Skocz do zawartości

4x Yakuza PW1203AX + D5000 Plany dB


Yakuza93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Myślę cały czas i nie daje mi spokoju Połączenie Orka5000D i 4x Yakuza w 1ohm... Do Oriona mam dostęp i do Yakuz też ale nie wiem czy jest sens inwestować w takie granie. Czytałem Parametry Oriona i przy dobrym prądzie powinien oddać 2,5kW 1Ohm tylko czy 4 Yaniny to przeżyją :help: O prądzie mi na razie nic nie mówcie bo będzie i to jak zapadnie decyzja czy sprobować tego eksperymentu. 4 Yakuzy to 1200zł a Orion koło 2kzł + ok 1 tys za kable i pewnie ze 2kzł za prąd, o obudowę nie martwię sie bo dziadek ma zakład stolarski także płyt mam ile chce i jakie chce. Myślę że w 5kzł bym się zamknął z wszystkim ale może zaproponujecie lepsze granie w tych pieniążkach bo tyle jestem w stanie wydać... Auto to 80 B4 2.0E no i obudowa +/- 300L była by :kwasny: Aha no i mam jeszcze jedno pytanie z takim zestawem jakiej klasie mógł bym startować??

Dziękuje z góry za wszelkie odpowiedzi

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w easca pro 3+ zalezy jakie panele w drzwiach.

ale jak juz uparłeś sie na orka to zapodaj lepiej 2500d (starszy model)

w prąd troche mniej zainwestujesz a nadwyżkę wrzuć na wygłuszenie.

pozdr

Edytowane przez nero_partner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wyniki są w Polsce w tej klasie? bo nie mogę znaleźć nic na temat... Czytałem o Orku2500D no i jestem pod wrażeniem nie powiem. No i proszę o link do regulaminu pro 3+. Ile obstawiacie ze w dobrej obudowie na dobrym strojeniu ten zestaw może pierdnąć? No w sumie też racja, lepiej 2500D no i włożyć trochę w wygłuszenie auta. Mam projekt na 350L obudowę i teraz myślę czy Yakuzy 12" czy 15" oczywiście w obu przypadkach były by 4 sztuki...

Proszę i dziękuje z góry o/za dalsze rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn co można kupić? Mam 5k zł na wszystko a jak mówiłem samochód to Audi B4 2L. Co myślicie o dobrze zasilonych AS Helon lub Krypton 12"? Helona słyszałem i 12" i 15" ale Kryptona niestety nie miałem okazji... Słyszał ktoś? Słyszałem że na Helonach ludzie na świecie szał robili i to konkretny a jak miałem okazje odsłuchać tak w miarę zasilone 15" to nie chce nikomu wybrzydzać ale obiad mi sie wracał :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub 4 sztuki GZRW 30SPL Ale i dopał musiałby by solidny no i te głośniki mi trochę na takie zbyt "delikatne" wyglądają :kwasny: GZPW12 to wygląda przy nim konkretnie :P Wpadłem też na CP Sonic 12" i akurat Orek 2500 byłby dla nich ok :)

 

Dzięki zip za udział w temacie, byle tak dalej :P No teraz to mnie kręci na Kryptony szczerze powiem... Zaczynam dopiero zabawę w dB także spokojnie będzie i kiedyś 150dB ^ mam nadzieje. No i ta 4" cewka :hurra:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry wzmak potrzeba 3 tys. zł (żeby powalczyć chyba że chcesz być na 4 miejscu) do tego dobre 2x12 minimum 2 tys. zł, a gdzie aku i jakieś kable, pomine że masz kiepskie auto, skrzynka to nie problem - hmmmmm. ciekawe gdzie bedziesz ją mierzył i dostrajał,

 

Kolejny ciekawy temat z gatunku;

"Mam 5000 chce wygrać zawody"

 

Jak chcesz 2x Sonic 12, to postaraj się o Oriona 2500d, wtedy możesz spokojnie spiąć na 0,5 oma, 4 głośniki to za dużo

Edytowane przez fanatix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu o ciśnienie chodzi i ile potrafi z siebie dB wydusić a nie o SQ :P

Na jednym Kryptonie z bagażnika 142.5dB przy mocy ok 600-700W i pierwszej lepszej skrzynce.

Dwóch jeszcze nie mierzyłem ale zasilanie do nich wyjdzie mnie jakieś 3.5 koła.

Edytowane przez invalid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu o ciśnienie chodzi i ile potrafi z siebie dB wydusić a nie o SQ

To z orkiem nie zawojujesz:)

 

mi uało sie w jedną noc poskładać skrzynke, zasilanie, pospinać wszystko bez term laba i wydusilem chyba koło 146 ale piec był 3 kw i dwa jakieś tanie pajoniery... ale to bylo małe auto choć kubatura jak kabina z 80

 

teraz realia są troche inne, jak chcesz coś osiągnąc to bez wstępnego w garażu minimum 150db, nie masz co z niego wyjezdzac ...

 

Powodzenia

Edytowane przez nero_partner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Pochwale sie jak będą już u mnie bo wszystko sie może do tego czasu stać i wole nie zapeszać :P A tak poza to możliwe ze do tego czasu będzie audi 80 coupe albo jakieś inne Coupe (Megana w marzeniach) :) Zasilanie to wiem ze podstawa ale ja jednak zostawię to na koniec bo jeszcze poki co nie mam klocków a jak będą klocki to wtedy włożę pieniążki w dobre zasilanie tego :)

 

Widzę ze wyniki rosną i bez ^ 150 nie mam co wyjeżdżać :P No ale nie każdy zaczynał na 1-szych miejscach ale będę dążył do "perfekcji" :) Najpierw moje pierwsze konkretne klocki i wtedy zacznę zabawę :)

 

A co do pytania to tak chce mieć wszystko w bagażniku :) Kto jeździ czarna Marbella z 2x 9512 (jak sie nie mylę) i mega dopalem Cactus-Sound? Widziałem ja w Bydgoszczy i wtedy DD zrobiły na mnie mega wrażenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byl moj samochodzik :cwaniak: zacny co :wink:

a jesli dd ci sie spodobalo to moge ci w dobrych cenach zalatwic ale jak cos to na pw

i z tego co pamientam to zip i neropartner miel na sprzedarz uzywki 2510 zapytaj moze za dobra kase to wyrwiesz :!:

aha i to byly dwa "9515"

 

cactus tez jest na sprzedarz

Edytowane przez marbella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze pan zip przedstawil ci oferte :ph34r: sandałków nie mialem w ręku wiec nic onich ni9e moge powiedziec ale czytalem ze sa git! no a dd to stara sprawdzona historia :!:

 

widze ze pan zip przedstawil ci oferte :ph34r: sandałków nie mialem w ręku wiec nic onich ni9e moge powiedziec ale czytalem ze sa git! no a dd to stara sprawdzona historia :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...