Skocz do zawartości

Program do liczenia wymiarów skrzyń do litrażu


wachcio
 Udostępnij

Czy kontynuować ten projekt?  

346 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Tak
      335
    • Nie
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem napisać program który pomoże liczyć wymiary skrzyń do danego litrażu. Byłby bardziej rozbudowany niż arkusz bartasswlkp. Na razie mam tylko pomysł i szczątkowe wykonanie - ogólny zarys wizualny programu. I tutaj moje pytanie. Brnąć w to dalej i ukończyć (nie mam pojęcia w jakim czasie) go?

 

Chciałem dopisać do istniejącego wątku ale niestety nie mogłem stworzyć ankiety:(

Program spakowany RAR-em bo ZIP wychodził większy i nie mogłem go wrzucić.

CarAudio_litraz_skrzyni_.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za pozytywne opinie. Mam nadzieję, że starczy mi wytrwałości i umiejętności na ukończenie go.

 

greg-si, to jak nie będę czegoś wiedział to się zgłoszę do Ciebie.

 

Jakieś pomysły na nazwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zamieściłem to praca ok 2 godzin więc nie aż tak źle. Reszta będzie dużo gorsza do zrobienia http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Dzięki za pozytywne opinie. Postaram się doprowadzić ten projekt do końca. Myślę, że czeka mnie trochę łamigłówek. Myślę, że w najbliższym czasie będę miał mało wolnego czasu. Jutro rano wyjeżdżam do Polski a tam czeka mnie budowa domu, załatwienie tych noclegów na zlot, trochę wyjazdów i milion innych spraw do załatwienia a urlop tylko 2,5 tygodnia. No i odpocząć by się przydało

 

Jak będą jakieś postępy w tworzeniu programu na pewno dam znać na forum

 

PS

Bartwasswlkp mogę wykorzystać w wersji finalnej szkice skrzyń twojego autorstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No troszkę popracowałem nad programem i jak na razie działa liczenie skrzyń closed o kształcie prostopadłościanu. Mam nadzieję, że dobrze liczy. Wszelkie błędy proszę zgłaszać :padam:

wachciobox_alpha_v0.1.part1.rar

wachciobox_alpha_v0.1.part2.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no program super, ale mam pytanie, jeżeli podaje mi szerokość skrzynie 2009,7728... to jak to przełożyć na wymiary wszystkich ścian? :padam:

 

wiecie jeszcze ciemny jestem :hyhy:

 

Po pierwsze na razie nie chciał bym, aby ktoś w stu procentach wierzył programowi (wersja nie przetestowana do końca). Coś musiaeś źle obliczyć. Podajesz programowi litraż wewnętrzny skrzynki, litraż jaki zajmuje głośnik (mniej więcej), grubość materiału z jakiego będzie ona wykonana, oraz dwa rozmaiary z trzech (szerokość, wysokość, głębokość) jakie chciałbyś mieć w swojej skrzyni. Program liczy ci trzeci wymiar aby skrzynia miała odpowiedni litraż.

 

[ Dodano: 2008-06-07, 11:16 ]

wszystko pięknie tylko jeszcze spraw aby program zaokrąglał ten wynik :)

i te zdjęcie obudowy trochę bardziej wybajerowane np. zdjęcie wstaw, żeby było ładnie

 

super !!!

masz może zamiar udostępnić źródło ;> ?

 

Na razie bardzo dużo funkcji w ogóle nie działa i najpierw się nimi zajmę. Później będę dopracowywał szczegóły. Jeśli chodzi o zdjęcia mam do dyspozycji jedynie zdjęcia swoich skrzyń. Close z pochyloną ścianką i prostopadłościenną z BR.

 

Źródła może kiedyś udostępnie. Nie wykluczone. Programujesz w Delphi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wachcio, fajnie by było jakby powstał open'source'owy programik do liczenia skrzyń tylko dla naszego forum :padam: (albo i nie) jak ktoś sie zna mógłby dorzucić jakąś funkcję od siebie itp. :hyhy:

 

aa i możesz zrobić jakieś wysokorozdzielcze (max jaki masz aparat) fotki i mi posłać to je ładnie wytne i będziesz miał na obrazki do programu :)

 

moje gg jakby co 7337949 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wachcio, fajnie by było jakby powstał open'source'owy programik do liczenia skrzyń tylko dla naszego forum :| (albo i nie) jak ktoś sie zna mógłby dorzucić jakąś funkcję od siebie itp. :|

 

aa i możesz zrobić jakieś wysokorozdzielcze (max jaki masz aparat) fotki i mi posłać to je ładnie wytne i będziesz miał na obrazki do programu :|

 

moje gg jakby co 7337949 :|

 

Dzięki za pomoc ale nie chodzi mi o to, że ja nie umiem takich fotek wyciąć czy coś w tym stylu (bardzo lubię się "bawić" programami graficznymi) tylko nie mam obiektów do fotografowania. Mam dostęp do dwóch rodzajów skrzyni. Szkice które teraz są zrobił bartasswlkp ale w końcowej wersji chciałbym mieć coś swojego lub chociaż jego oficjaną zgodę. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...