Skocz do zawartości

Kompletny CA do max 6000 zl!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem kompletnie ciemny jak narazie co do sprzetu audio wiec zdaje sie tylko na Was :rotfl:

Potrzebuje

2x 20 cm do przednich drzwi

jakies fajne radyjko ok 1000 zl

2 glosniki na półke

no i do bagaznika cos fajnego i mocnego :hyhy:

Mam Civic V wiec miejsca nie jest duzo ale mysle ze uda sie cos fajnego tam wsadzic :)

i oczywiscie wzmacniacz jeden lub dwa (nie mam pojecia ile bedzie potrzebne:)

no i reszte jaka jest potrzebna do zbudowania ca :P

cale audio musi zamknac sie w 6000 zl! :P

 

[ Dodano: 2008-05-13, 22:53 ]

aha i na półke obojetnie czy 6"x9" czy np 20 cm czy cos podobnego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zaraz zaraz - masz tyle miejsca żeby głośniki 8" w drzwi wpakować? :>

Jeśli chcesz włożyć jakąś skrzynkę do bagażnika to odradzam głośniki w półkę, jeśli chcesz już coś dodać na tył to również w drzwi. 6000zł to nie mało więc myślę, że coś dobierzemy :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@mik no pewnie tak :hyhy:

 

Więc przód to albo MDS08 albo MDS06 (jeśli 20cm Ci wejdą to bierz MDS08 - koszt 500zł za 2szt.)

 

Radyjko Clarion 788 - koszt ok 1200zł

Sub, hmm - no tu jest tego duuuużo :) Może najpierw byśmy jakieś wzmaki (bo muszą być dwa) wybrali :P

 

[ Dodano: 2008-05-13, 23:12 ]

prosze sie tylko nie urazic :rotfl:

rozumiem ze to nie jest dobry sprzey tak?? :P

http://www.allegro.pl/item362540651__jbl_g...a_gratisy_.html

W Twoim budżecie wybierze się coś lepszego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasilenia przodu wystarczy spokojnie np. coś pokroju Audisona SRX2 lub Lanzara VIBE 221. A tył - hmm, zależy od suba :rotfl:

 

[ Dodano: 2008-05-13, 23:20 ]

To nie jest odtwarzacz na płyty :hyhy: A jakość dźwięku gorsza niż w Clarinie 788 - zależy Ci na wyglądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem kompletnie zdany na Was :rotfl:

 

[ Dodano: 2008-05-13, 23:21 ]

Do zasilenia przodu wystarczy spokojnie np. coś pokroju Audisona SRX2 lub Lanzara VIBE 221. A tył - hmm, zależy od suba :hyhy:

 

[ Dodano: 2008-05-13, 23:20 ]

To nie jest odtwarzacz na płyty :) A jakość dźwięku gorsza niż w Clarinie 788 - zależy Ci na wyglądzie?

 

niekoniecznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@mil pamiętaj o budżecie :hyhy:

 

[ Dodano: 2008-05-13, 23:25 ]

jestem kompletnie zdany na Was :rotfl:

 

[ Dodano: 2008-05-13, 23:21 ]

Do zasilenia przodu wystarczy spokojnie np. coś pokroju Audisona SRX2 lub Lanzara VIBE 221. A tył - hmm, zależy od suba :)

 

[ Dodano: 2008-05-13, 23:20 ]

To nie jest odtwarzacz na płyty :P A jakość dźwięku gorsza niż w Clarinie 788 - zależy Ci na wyglądzie?

 

niekoniecznie :P

Skoro niekoniecznie to sobie tego Pionka odpuść :P Radzę Ci dobrze - Clarion 788 jest rewelacyjny, potwierdzą to również inni, a moim zdaniem jest nawet ładny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym myslal nad dobra jednostka sterujaca jakis alpine cos:)

wzmaki raczej nowki jezeli pod MDS'y to jakies Udimision cos a jezlei cos pokroju Udimision Elemnt Comp6 to mzoe wzmak-> Udimision Glow

Sub teraz czy mzoe kolega zajac caly bagaznik czy jak??

Moze jakies RE z importu hehe i wzmak kokretny pod to :rotfl:

Noi i do tego porzadne wygluszenie i okablowanie :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasilenia tyłu coś tego pokroju: wzmak monoblok Sinuslive SL-A1500 i do tego sub RE SX-15D4 :)

 

[ Dodano: 2008-05-13, 23:33 ]

caly bagaznik moze byc zajety :P

Hmm, to może jakąś ładną zabudowę z żywicy i włókna (+ komponenty) w zakładzie byś zamówił? :P

 

[ Dodano: 2008-05-13, 23:34 ]

Ja bym myslal nad dobra jednostka sterujaca jakis alpine cos:)

wzmaki raczej nowki jezeli pod MDS'y to jakies Udimision cos a jezlei cos pokroju Udimision Elemnt Comp6 to mzoe wzmak-> Udimision Glow

Sub teraz czy mzoe kolega zajac caly bagaznik czy jak??

Moze jakies RE z importu hehe i wzmak kokretny pod to :P

Noi i do tego porzadne wygluszenie i okablowanie :P

Z Alpinki to może CDA 9885, ale zagra gorzej niż Clarion 788 przecież...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poapy... niewprowadzaj kolegi w blad... SLA 15000 to fabryka zaklucen... i kolega ma za duzy budzet by kupywac taka tania alternatywe:) niepowiem chcialbym miec ten piec ale Do RE taka fabryke zaklucen o bosche........

co do zywicy sie zgadzam:)

Ale kolego krajek lubisz konkretne zejscie czy szybki bas jak to jest ?? i chciabys miec kilka glosniczkow(subow) w bagaju np 2 czy jeden??

Ja bym proponowal robic etapami... czyli np

I etap = radio+ gluszenie+wzmak na przod+ losniczki

II etap = sub(y)+ wzmak

 

Pzodrowka ide spac ellso dobrej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golas wszystko da się wysterować :P Choć być może masz tu i rację z tym wzmakiem. Choć zauważ, że budżet to max 6000zł więc szykam jakiejś alternatywy żeby może coś zaoszczędzić. Przecież do tego wszystkiego trzeba jeszcze dobre przewody poprowadzić, a te też nie kosztują parę groszy :P

Jeśli jeden SUB to zdecydowanie RE SX-15D4, a jeśli dwa no to nie wiem, może RE SE-12 albo μ-Dimension RM 212 SL? A jeśli wzmak to może faktycznie lepszy byłby Sinuslive AMP 1.8 albo coś z serii monobloków Steg'a?

 

[ Dodano: 2008-05-13, 23:52 ]

Wzmacniacz 2 x steg K2.01 i K2.02

Sub Re SX15D4

Radio clarion 778

Przod MDS + dobre zwrotki i wysokie morela

I to na tyle :P Pozdrawiam

 

Ja typuję podobnie, ale nie do końca :P

 

Wzmacniacz: tak samo

Sub RE SX15D4 lub 2x SX-12D4

Jednostka: Clarion 788 (poprawiona jakość wyświetlacza w porównnaiu do poprzednika i bardziej czuły na zakłócenia przetwornik DAC)

Przód: MDS08 oczywiście lub MDS06 (w przypadku gdyby się "8" nie zmieściły) + zwrotnice DEGO PO650 + syczki Pro XT2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz: tak samo

Sub RE SX15D4 lub 2x SX-12D4

Jednostka: Clarion 788 (poprawiona jakość wyświetlacza w porównnaiu do poprzednika i bardziej czuły na zakłócenia przetwornik DAC)

Przód: MDS08 oczywiście lub MDS06 (w przypadku gdyby się "8" nie zmieściły) + zwrotnice DEGO PO650 + syczki Pro XT2 :)

 

i mowisz ze bedzie ładnie gralo tak?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bagaju:

STEG K2.02 + RE SX15D4(czyli wersja 2x4ohm zebys spiol w 2ohm dla tych co nie wiedza) mysle ze za 3tys wyrwiesz suba i piec :P jak dobrze poszukasz i popytasz :)

 

STEG K2.01 + MDS06 i zwrotki i syczki (2tys)

 

Radio clarion 788 (900zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...