Skocz do zawartości

Bi-amping ktos wytłumaczy ??


Anty1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no ja sie juz pogubilem i chyba w moim przypadku zastosowanie "technologi" bi amp bedzie zbyteczne.. :)

 

To moze inaczej , jest konieczne , gdy chcesz użyć korekcji czasowej pomiędzy głośnikami , lub regulować niezależnie ich poziom z jednostki ( odtwarzacza / lub niezależnych GAIN ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, mysle ze kiedys do tego wroce.. jak narazie mam problem z innymi rzeczami. Tak z innej beczki, spartolilem robote (zimno bylo i robilem to byle szybciej) wygluszylem drzwi, jezdzilem normalnie z 2tyg a dzis nie chciala mi sie szyba otworzyc, sciagnalem tapicerke a tu maty zewnetrzne odkleily sie od gory i blokuja szybe (maty boll flex) i tutaj mam pytanie czy da sie to czyms podkleic czy maty do wyrzucenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, mysle ze kiedys do tego wroce.. jak narazie mam problem z innymi rzeczami. Tak z innej beczki, spartolilem robote (zimno bylo i robilem to byle szybciej) wygluszylem drzwi, jezdzilem normalnie z 2tyg a dzis nie chciala mi sie szyba otworzyc, sciagnalem tapicerke a tu maty zewnetrzne odkleily sie od gory i blokuja szybe (maty boll flex) i tutaj mam pytanie czy da sie to czyms podkleic czy maty do wyrzucenia

 

Znaczy , ze masz pasywne wytłumienie :wink:

Niestety nauka kosztuje .

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem ;p przyznalem ze "udupilem misia" :) tylko czy teraz to da sie naprawic, moze butaprenem to przykleje ? podgrzanie maty cos da ?? jezeli klej nie bedzie sie juz chcial chwycic... znaczy to nie jest tak ze mi wszystkie maty sie odkleily tylko 2 w jednych drzwiach, drugie drzwi sa zrobione ok :D a co do bi ampu to chyba sobie rozdziele zwrotnice i podlacze w bi amp, ale jak znajde czas na to Edytowane przez Anty1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do resetu radia - w radiach ze zwrotnica zawsze np front to tweetery a rear to woofery. I odpowiadają im określone pasma - np front możesz ciąć tylko i wyłącznie 1.5 kHz w gore a rear do 1.5kHz w dół . Taki przykład . Wiec gdy radio sie zresetuje to i tak nie puści na tweetery mniej niż ta " bezpieczna " granica. Po prostu tak jest zaprogramowane.

 

No dobrze, ale kupując radio chyba nigdy nie mamy ustawień domyślnych przód tweeter tył wofer bo byłoby to bez sensu niem? W takich radiach sa chyba takie zworki tzn normalne granie bądź taki podział. Czyli zworka musi być przestawiona, aby resetowało się do takich ustawień jak mówisz prawda? Innego rozwiązania nie jestem sobie w stanie wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No dobrze, ale kupując radio chyba nigdy nie mamy ustawień domyślnych przód tweeter tył wofer bo byłoby to bez sensu niem? W takich radiach sa chyba takie zworki tzn normalne granie bądź taki podział. Czyli zworka musi być przestawiona, aby resetowało się do takich ustawień jak mówisz prawda? Innego rozwiązania nie jestem sobie w stanie wyobrazić.

 

 

Będziesz musiał :wink:

Jedynym "stałym" ustawieniem , jest przełacznik 3 way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No :D

Więc jeśli nie jest ustawione na 3-way to po resecie nic nie uratuje tweeterów.

 

Przemyśl to jeszcze chwilę .

To co się stanie , zazwyczaj jest następstwem tego co miało miejsce przed tym.

Skoro " jakoś" :wink: , działał ten tweeter , to musiał mieć do tego warunki.

Mnie się tak wydaje :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się nie rozumiemy.

Taka sytuacja: kupuję radio z takimi funkcjami, filtry itp. Podłączam pod fabryczne głośniczki (bez użycia wzmaka) i przód będzie grał od razu od 1.5khz? i dopiero wtedy jak nie chce żadnych cięć to je wyłączam tak? Z tego co piszecie tak wynika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od radia - niechcesz cięć - przalanczasz ukryty " pstryczek" . Radio puszcza pełne pasmo . Chcesz cięcia - przalanczasz i na dzień dobry pojawiają sie zadane wartości które dopiero modyfikujesz pod swój gust. No sorry ale na nieuwagę czy .. ignorancje ... nie ma zabezpieczeń ;) Wiec albo zapomnieć przelaczyc albo podepniesz złe kable . Wtedy bye bye tweeters. Jesli montarz jest poprawny to nie na co sie bać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się nie rozumiemy.

Taka sytuacja: kupuję radio z takimi funkcjami, filtry itp. Podłączam pod fabryczne głośniczki (bez użycia wzmaka) i przód będzie grał od razu od 1.5khz? i dopiero wtedy jak nie chce żadnych cięć to je wyłączam tak? Z tego co piszecie tak wynika ??

Raczej , z tym , ze nie dzieliłbym na dwoje twierdzenia o rozumieniu :wink2:

Funkcje radia są opisane w instrukcji , jeżeli świadomie wybierasz układ , gdzie głośniki wysokotonowe maja być zasilane przez aktywny filtr jednostki ( ustawienie stosownego przełącznika - 3 way ) , to jednostka traktuje to ustawienie jako nadrzędne po resecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl to jeszcze chwilę .

 

Co mam przemyśleć? Jakoś ja mówiłem wszystko dobrze.

 

 

Zależnie od radia - niechcesz cięć - przalanczasz ukryty " pstryczek"

No właśnie, dziękuje Ci kolego że od razu tego nie powiedziałeś. Bo jednak to Ty byłeś w błędzie bo nie pisałeś nic o żadnym przełączniku. Albo po prostu chciałeś ze mnie zrobić wariata. Nie można było mi od razu napisać, że jeśli radio jest ustawione na 3-way to nigdy nie pójdzie inne cięcie, tylko cały czas się upierać że takie jest ustawienie fabryczne..?

 

No :zdrowko:

 

Edit:

Funkcje radia są opisane w instrukcji , jeżeli świadomie wybierasz układ , gdzie głośniki wysokotonowe maja być zasilane przez aktywny filtr jednostki ( ustawienie stosownego przełącznika - 3 way ) , to jednostka traktuje to ustawienie jako nadrzędne po resecie .

I wystarczyło jakbys to napisał na początku bez tych zbędnych postów kolegi waskiego

Edytowane przez tony_tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodź ja tez przyznaje się do błędy bo była mowa o cięciach więc domyślnie ten przełacznik był odpowiednio ustawiony, no ale mogliście mnie uświadomić :super:

 

 

OK OK, ale powiedz sam, że cały czas ukrywałeś przede mną istnienie tego przełącznika :)

Edytowane przez tony_tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I wystarczyło jakbys to napisał na początku bez tych zbędnych postów kolegi waskiego

 

Przemyśl to jeszcze chwilę .

To co się stanie , zazwyczaj jest następstwem tego co miało miejsce przed tym.

Skoro " jakoś" :wink: , działał ten tweeter , to musiał mieć do tego warunki.

Mnie się tak wydaje :wink2:

Przecież pisałem , ale nie skorzystałeś z przesłanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dziękuje Ci kolego że od razu tego nie powiedziałeś. Bo jednak to Ty byłeś w błędzie bo nie pisałeś nic o żadnym przełączniku.

 

radio na wstępie po resecie pyta się jakie ustawienie chcesz ( Przynajmniej moje ) i zazwyczaj przyjmuje wartości ustawione fabrycznie czyli default ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...