Skocz do zawartości

Gazownik - zmagania z CA i nie tylko


gazownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A że tak zapytam, żywica trzyma się boczka czy trzeba ją jakoś na patencie przykleić czy cuś

Trzyma się zapewne. Boczek z abs'u, czyli taki materiał jak na zderzaki. Lekko zmatowiona i odtłuszczona powierzchnia na pewno dobrze będzie trzymała żywicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej grze wstępnej spodziewałem się jakiejś rewolucji montażowej.

 

nie mniej jednak według niektórych to nie ma prawa grać :P Jak widać daje radę i to zarówno na MP jak i na ME :) Choć najważniejsze własne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele prawideł CA zostało ostatnio złamanych, tak jak i to, osobiście słuchałem auta w podobny sposób zrobionego, tyle że głośnik wisiał na pierscieniu z mdf przykręcony do boczka, a ten na stałe zamocowany z drzwiami, i kick był masakryczny, precyzyjny a dostawał tylko 50W, myślę że każde rozwiązanie w danym aucie może się okazać dobre, kwestia przetestowania, każde auto jest inne.

 

Tak samo jak tweeter dego, podpięty pod X4 w kilku autach gra rewelacyjnie, a u mnie strasznie ostro, po wsadzeniu HT1 Challange wszystko się uspokoiło, a nawet nie zmieniałem ustawień, gdzie ten sam tweeter podpięty w tamtych autach się nie sprawdza, tak więc aplikacja i warunki w aucie są chyba najważniejsze w wielu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mniej jednak według niektórych to nie ma prawa grać :P

To też zależy od konstrukcji drzwi. W Golfie miałem tak, że uszczelka karoserii dolegała dookoła do blachy drzwi, a boczek był niejako już wewnątrz auta. A więc prześwit pomiędzy krawędzią boczku a blachą drzwi powodowałby zwarcie akustyczne dla głośnika. Kiepska to obudowa dla uzyskania dobrego basu. W Audi jest tak że uszczelka dolega do boczku, co powoduje że staje się on odgrodą dla głośnika - to co promieniuje w tył boczku nie wraca do auta bezpośrednio, tylko idzie do wnętrza drzwi. Problemem jest sztywność samego boczku, ale jak widać można sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam, żywica trzyma się boczka czy trzeba ją jakoś na patencie przykleić czy cuś

Żywica i mata/tkanina szklana kładzione były dokładnie tak jak w przypadku laminowania kawałka płyty MDF, pominięte zostało ożebrowanie wzmacniające profile i zaczepy.

czyli taki materiał jak na zderzaki

Zderzaki są zwykle z polietylenu, rzadziej z polipropylenu, do PP albo PE żywicę klei się zdecydowanie gorzej, ABS jest stosunkowo kruchy w niskich temperaturach za to doskonale przyjmuje laminowanie.

Po takiej grze wstępnej spodziewałem się jakiejś rewolucji montażowej.

Fakt, pomysł zdecydowanie nie jest nowy lecz z drugiej strony wiedzieć i zrobić, to dwie różne historie, tym bardziej że opis wykonania i fotki są w necie raczej w ilościach śladowych dostępne w porównaniu z dostępnością instrukcji głuszenia/tłumienia w "standardowy" sposób. Swego rodzaju nowością mogą być użyte materiały, poza samym dystansem są to środki ogólnodostępne i raczej nie dedykowane dla CA, szczególnie w kontekście wyników jakie gazownik w tym sezonie uzyskał :wink:

Wiele prawideł CA zostało ostatnio złamanych

Tak :) bardzo mi się to stwierdzenie podoba, we własnym aucie też miałem z tym do czynienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...