Skocz do zawartości

Płac taniej za wysyłki kurierem


pita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od tego ze nie raz sie spotkałem na forum ze osoba która chce wysłać kurierem skrzynke czy większa paczke życzy sobie ok 50zł W sumie sa takie stawki w firmacz kurierskich...

 

Nie wiem czy wszyscy znaja ta stronke ale podam ,jest to stronka

 

->KURIERZY<-

 

Do wyboru DHL lub UPS

 

Przykładowo DHL

Przesyłka paczki do 30KG to 24,27zł

 

Przesyłka paczki/koperty do 1KG 19,52zł

 

Takie stawki normalnie zamawiajac bezposrednio np. z DHL płaca firmy lub osoby które maja podpisane umowy

 

Ale z tej stronki za taka stawke co podałem może zamowuić sobie każda osoba prywatna bez zadnych umów itd.

 

 

Nie traktujcie tego jako spam Tylko poprostu podaje to co by nam sie taniej wysyłało :D

 

Jakieś pytania ? To na PW lub GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ceny przeciętne. Polecam wysylajtaniej.pl. W wakacje puszczone ok 20 paczek, cena nie przekraczała 15zł, za nadwymiar i masę ok 20kg z pobraniem 32zł, ostatnio 2 fotele przednie i kanapa tylnia z oparciem dzieki wysylajnajtaniej.pl dwoma paczkami ok 60zł, warto szukać stronek oferujących wysyłki i porównywać ceny, bo w tej pierwszej wyszło mi ok 150zł jak chciałem zamawiać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam z wysyłaj najtaniej i do 31.5kg paczka o maksymalnych gabarytach 100cm x 100cm x 100cm jest za 17.30zł(wieczna promocja:)

Do tej pory wszystko w najlepszym porządku, ale teraz jak zima czekałem tydzień na odbiór paczki przez kuriera, aż się wkur....łem i anulowałem zlecenie. Ponadto nie polecam pobraniowych bo długo się czeka na kasę (dłużej niż pocztą). Ale ogólnie najtańszy kurier na rynku. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto nie polecam pobraniowych bo długo się czeka na kasę (dłużej niż pocztą)

Ale mają dokładnie zaznaczone, że do 8 dni od daty odebrania :)

 

Do tej pory wszystko w najlepszym porządku, ale teraz jak zima czekałem tydzień na odbiór paczki przez kuriera, aż się wkur....łem

Coś im system ostatnio nawalił bo nadałem paczke, dzwonie do kuriera co stale odbiera paczki i pytam o której bedzie, a on mówi, że nie widzi mojego zlecenia w kompie :)

Ale i tak zabrał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wysłałem tylko raz paczkę pobraniową i uważam, że już nie jest to tak okazyjne jak zwykła wysyłka bo koszt dość spory(ponad 30zł), a na kasę czekałem właśnie dłużej niż tydzień:/

Być może system, ale do mnie codziennie pisali SMS'y albo dzwonili, że zmieniają termin odbioru, a to z powodu pogody, braku czasu kuriera itd. itd... Największa irytacja była jak samochód DHLA minął mój dom a za chwile dzwonią, że nie odbiorą sratata...

Ale tak jak mówię warto i czasami nawet małe rzeczy wysyłam tym kurieram, bo to jest DOOR to DOOR next Day za śmieszne pieniądze. Potrzebna jedynie drukarka;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem tym systemem już kilka paczek, a problemy były tylko z DHL, skubańce w systemie zmienili godzinę odbioru i uparcie twierdzili że to ja tak zamówiłem. Ale z UPS nie miałem żadnych problemów i zawsze na czas, ale chyba poprostu ten kurier z mojego regionu jest dobrze ogarnięty, nawet mi dał ostatnio "koperty" na zlecienie do paczek sztuk 50 tak na zapas. Edytowane przez stefanb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam www.dwiepaczki.pl i nie mam co plakac, wysylki UPS'em albo DHL'em... Co prawda wada to wielkosc paczki tj. obwod + dlugosc najdluzszego boku paczki nie moze byc wieksza nic 3,3m, czy u Waszych posrednikow tez sa takie wymogi?? Czy mozna wysylac duuze paczki (ale nie palety bo tu korzystam z uslug samego UPS'a) np. 1m x 1m x 1m ale do 30kg?? bo nie chce mi sie szukac w regulaminach posrednikow spedycyjnych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wysylajnajtaniej.pl/index.php?action=cennik Tu ,masz cennik. Wpisz wymiary i wagę jaka Cię interesuje i będziesz wszystko wiedział. Jeśli suma będzie 17,3 zł to znaczy, że mieścisz się w najniższej kwocie.

Ważne jest aby pakować paczki w karton, bo za folie, worki, tuby jest drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak technicznie...

chcę szybę wysłać z auta .... czy z opcją uwaga szkło biorą odpowiedzialność za paczkę ?? oczywiście po dopłacie za taką paczkę ...

wysyłał już ktoś coś kruchego ...??

Edytowane przez marcin-real
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda paczka wysłąna kurierem jest ubezpieczona na jakąs tam kwote(w zaleznosci od kuriera bo w OPEK do 1 tys zł standardowo) i naklejka "fragile" zobowiazuje...

 

Odbierajacy ma prawo odmówić przyjecia w razie czego, rozpakowac przy kurierze i sporzadzic protokół szkody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja napiszę moje doświadczenia z DHL-em...

 

Na wstępie zacznę od tego, że już nigdy nie będę korzystał z usług tej firmy... mieszkam 6 KM od sortowni paczek i nie potrafią do mnie dotrzeć. Najpierw jedną paczkę wozili 2 dni, dopiero po interwencji dotarła do mnie, ale nie do domu, tylko do pracy... Kolejne dwie paczki to samo... Teraz, gdy sam zamówiłem usługę, odbierają ode mnie paczkę 5 dni... dojechać nie potrafią. Kiedy chciałem odwołać kuriera, stwierdzili, że muszę za to zapłacić, po czym ich wyśmiałem, zwyzywałem itp - paczka poszła pocztexem i po 10 godzinach była na miejscu... Sprawa jest oczywiście w toku, kurier już drugi tydzień nie może odnaleźć mojego adresu, mimo, iż do sąsiada numer dalej codziennie dojeżdża. Oczywiście złamanego grosza im nie zapłacę. Tak więc wyslijnajtaniej DLA MNIE ssie.

 

Co ciekawe, poczta polska, pocztex, UPS, siódemka dojeżdżają do mnie praktycznie każdego dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w linii prostej do bramy wjazdu DHL mam 200m

Też wczoraj do mnie dzwoni kurier że może nie zdążyć :) Pojechałem sam oddałem bo targać 15kg po śniegu mi się nie chciało i po problemie. Dziś już widzę że paczka jest w doręczeniu czyli niecałe 24h na drugi koniec Polski więc przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam umowe z DHLem, też przyjeżdza zawsze ten sam gość, nawet wchodzi do domu sam po paczki. Żadnych problemów nie ma, paka na nastepny dzien u klienta.

Jedynie przy 1 ataku zimy mieli 3 dniowy poślizg w odbiorze paczki to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysylalem ostatnio palete UPS'em 8 grudnia dokladnie, klientowi podalem numer listu, klient dzwoni do mnie 10, ze UPS nie ma w ogole takiej paczki w systemie, dzwonie wiec do nich i przyjeli do reklamacji bo podobno sie paczka zawieruszyla... no taka mala paletka euro to moze sie zawieruszyc :P w poniedzialek 13tego ciagle nic i nagle okazuje sie, ze paleta sie znalazla i zostala dostarczona... Smietnik, ze szok, z UPS'em mialem juzz 4 przeboje w grudniu, a wyslalem raptem 10 przeslek... Apropos ubezpieczenia polecam regulamin, standardowo 323 zlote o ile pamietam wiec smiech jak sie wartosci nie poda, zreszta jakos malo czytelny jest ten regulamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nigdy wiecej nie wyśle niczego dhl'em...

 

Dzwonie do kuriera, pytam o pobranie- 60zł, przyjezdza kurier wypisuje mi kwit na 62zł, mysle ok...

 

Za dwa dni dzwoni odbiorca , ze ma do zapłaty 95zł a nie 62zł tak jak na skanie nadania który mu wysłąłem. Zapłaci ,ale ze mu sie to nie podoba itd. itp.

 

 

Wściekły dzwonie na infolinie, a tam pani mi wciska ze tak u nich jest ze waga paczki została zweryfikowana i cena wzrosła...

Pytam jej kogo powiadomili w takim razie o tej zmianie? A ona ze nie informuja w takich wypadkach i jak sie nie podoba to pisać zazalenie...

 

Napisałem, pojechałem im na spokojnie po kalesonach, tak jak sie spodziewałem po 2 miesiacach dostałem pismo

że oni nie widza podstaw do reklamacji...

 

 

To był ostatni raz jeśli chodzi o tych oszustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wpisują wagi wyssane z palca - masakra !!!

Ale to nie dotyczy chyba "wysyłaj najtaniej" ?

Bo tam sam wpisujesz wymiary i wagę, a w zasadzie można za każdym razem wybrać maksymalny wymiar i wagę, i mieć wszystko w tyłku:) Dziwie się, że ktoś jeszcze zamawia kuriera bezpośrednia z DHL, bo różnica cenowa jest DUŻA a usługa ta sama:)

 

Co do przekładania zmiany terminu odbioru to się zgadzam. Szczególnie zimą walą w chu.. nieziemsko. Głównie chodzi o warunki pogodowe i to niekoniecznie u Ciebie w okolicy, bo oni patrzą całościowo, na całej trasie dostawy. Bo jeśli mieliby mieć opóźnienie to po prostu przekładają zlecenia.

Ponadto jest to spowodowane tym, że nie opłaci im się jechać po jedną paczkę ileś KM i dlatego kombinują...

Irytuje to strasznie, ale co poradzisz... Wyślij suba 20kg pocztą... koszt - ze 40zł. A tutaj niecałe 20zł - door to door i next day:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...