Skocz do zawartości

Fi BTL 18'' Fully Loaded...juz dotarł :D


ige
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie zadnego drugiego BTL nie bedzie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Narazie zajmuje sie ogarniaiem tego co jest bo mozna wyciagnac sporo wiecej

 

Alternator 180A do mx-3 to bardz dobry pomysl :D

 

arcziflo, Ostatnio myslalem nad zakupem vana tylko pod audio ale jak narazie nie stac mnie na utrzymanie 2 samochodow.A jazda na codzien zamulonym vanem odpada :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bez problemu wlozyl bys dwie 18 do Mazdy gdybys przeznaczyl tylne kanapy pod zabudowe.POzatym w vanie wcale by nie bylo cudow bo wtedy robi sie duzo wieksza komora w srodku co powoduje ze cisnienie bylo by male przy tylko 2x18. Ale albo przebudowa tylnych kanap do potrzeb albo zakup combi zalatwil by sprawe odnosnie miejsca. Oczywiscie to sa tylko moje przemyslania bo jak piszesz narazie nie chcesz montowac drugiej sztuki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez przymierzam sie do zmiany alternatora ale narazie to sa plany ale czytalem ze alternatory, tak jak silniki elektryczne mozna przezwoic. Czyli zmienic drut na cewce i mozna wycisnac wiecej z altka. Warto podjechac do kogos kto sie tym zajmuje i rzucic mu temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie da sie wytrzymac
lajtem se siedzialem w aucie na Sulejowie :)

nei moga wytrzymac ale ci co maj alpierdoskie tuby zamontowane u siebie hehe

ige, glosniczek konkrecik

pzdro

 

No masz racje w 100% :) a ze glosniczek byl w tym dniu skrecony bo gral moze z 3h Pozdrawiam

 

i pamiet am Twoje porownanie ,,Sonic15 gral tak prawie tak samo" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownanie ,,Sonic15 gral tak prawie tak samo"
bo na moje odczucie gral a ja mialem go w sedanie jak by na to nie patrzac .... :niepewny::)

 

Mam pytanko :) Jak dostajesz nowy sprzet to podglaszasz ile fabryka dala :) no i wez pod uwage ze miales lepszy piec :) od mojego napewno :) :) Pozdrawiam

 

 

IGE ile Cie uczynil ten Fi? :)

 

[ Komentarz dodany przez: greg-si: 2008-06-03, 11:30 ]

Czytałeś cały temat? Jeśli nie to przeczytaj a się dowiesz ile Ige zapłacił :)

Pozdrawiam Greg-si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to ige jak i jerecki powiedza ze niema czegoś takiego jak wygrzewanie głośnika zawieszenia sie wyciągną tak samo na mocy 400 rms i 1000 rms a jak wygrzewać to jakieś budżetówki klejone lakierem , producenci nie podają czegoś takiego jak wygrzewanie głośnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to ige jak i jerecki powiedza ze niema czegoś takiego jak wygrzewanie głośnika zawieszenia sie wyciągną tak samo na mocy 400 rms i 1000 rms a jak wygrzewać to jakieś budżetówki klejone lakierem , producenci nie podają czegoś takiego jak wygrzewanie głośnika

 

Inaczej zachowa sie glosnik ktory ma rozciagniete zawieszenie i inaczej jak glosnik jest nowy i sztywny :zdziwko: Ja jestem tego zdania ze od razu nie daje po garkach musze sobie dobrze poustawiac itd zeby glosniczek za mocno po dupie nie dostal. A jak ktos lubi hardcore to niech kupi sobie 4 yakuzy i podbicia na maxa walnie :) tez da sie sluchac :) Pozdrawiam

 

Mialem juz doczynienia z wieloma nowymi glosnikami i wiem ze jak jest nowy i dasz mu duzo mocy to cewka nie ma jak duszyc zawieszeniami i wtedy sie nagrzewa mocniej i czuc specyficny zapach :) dlatego lepiej go porozciagac(niektorzy nazywaja wygrzaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostajesz nowy sprzet to podglaszasz ile fabryka dala

Pierwsze co odebralem paczke z glosnikiem to zostal podlaczony i w free air dostal pelna moc jaka moze wygenerowac audison przy obecnym zasilaniu.

 

Inaczej zachowa sie glosnik ktory ma rozciagniete zawieszenie i inaczej jak glosnik jest nowy i sztywny

Co znaczy inaczej?Inaczej to moze zagrac...twardo, ale zwiazku z wytrzymaloscia to niema zadnego.

 

zeby glosniczek za mocno po dupie nie dostal

Dostal od czego? :)

 

Mialem juz doczynienia z wieloma nowymi glosnikami i wiem ze jak jest nowy i dasz mu duzo mocy to cewka nie ma jak duszyc zawieszeniami i wtedy sie nagrzewa mocniej i czuc specyficny zapach

W jakich glosniakch tak bylo? :zdziwko: Przepraszam ale ja w zadnego glosniak nigdy nie "wygrzewalem" i w zadnym nie zaobserwowalem takich cudow.

 

dlatego lepiej go porozciagac(niektorzy nazywaja wygrzaniem)

Niema czegos takiego jak wygrzewanie glosniak bo nic w nim do wygrzania niema,jedynie zawieszenie po paru godzinach troszke zmienai swoja charakterystyke ale z wytrzymaloscia glosniak niema to zadnego zwiazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy inaczej?Inaczej to moze zagrac...twardo, ale zwiazku z wytrzymaloscia to niema zadnego.

Słabiej schodzi i jest twardszy bas

 

arcziflo napisał/a:

zeby glosniczek za mocno po dupie nie dostal

 

Dostal od czego?

musze ustawic dobrze ciecia i podbicia w radiu i na piecyku zeby nie bylo znieksztalceni itd.

 

 

arcziflo napisał/a:

Mialem juz doczynienia z wieloma nowymi glosnikami i wiem ze jak jest nowy i dasz mu duzo mocy to cewka nie ma jak duszyc zawieszeniami i wtedy sie nagrzewa mocniej i czuc specyficny zapach

 

W jakich glosniakch tak bylo? Przepraszam ale ja w zadnego glosniak nigdy nie "wygrzewalem" i w zadnym nie zaobserwowalem takich cudow.

 

2 glosniczki BM i jeden lanzar. Jeden z BM to totalny niewypal a drugi mnie zadziwil. Jestem zdania ze lepiej nie przesadzac z moca dop[uki zawieszenia sie nie rozciagna. Wtedy mniejsze sily dzialaja na cewke.

 

To, ze nie ma wygrzewania to ja wiem ale zawieszenia musza sie delikatnie wyrobic.; Bo jak wiadomo na poczatku glosnik jest bardzo sztywny i ciezej go ruszyc niz glosnik po kilkugodzinnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze ustawic dobrze ciecia i podbicia w radiu i na piecyku zeby nie bylo znieksztalceni itd.

Pomijajac ze taka regulacja to 5min i jest to oczywiste to jak wyzej nie widze zwiazku z tym o czym mowimy.

 

glosniczki BM

Kolega mial dwa azx nuke uzywal je 2lata w glosnikach rozpadly sie zwieszenia dolne i urwal sie karkas ale nigdy cewka nie smierdziala.

 

Wtedy mniejsze sily dzialaja na cewke.

Sily generowane przez wmzcniacz dzialajace na cewke beda takie sam i jak wyzej zwiazku nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniajace sie parametry zawieszen to dlaCiebie nie jest zmiana sil dzialajacych na cewke :zdziwko: no mi sie wydaje ze jednak sa inne te sily jakie musza ruszyc ta cewka. Ja mysle ze jednak jest jakas roznica i wole troszke poczekac i z ustawieniami jest roznie na jednej piosence zagra lepiej na drugiej gorzej dlatego testuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi sie wydaje ze jednak sa inne te sily jakie musza ruszyc ta cewka

 

1.Podaje na nowy glosnik 1kw sinus.

2.Podaje na glosnik o minimalnie zmienionej charakterystyce 1kW sinus.

 

Jaka sila

musza ruszyc ta cewka
sie zmienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi sie wydaje ze jednak sa inne te sily jakie musza ruszyc ta cewka

 

1.Podaje na nowy glosnik 1kw sinus.

2.Podaje na glosnik o minimalnie zmienionej charakterystyce 1kW sinus.

 

Jaka sila

musza ruszyc ta cewka
sie zmienia?

 

 

No to wez wcisnij mebrane od glosnika nowego i od uzywanego zobaczysz ze sila jaka musisz wlozyc jest inna i tak samo jest z cewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi sie wydaje ze jednak sa inne te sily jakie musza ruszyc ta cewka.

 

No to wez wcisnij mebrane od glosnika

 

Zdecyduj sie czy ruszasz cewke wzmcniaczem czy reka :zdziwko: Podalem moc jaka bedzie dostarczal wzmcniacz w obu przypadkach interesuje mnie jaka sila

musza ruszyc ta cewka
sie zmieni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ige, dobrze prawi :)

Siły działające na cewkę są zawsze takie same i niezmienne :)

 

W nowym głośniku napęd głośnika (cewka i magnes) nie są w stanie ruszyć tak membrana, bo po prostu zawieszenia są sztywne, nie rozruszane.

 

Wystarczy że powciskasz ręką kilka razy membranę do oporu (ale z głową :) ) i masz głośnik wygrzany :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo jak by trzeba bylo ,, wygrzewac" to kazdy producent glosnikow podawal by to w instrukcji a ja nigdzie tego nie widzialem. Wiec jest to po prostu mit ktory sie ciagnie caly czas. Ja mialem RE xxx15 V4 nowke i od razu dostawal ponad 2 kw i nie widzialem zeby jakies zapachy wydawal albo zeby sie jakos zawieszenie ukladalo, to samo tyczylo sie oriona HCCA ktory byl nowy i ta sama sytuacjia . I na zadnym nie widzialem tej znaczacej roznicy o ktorej sa te mity jak to sie wygrzeje to dwa razy lepiej gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...