Skocz do zawartości

Sinoff - mydło i powidło


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo długo siedzę w tapicerstwie, wiem co mówię.

 

Emil daleki jestem od weryfikacji Twoich wiadomości w tym względzie, tyle że tapicerowanie/oklejanie to wycinek całej roboty którą musimy przy słupkach wykonać. Efekt końcowy to jak najwierniejsze "lustrzane odbicie" słupków względem siebie, oczywiście z pominięciem poprawek na ukierunkowanie. To czy lewy słupek jest odwzorowaniem prawego jest mi najwygodniej ocenić mając wyprowadzone gładkie powierzchnie. Aby jeszcze lepiej ocenić czy jeszcze szlif czy już dość przecieram mokrą szmatką oba słupki i porównuję ze sobą, na gładkiej i mokrej powierzchni wszelkie odchyły i niedociągnięcia są o wiele lepiej widoczne. Później, przed oklejaniem, o ile zachodzi taka potrzeba, mogę "dołożyć" trochę rys grubszym papierem i nie wpłynie to na w znaczącym stopniu na wcześniej wyprowadzone kształty.

 

 

Skocz na Mianowskiego. Z tego co pamiętam to chyba Mianowskiego ma taniej.

Williams, podaj proszę jakieś dokładniejsze namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 826
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Usługowo inne rzeczy robię, ale chętnie pomogę w razie potrzeby :)

 

Tak przy okazji, w końcowej fazie szlifowania mamy do czynienia z małymi ubytkami, wyszczerbieniami, wgłębieniami, które należy jakoś uzupełnić. Na myśl przychodzi oczywiście szpachla natryskowa, zwykła (nawet wykończeniowa) nie bardzo się do tego nadaje. Jest na to myk, do porcji szpachli dodajemy niedużą ilość zwykłego rozcieńczalnika nitro i dopiero wtedy dajemy utwardzacz. Nitro w rozsądnej ilości, tak aby szpachla była max konsystencji gęstej farby, to bezpieczna granica. Przy większej ilości nitro szpachla zważy się. Dodatkowy plus to czas reakcji, mamy jakieś 15 minut na wykorzystanie rozrobionej porcji, później zaczyna granulować i twardnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm....szkoda że ten "kołnierz" taki duży. Z mdfu można spokojnie zrobić pierścienie o grubości 5mm które ładnie się "chowają" pod mocowanie.

Czy masz może jakieś fotki całości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo napisać, może w hurcie będzie taniej :)

 

sorki za offtop, ale słupki do astry G można robić w nieskończoność, a nowe są tanie jak barszcz. Ja już 4 słupki do swojej robię ;)

 

@Sinoff hmm nie dało się naciąć słupka i wpuścić tweetera bardziej do środka? Wtedy słupek byłby praktycznie płaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mam powiedzieć? Macie rację, proporcje popierdzielone są, przekombinowałem z kołnierzem jest zbyt szeroki i w połączeniu ze średnicą HT25 i ich wypukłą siatką wygląda słabo. Ale nic to, są drugie słupki i zmiany będą. Bardziej smukło i lekko powinno to wyglądać, użyta tulejka powinna mieć najlepiej ściankę 3mm, przez grubość użytej skóry. Piotrsaint wrzucił fotkę na której dobrze widać w jakim kierunku trzeba z kształtem i proporcjami iść. Poza skopanymi proporcjami miałem sporo problemu ze zgubieniem zmarszczek, przy takiej luśni dość ciężko to idzie. Przy oklejaniu jednym kawałkiem zmarszczek można całkiem uniknąć ale kosztem faktury na skórze, cóż... taka cena za brak przeszyć. Przy okazji czarne zaślepki lusterek też skórkę dostały. Kupiłem skórę tapicerską, taką jak na siedzenia, dość sztywna i gruba ale kolor i faktura prawie idealne.

I jeszcze sprawa zleceń na słupki :) Ja robię to dla frajdy, nie zarobkowo, też myślałem aby komuś zlecić jakieś prace przy CA, ale to już nie jest to... Przez jesienną robotę przy własnych drzwiach jeby od swoich klientów dostałem za niedotrzymanie terminu wykonania zamówień :D Mówi się: trudno... i dalej grzebie przy aucie:) Pomocą i radą jak najbardziej służę. Fubu i Michał, Wy akurat daleko do mnie nie macie, auta najwyżej trochę rozgrzejecie :)

 

nie dało się naciąć słupka i wpuścić tweetera bardziej do środka? Wtedy słupek byłby praktycznie płaski.

Nie da rady, tuż pod plastikiem blacha idzie, podchody do tego robiłem.

post-4056-020034800 1293747691_thumb.jpg

post-4056-041950600 1293747801_thumb.jpg

Edytowane przez Sinoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, przy moim ustawieniu grały z nisko, poustawiałem tweetery w góre obydwa na lusterko. Myślę, czy jednak nie wolałbym w trójkątach inny kąt niż słupki. Chyba ze w słupkach lepiej zagra.

Obecne ustawienie:

http://img815.imageshack.us/img815/1827/20101223001.th.jpg

http://img337.imageshack.us/img337/1362/20101223.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...