w gms 05. W 04 jest lepszy, jednak daleko mu do STP.

 

Ps. wyklejałem już kilka par drzwi różnymi materiałami i powyższa opinia poparta jest "macaniem i klejeniem tych mat w autach, nie wyczytanymi opiniami na forach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STP trzyma się bardzo dobrze. Po roku, jak otwierałem drzwi, musiałem się nieźle naszarpać szpachelką, żeby zdjąć ją z wewnętrznej blachy. Tylko, że było u mnie grzane nagrzewnicą i dogniatane wałkiem i tak;)

Inną sprawą jest to, że zdjąłem je, nakleiłem na kartki i potem bez najmniejszego problemu znowu je nakleiłem na ciepło jako uzupełnienie nowych.

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin ,Morfi

 

, 3 tygodnie temu zdejmowałem plastiki u znajomego( małe zmianki) , wszystko wyklejone GMS-04 ,GMS-05 ,GMS-022,GMS-02,

4 drzwi ,klapa bagażnika i maska, nie można tego oderwać , więc albo tymi materiałami nie robiliście i poweilacie jakieś babole ,

albo trolujecie

 

z RESZTĄ u siebie mam full wyklejone wszystko i ani nie zauważyłem problemu z klejeniem ani też się nic nie odkleja, jakoś dziwnie widze że Kamil robił kilka aut tymi matami , ze zdjęc które zamieścił widać ,że nie można mat zerwać,

 

czyżby trolling ?

 

 

 

Powiem więcej czy wykleisz DYNAMAT ,GMS,STP różnicy nie usłyszysz , a co najlepsze ,że GMS-04 jest najgrubsza i najtańsza , wystarczy lekko od strony folii alu polecieć suszarką , i mata zaczyna się kleić okrutnie , grubość 3-3,5mm maty GMS-04 mimo swej niskiej ceny,

lepiej wytłumi niż 1,6mm innych ,( to jest sprawdzone )

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym tymi materiałami się nie bawił, to bym nie pisał nic.

 

GMS-04 jest najgrubsza i najtańsza , wystarczy lekko od strony folii alu polecieć suszarką , i mata zaczyna się kleić okrutnie

 

rozumiem, że masz %%% od sprzedaży GMS-a, ale za przeproszeniem nie rób z siebie pośmiewiska ...

35 stopni w cieniu, lato, pot leje się z dupy, a ja mam podgrzewać GMS-a suszarką bo się nie chce kleić :rotfl:

To jest właśnie Twoim zdaniem dobry klej - dla mnie to parodia ...

 

Na 02 nie narzekałem, bo to chyba najlepszy produkt z tej stajni, natomiast 03 to badziewie ... niestety, reszta z tych produktów też ma marne kleje.

Dla przykładu STP kleił się już w temp. 20 stopni, natomiast GMS ledwie, ledwie ( auto w cieniu ).

STP przy wspomnianych 35 stopniach kleił się fenomenalnie - niczym plastelina.

 

Podsumowując - nie mam profitów ze sprzedaży mat, bo się tym nie zajmuję, nie mniej jednak miałem styczność z produktami obu firm, z czystym sumieniem mogę polecić STP szybko się "utylizuje", klej super, więc warto zastanowić się nad wydaniem paru zł więcej w walce GMS vs STP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby trolling ?

 

 

 

Powiem więcej czy wykleisz DYNAMAT ,GMS,STP różnicy nie usłyszysz , a co najlepsze ,że GMS-04 jest najgrubsza i najtańsza , wystarczy lekko od strony folii alu polecieć suszarką , i mata zaczyna się kleić okrutnie , grubość 3-3,5mm maty GMS-04 mimo swej niskiej ceny,

lepiej wytłumi niż 1,6mm innych ,( to jest sprawdzone )

 

no właśnie od dłuższego czasu, gdy na forum ktokolwiek skrytykuje GMSa, od razu pojawia się obrońca uciśnionych i próbuje wytwarzać ciśnienie, niekoniecznie akustyczne na forum.

 

Jeśli mamy kleić maty na suszarkę / opalarkę, to po takim zabiegu STP czy dynamat klei się 2 razy lepiej, niż podgrzany GMS.

@Pablo: zwyczajnie za bardzo kleju pożałowaliście, szczególnie dla GMS05 (niby zamiennik dynamata). Z Waszych produktów najlepiej klei się GMS02.

 

@Hellsin: nie każdy jeździ z producentami na wycieczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby trolling ?

Pablo :)

Już Ci nie raz pisałem, abyś wyluzował...

 

Prawda jest taka, że matę GMS-04 trzeba podgrzewać i nie ma co tutaj dyskutować na ten temat ;)

Osobiście również STP też przed nałożeniem dodatkowo podgrzewam, aby mieć pewność, że mata idealnie się "zawulkanizuje" :P

 

no właśnie od dłuższego czasu, gdy na forum ktokolwiek skrytykuje GMSa, od razu pojawia się obrońca uciśnionych i próbuje wytwarzać ciśnienie, niekoniecznie akustyczne na forum.

I to zawsze jest ta sama osoba :)

 

 

Osobiście za mną przemawia cena maty GMS-04. Do STP niestety trzeba dołożyć trochę grosza :)

Nie mniej jednak jeżeli budżet pozwala to brałbym STP.

 

Temat został wydzielony to dla potomnych wrzucę parę fotek:

Mata STP Silver (Vibroplast M1)

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/eca015a09fd5eaa201f6591c8fea3502.jpg

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/3bb6ae4db09ffa74b041a5a182d341a6.jpg

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/d05319e0f66d4c31da7a53a3c5226f6b.jpg

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/c448ecc62b5744ec3991b70d462e8ae4.jpg

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/70105c77e971f78b91556344bee23ec0.jpg

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/aa60dfc51f695e184dc828febcf05e2c.jpg

 

GMS-04

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/8c7b59450f531c7b731b40b0d4b10af2.jpg

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/4f88973ce0f43dd1279f419fd19b958f.jpg

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/d208525829e44bcb7b61d79ebd8859d7.jpg

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/dfbae42786c95ee746bf0d008d36c6ea.jpg

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/910af63681b01a8841b2f29864e0fe59.jpg

 

Dynamat Xtreme

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/d73008ffbd4ca99b33887cb73cf6c160.jpg

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/df3efa678b7747af4f8fa06c581f19cb.jpg

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/3cf68bd1265e0a8c8db346ff74af4d2c.jpg

 

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/3753c02d7fd2de2fe4e7defa387e57dd.jpg

 

 

Za jakiś czas będziemy robili małe testy, które maty kleją się lepiej poparte bogatą relacją zdjęciową oraz filmikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Każdy podaje dobre wino a gdy sie napiją wówczas gorsze" :hyhy:

Podobnie jest z GMS-em kupiłem kiedyś te maty (04) w "starszych czasach" prawdopodobnie świeżo kiedy "podkradli" technologię dynamatowcom na matach jeszcze piękne logo GMS-Loudmass, powiem szczerze kiedy je kładłem niemal nie było różnicy między nimi a xtremami.

Niestety na pikniku w sierpniu miałem krótka okazję "poobcować" (pomacać i ...niuchnąć :wink: ) je już bez logo i z pełną odpowiedzialnością twierdzę ...popelinę produkują coś się chyba księgowi za ostro do oszczędności dopadli.

STPa "najświeżej" bo kładłem latem przed wyjazdem na piknik normalnie kleił sie jak wspomniana plastelina.

 

Co do GMS a dwuwarstwowego (butyl-alu-gąbka) również ten z logo kleił się (całkiem dobrze) bez zabiegów (październik) natomiast nowa dostawa (bez logo) przy samej przesyłce dostałem już info by użyć opalarki.

 

Przykra prawda ale na moje odczucia klasyfikacja jest (dla niektórych) przygnębiająca :

1. Dyna 2. STP 3. GMS

Co nie zmienia faktu, że przy "zdrowym" podejściu do sprawy każda z nich sprawdzi się w 99 procentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin:

maty się wulkanizują a nie utylizują..to po pierwsze

po drugie to może najlepiej spotkac się gdzieś w połowie drogi,np w Kielcach podjedziemy do importera , obejrzymy jak wygląda towar, jak się klei czy nie , kiedy się postąpi zgodnie z zaleceniami,

bo wiadomo, papier wszystko przyjmie klawiatura też ...

 

 

 

drugie : to każdy kto przerobił temat wygłuszeń i miał możliwość oglądać pomiary ,wie czy lepiej wytłumi mata o grubosći 1.6mm z nadrukowanym logo czy , mata 3mm bez nadrukowane loga..do tego jeżeli jest tanio jak w przypadku GMS-04, tak czy tak mata jest pod tapicerką i bez znaczenia dla mnie jest czy ma ona nadruk czy nie.

 

 

 

tak jak z głośnikami lepiej żeby były ładne i grały przeciętnie, czy mogą być nie najładniejsze a grać b.dobrze i kosztować przy tym mniej.

 

 

tłumienie dokładnie widziałem wyniki pomiarów stąd może ,jestem za i popieram te produkty.

Pozwolę sobie dodać jeszcze ,skoro to temat o produktach GMS a w szczególności o matach ,że np DVD GMS-a

robione jest w ''Joint Venture'' z koncernem który produkuje CLARIONA !! i wszyskie normy jakości są na najwyższym poziomie.. ostatnio kiedy wstawiałem te informacje jakiś szczególowy moderator to usunoł lecz tym razem skoro to temat o produktach GMS,chyba juz nie kwalifikuje sie do wykasowania ta część postu

post-2992-019684100 1295961791_thumb.jpg

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest coś co ma ...napis, wypada to przykleić ze smakiem , czy przykryje to czy nie, ale to moja metoda :wink2:

Sam fakt posiadania logo lub nie jest nieistotny, chodzi tylko o to, że wraz z cięciami budżetu w postaci braku napisów jednocześnie zaniedbano "moc kleju" :lol: .

 

 

Nie podejmę się odpowiedzieć jednoznacznie co ma najlepsze właściwości tłumiąco-akustyczne.

Jednego jestem pewien dekara, kontra Dyna,GMs czy STP wybieram maty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest coś co ma ...napis, wypada to przykleić ze smakiem , czy przykryje to czy nie, ale to moja metoda :wink2:

Sam fakt posiadania logo lub nie jest nieistotny, chodzi tylko o to, że wraz z cięciami budżetu w postaci braku napisów jednocześnie zaniedbano "moc kleju" :lol: .

 

 

Nie podejmę się odpowiedzieć jednoznacznie co ma najlepsze właściwości tłumiąco-akustyczne.

Jednego jestem pewien dekara, kontra Dyna,GMs czy STP wybieram maty.

 

 

Sylwek , wystarczy podgrzać i problem znika, miałem taką partię mat GMS-03 ale po ogrzaniu klej wylazł na zewnątrz i zaczeły się konkretnie kleić ,także GMS-03 i GMS-04 trzeba grzać delikatnie ,

 

GMS-04 od strony aluminium , a GMS-03 od strony klejącej ja używam do tego suszarki do włosów i jest po problemie, :wink: )

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego jestem pewien dekara, kontra Dyna,GMs czy STP wybieram maty.

Różnica w graniu jest bardzo mocno wyczuwalna?

Jestem świeży w CA, i swoje pierwsze drzwi zrobiłem na dekarce (miejscami nawet 4 warstwy, że nic nie drgnie) i jestem zadowolony, ale na następnym aucie na pewno nie będę tak oszczędzał jeśli różnica jest mocno wyczuwalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumienie dokładnie widziałem wyniki pomiarów stąd może ,jestem za i popieram te produkty.

 

Kazdy pomiar mozna zorganizowac tak, ze pokaze to co chemy by pokazal. To raz. Dwa - sporo zalezy od samego miejscia ktore chcemy utemperowac za pomoca mat - np jedne drzwi sa na tyle sztywne ze beda grac rownie dobrze bez wygluszenia co inne na 2 warstwach dynamata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w graniu jest bardzo mocno wyczuwalna?

Jestem świeży w CA, i swoje pierwsze drzwi zrobiłem na dekarce (miejscami nawet 4 warstwy, że nic nie drgnie) i jestem zadowolony, ale na następnym aucie na pewno nie będę tak oszczędzał jeśli różnica jest mocno wyczuwalna :)

Róznicy moze nie byc wcale :)

To zależy od wielu czynników.Szczelnosc,sztywnośc etc :)

Zakładać głośniki za 400 zł i głuszyc drzwi za 600 zł :),no cóż mozna i tak.

Mozna na głosniki wydać 700 zł a wygłuszyć za 300 zł.

Każdy ma rozum i zawsze jakas opcja jest jego zdaniem lepsza.

Takze ile "rozumów" tyle opini :)

Nie zawsze dekarka jest "najgorsza" :)Jest cięzsza (nowej daty "wozy" moga tego nie wytrzymać na zawiasach :)może i niektórym śmierdzi :) ale w niektórych miejscach na drzwiach zrobi robote nie gorzej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co tyle krzyku pablo155 sam juz kilka razy napisales ze GMS jak sie podgrzeje to swietnie sie klei a STP nie trzeba podgrzewac zeby sie kleila co jednoznacznie wskazuje ze klei sam w sobie jest lepszy w STP.... chyba ze to nie logiczny tok rozumowania ? Ok nic strasznego podgrzac bo wiekszosc robi to tak czy inaczej dla dobrego samo poczucia ale tutaj jest rozmowa co ma lepszy klei bez dzialania zewnetrznego a bez dzialania zewnetrznego GMS jest slabe pod tym wzgledem....

 

 

... Swoja droga nadal uwazam ze maty w przygotowaniu drzwi to nawet nie 50% sukcesu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co tyle krzyku pablo155 sam juz kilka razy napisales ze GMS jak sie podgrzeje to swietnie sie klei a STP nie trzeba podgrzewac zeby sie kleila co jednoznacznie wskazuje ze klei sam w sobie jest lepszy w STP.... chyba ze to nie logiczny tok rozumowania ? Ok nic strasznego podgrzac bo wiekszosc robi to tak czy inaczej dla dobrego samo poczucia ale tutaj jest rozmowa co ma lepszy klei bez dzialania zewnetrznego a bez dzialania zewnetrznego GMS jest slabe pod tym wzgledem....

 

 

... Swoja droga nadal uwazam ze maty w przygotowaniu drzwi to nawet nie 50% sukcesu ;)

 

Oczywiście , tak masz rację Sanders , chodzi tylko o to ,że są 2 maty GMS-05 która jest na tym samym poziomie co DYNAMAT I STP oczywiście tańsza i klei się bez żadnego podgrzewania , i druga GMS-04 która jest grubsza 3mm i ma wymiary 100x 50cm jest tania i trzeba ją ogrzewac ale każdy nawet ZIP mistrz EACA doskonale o tym wie, tylko że chodzi o to aby STP ,I DYNAMAT się sprzedawały to trzeba wmówić że GMS się nie klei,

co oczywiście jest bzdurą i oszustwem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...