facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Hertz HSK 165 - atrakcyjna cena? warto?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
595 odpowiedzi w tym temacie

#561 downloader19

downloader19
  • Użytkownik
  • 318 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 11:49

Nie rozumiem po co ciągniecie temat gwarancji... Moja wypowiedź niczym nie odbiegała od waszej tylko trzeba ją dobrze zinterpretować. Gwarancja producenta i gwarancja sprzedawcy to co innego... Producent może dać rok swojej gwarancji, a sprzedawca nawet 5 lat lub też producent daje 5 lat gwarancji, a sprzedawca 2 lata, a później się martw. Więc o co wam chodzi? Chyba nie do końca się rozumiemy.

Po za tym podzieliłem się tylko swoim doświadczeniem, a nie wymądrzałem się, jak to co nie którzy robią... Pomijam fakt, że w Polsce prawo żyje swoim życiem...

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#562 tony_tr

tony_tr
  • Użytkownik
  • 1242 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 21:59

Cześć.
Zostawmy już tą sprawę gwarancji, wszystko jest już chyba jasne w tej kwestii.

Tak jak pisałem dzwoniłem do dystrybutora.
Niestety nie dowiedziałem się za wiele... Ciężko stwierdzić czy rzeczywiście nic nie wiedzą czy tylko tak udają. Dowiedziałem się za to jak powinien wyglądać, a raczej co zawierać oryginalny zestaw HSK. Na spodzie pudełka powinna znajdować się naklejka z logiem ElcoExim (dystrybutor Hertza w Polsce), a do zestawu powinna być załączona karta gwarancyjna dystrybutora, czyli również oznaczona tym logiem. Jeśli tego nie ma to znaczy, że głośniki najprawdopodobniej są niewiadomego pochodzenia...
Nie chcieli za bardzo mówić o podróbkach. Jedyne czego się dowiedziałem to, to iż sprzedawcy mogą "ściągać" sprzęt np. z Niemiec gdzie jest dużo tańszy bądź może pochodzić z jakichś "przekrętów", a na końcu padło stwierdzenie, że może rzeczywiście gdzieś produkują podróbki... Tak naprawdę to nie dowiedziałem się niczego. Spodziewałem się bardzo krytycznego podejścia do tych tanich zestawów, a tym czasem Pan spokojnie powiedział mi o swoich przypuszczeniach, nie wspominając nic o gorszych walorach brzmieniowych czy przestrogi by tego nie kupować...

Co do zestawów z Allegro...
Pewniakami są jedynie aukcje, gdzie jest wyszczególnione, że załączona jest gwarancja polskiego dystrybutora.
Wszystkie inne, które są sprzedawane na Aukcjach nie posiadają tego dopisku. Na allegro możemy spotkać parę licytacji "oryginalnych" zestawów... W rzeczywistości kupujemy za 500zł (bo tak przeważnie kończą się te aukcje) zestawy, które można kupić na innych za 335zł...
Jest to potwierdzony przypadek... Znajomy kupił właśnie taki zestaw w licytacji za 500zł. Okazało się, że wyglądał dokładnie tak samo jak ten przedstawiony przez Karolo za 330zł. Tak więc jeśli chcecie kupować HSK to te z gwarancją polskiego dystrybutora, albo po prostu te za 330zł. To jedno i to samo. Różnica polega tylko na tym, że dostajemy gwarancje od sklepu...

Oczywiście może być również tak, iż wszystkie te zestawy to tak na prawdę to samo... A te różnice w użytym kleju na dolnym resorze wynikają jedynie ze zmian, które zostały dokonane w trakcie produkcji. Wszystko wygląda identycznie. Może podróbkami były tylko "Nertze"...

Ile ludzi tyle opinii... Każdy może snuć własne domysły, ja jednak chyba się zdecyduje na ten zestaw za 335zł. Jest o niemal 500zł tańszy niż teoretycznie "oryginał" i tak na prawdę nie ma potwierdzenia, że jest między nimi jakaś różnica. Dodam, że ponoć te Hertze widziane w jakimś democarze miały właśnie takie niebieskie lica... tak jak w tych przedstawionych po cenie 335zł...

Pozdrawiam :D

|| Sterowanie: CDA-9887r || Przód: Helix P400, 2-way: STX AWX 18 + Usher Audio T9950-20, pełna aktywka || Subwoofer: Rainbow Hammer 12' + DLS A6 ||

#563 pako22

pako22
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 03 grudzień 2011 - 15:42

Nie będę się rozpisywał, specjalnie założyłem konto jak czytałem o tych hsk.

Głośniki ze starej serii na allegro to wszystkie podróbki.... nie grają jak trzeba uwierzcie
Ja mam osobiście HSK 165 z nowej serii kupiłem za ponad 700 zł prawie rok temu (płaciłem w euro), głośniki pochodzą z Włoch
Kolega kupił za 350 zł hsk te z allegro hah żal się wypowiadać o nich, sopran piszczy jak szalony średni ton kiepski, grają głośno ale to nie jest ori. miernik akustyczny na moich wykazał 111, 8 dB a u niego 103,5 dB to wszytko co chciałem napisać. w tej cenie nawet esk nie kupicie.........

A co do gwarancji Hertz daję tylko i wyłącznie 24 miesiące jeżeli towar pochodzi od nich i jest oryginalny.

#564 Sinoff

Sinoff
  • Użytkownik
  • 5440 postów

Napisano 04 grudzień 2011 - 18:52

Kolega kupił za 350 zł hsk te z allegro hah żal się wypowiadać o nich, sopran piszczy jak szalony średni ton kiepski, grają głośno ale to nie jest ori. miernik akustyczny na moich wykazał 111, 8 dB a u niego 103,5 dB to wszytko co chciałem napisać.

Rozumiem, że zestawu kolegi słuchałeś po montażu we własnym aucie? Jeszcze dorzuć fotki swojego zestawu proszę.

#565 pako22

pako22
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 04 grudzień 2011 - 23:03

Tak przecież to trwa u mnie 10 min żeby przełożyć i różnica jest. Znajomy u mnie w mieście ma sklep car audio i też twierdzi że to podróbki bo widział i miał głośnik w ręku, zwrotnice i pudełko odbiegają także od oryginału. Mój zestaw wygląda tak http://www.ebay.pl/i...=item563ad65ab8

Tutaj jest przykład siana które jest na allegro http://allegro.pl/he...1958776345.html
Aukcja opisana bardzo dokładnie;) nic nie ma napisane o gwarancji to nawet nie wspominają ha i każdy sprzedawca jakie ma konto na allegro.....i przedmioty jakie sprzedają pod nimi, sam złom......dla mnie to kupujcie po 4 komplety. Już się nie wypowiadam, temat zakończony dla mnie.

#566 stochus

stochus
  • Użytkownik
  • 2660 postów

Napisano 04 grudzień 2011 - 23:05

I tak w swojej cenie nie mają konkurencji ;p

Audi A4 B7 Kombi - Stochus Car Audio :)

#567 pawellaby

pawellaby
  • Użytkownik
  • 1133 postów

Napisano 04 grudzień 2011 - 23:24

Tak przecież to trwa u mnie 10 min żeby przełożyć i różnica jest. Znajomy u mnie w mieście ma sklep car audio i też twierdzi że to podróbki bo widział i miał głośnik w ręku, zwrotnice i pudełko odbiegają także od oryginału. Mój zestaw wygląda tak http://www.ebay.pl/i...=item563ad65ab8

Tutaj jest przykład siana które jest na allegro http://allegro.pl/he...1958776345.html
Aukcja opisana bardzo dokładnie;) nic nie ma napisane o gwarancji to nawet nie wspominają ha i każdy sprzedawca jakie ma konto na allegro.....i przedmioty jakie sprzedają pod nimi, sam złom......dla mnie to kupujcie po 4 komplety. Już się nie wypowiadam, temat zakończony dla mnie.

to żeś przyfocil ! kolosalna roznica w tych zdjęciach z portali ! :mur1: :mur1: :mur1:
Golf 1.8 T

słucham muzy przez sluchawki

#568 sanders156

sanders156
  • Użytkownik
  • 4123 postów

Napisano 04 grudzień 2011 - 23:30

Ale sie usmialem argument w postaci dwoch aukcji bez real foto :D To teraz juz wszyscy wiedza ze na allegro sa podrobki :D

#569 pako22

pako22
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 04 grudzień 2011 - 23:52

Na co wy chcecie patrzeć? kupcie sobie oryginały i te za połowę ceny i zobaczycie. Ja swoje mam chociaż z Włoch a nie singapur czy jakieś inne gówno...
Pozdro

też się śmieje z takich pajacy jak wy co kupują podróbki i myślą że błyszczą. Ja wiem że to szjas i mnie nikt nie przekona że są dobre.
I tak jak wcześniej pisałem dla mnie to możecie sobie kupować ile chcecie tego, smiech hsk za 300 zł ;D haha

#570 pawellaby

pawellaby
  • Użytkownik
  • 1133 postów

Napisano 05 grudzień 2011 - 00:13

no więc żegnamy : ) chyba nawet nie masz aparatu w domu zeby pokazać ta zaskakującą wizualną rożnice :rotfl:
Golf 1.8 T

słucham muzy przez sluchawki

#571 tony_tr

tony_tr
  • Użytkownik
  • 1242 postów

Napisano 05 grudzień 2011 - 00:16

też się śmieje z takich pajacy jak wy co kupują podróbki

Kolego pako22, jak ci coś nie pasuje to wypad.
A ty to kto jesteś, jakiś mega spec i audiofil co jeździ z hsk na pokładzie haha? Odezwał się...
Może teraz z ciebie się pośmiejemy co? Fajne fotki zarzuciłeś :D

|| Sterowanie: CDA-9887r || Przód: Helix P400, 2-way: STX AWX 18 + Usher Audio T9950-20, pełna aktywka || Subwoofer: Rainbow Hammer 12' + DLS A6 ||

#572 Ricola

Ricola
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 05 grudzień 2011 - 01:19

czytam temat od pierwszej strony teraz narzuca mi sie taki wnosek:
ci co kupili hsk za 300zl stoja przy tym twardo, ze ori i ze nic nie odbiegaja od oryginalu. Ci co zaplacili niemalo okolo700-800zl twierdza, ze te po 300zl to podrobki i ze szmelc a oni maja ori. Najsmieszniejsze jest to, ze tak naprawde NIKT z WASlacznie ze mna nie wie czy to podroba czy nie a kazdy piane toczy.... proponuje zamknac ten temat raz na zawsze bo do niczego nie prowadzi. Rownie dobrze mozna gdybac na temat: "czy ocieplenie kliatu to zasluga czlowieka, czy natury" tez dokonca nikt nie wie ale temat trwa juz pare dekad
Poprawny PODPIS
"nie piszmy czegoś o czym nie mamy pojęcia, to że gdzieś dany element słyszałem nic nie oznacza"
"Każdy z użytkowników ma swoje indywidualne wymagania / oczekiwania. Nie można podchodzić do każdego generalizując temat."

#573 Gilotyn@

Gilotyn@

Old School

• Użytkownik
  • 2534 postów

Napisano 05 grudzień 2011 - 09:44

Racja kolejne posty w tym temacie do niczego konkretnego nie prowadzą.
Zamykam
Potężny Dźwięk - Sound Quality

#574 Sławek S

Sławek S
  • Użytkownik
  • 366 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 19:05

U mnie zestw to "późny" Hertz ( tańsze HSK 165 ), ale nie Nertz. Na każdym elemencie jest wyraźnie Hertz, Na pudełku nie ma błedów w pisowni, oraz są wszystkie kody z nymerami seryjnymi, gdzie w Nertz-ach tego nie ma. Od tego sprzedawcy przynajmniej ja trafiałem na "normalne" komplety ( 3 szt. )..

Co do Helix-a HXA, to tu na forum pył polecany po HT25 jako przyjemny i łagodzący.

Wracając do mojego DAP650, to jest i szkoda mi się go pozbywać, ale ładować 4Ch do zasilenia tweeterów i też ze względu na wielkość średnio mi się widzi, ale jak coś, to na próby, na wiosnę jest :)

Alpine CDA-7897->DLS UR36S/Phase Linear CFS 165->AudioArt 200MS-Rodek R4100A2->DLS W312B

#575 mastah22

mastah22
  • SCA Team
  • 14243 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 19:12

Pokaż jak wygladaja przewody do tweetera a powiem Ci czy to hertz czy nertz... proste...

Pierścienie montażowe,pierścienie ozdobne z maskownicami. Skrzynie dla subów pod żądany wymiar? Zapraszam.

Potrzebujesz usług CA na najwyzszym poziomie w okolicach Warszawy, uderz do Raadka.

#576 Sławek S

Sławek S
  • Użytkownik
  • 366 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 19:28

Powiem ci, że ciężko będzie się dostać do przewodów. Może uchylisz rombka tajenicy o co chodzi z tymi przewodami ?

Alpine CDA-7897->DLS UR36S/Phase Linear CFS 165->AudioArt 200MS-Rodek R4100A2->DLS W312B

#577 Sławek S

Sławek S
  • Użytkownik
  • 366 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 08:35

mastah22 zdradzisz tajemnice tych przewodów od tweetera HT25 oryginalnego i podróbki ?

#578 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 12749 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 09:05

przewodów od tweetera HT25

Wklej fotkę tw z widocznymi kabelkami to się dowiesz :wink2:

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. :ok:

Odstawiam na bok te wszystkie lyche sprawy...

#579 wojtas

wojtas
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 12:32

To dawajcie fotki bo jestem ciekaw :wink:

Alpine CDA-9835R / Rockford Fosgate Power 551X / Mission TM025C1 + AMA BL160 / RE Audio RE12D4 [CL] 

#580 Sławek S

Sławek S
  • Użytkownik
  • 366 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 21:30

Nie dam rady rozłożyć tak, żeby kabelki było widać, a demontować tapicerki mi się nie chce zwłaszcza, że pogoda jest jaka jest.
Teraz musze zająć się wymianą alternatora razem z łapą, a i lampy przednie mam do wymiany ( odbłyśnik już nie bardzo ).
Także jak będę miał czas, to wolę zrobić to co musze, niż to co ciekawość podpowiada :)

Jak wyglądały te kable, to pamiętam i jak bym wiedział jaka jest róznica w kablach oryginału, a podrubki, to było by po sprawie.

Te tweetery są od oryginalnego zestawu HSK ?
http://naforum.zapodaj.net/a369c033287e.jpg.html

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych