Skocz do zawartości

korekcja czasowa - w jaki odpowiedni spób ustawiać ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Warto też sobie poopóźniać każdą sekcję oddzielnie wyłączając pozostałe (nie wyciszając). Czasem można dojść do ciekawych wniosków w kwestii montażu (w szczególności jak woofer ciągnie scenę w dół).

No i jak Tomek wspomniał. Zamknąć oczy i przestawiać aż wokal który powinien być na środku będzie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zapodaje utwór z wyraźnym wokalem na środku sceny, zamykam oka i kręcę. Gdy uważam, że jest w miejscu gdzie ma być(bo tutaj są już różne opinie), zapamiętuję wartość z wyświetlacza. Kilka razy robię taki ślepy test i jeśli wartości z każdego są identyczne tak zostaje:)

Niestety korekcja czasowa systemów odseparowanych zasilanych tylko dwoma kanałami jest korekcją nieco kulawą. Najlepiej, gdy możemy opóźniać każdy głośnik oddzielnie, ale to już wymaga bi-ampingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak woofer jest oddalony od tweetera o zaledwie jakieś 15 cm (rożnica długości od ucha kierowcy do głosników " od ucha do tweetera 150 cm, od ucha do woofera 135" w fordzie eskorcie to w takim razie umiejscowienie woofera jest w gornej częsci drzwi, wiec jest lepsze dla zestawu ? ?bo jest mniejsza odległosc co za tym idzie roznica w czasie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak woofer jest oddalony od tweetera o zaledwie jakieś 15 cm (rożnica długości od ucha kierowcy do głosników " od ucha do tweetera 150 cm, od ucha do woofera 135" w fordzie eskorcie to w takim razie umiejscowienie woofera jest w gornej częsci drzwi, wiec jest lepsze dla zestawu ? ?bo jest mniejsza odległosc co za tym idzie roznica w czasie"

 

Lepiej , szczególnie gdy nie używa się korekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korekcja jest........... fajna, ale jest wiele ważniejszych rzeczy niz korekcja a wrecz podstawowych. Wiele osob natomiast mysli ze wrzuci sobie wszystko powiedzmy jak "Bozia przykazała" a reszte skoryguje czasówkami :zabawa: KIedyś tez miałem parcie na czasówke, ale....... da sie bez tego żyć (ba nawet słuchac muzyki) Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze da sie zyc bez czasowek :) ale z czasowkami jest o tyle fajniej, ze mozna "posadzic" scene na desce, tak zeby kierowca i pasazer mieli ten sam efekt w uszach, co jest trudne i ciezkie jak i drogie do osiagniecia gdy sie ich nie ma :)

 

pytanie czy aby napewno?????? I szczerze mnie akurat pasażer obok nie interesuje bo nie ma tak naj**** w glowie jak ja i dla niego wystarczą glownie wytwarzane dzwięki i ze cos słyszy. W swoim samochodzie muzyke robię dla siebie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I szczerze mnie akurat pasażer obok nie interesuje bo nie ma tak naj**** w glowie jak ja i dla niego wystarczą glownie wytwarzane dzwięki i ze cos słyszy. W swoim samochodzie muzyke robię dla siebie......

 

po co zaraz takie nerwy i przeklenstwa :dobani: twoje auto i ty robisz tak zeby ci soie podobalo, ja jednak lubie jak ktos slyszy to samo co ja :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricola

Korekcja czasowa poprawia wyłącznie część (czyli nie wszystkie) błędów (zawinionych z winy montażysty głośników lub konstrukcji auta) przy montażu głośników.

Aby to zrozumieć wystarczy dokładnie przeanalizować co ona zmienia a czego nie zmienia i w jakim stopniu.

Najprostszym sposobem aby to sprawdzić jest wyniesiona przez większość osób wiedza z przedszkola czyli ...... rysowanie szlaczków :rotfl: .

 

PS

Co autor miał na myśli pisząc to ostatnie zdanie pozostawiam dociekliwym :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co zaraz takie nerwy i przeklenstwa :dobani: twoje auto i ty robisz tak zeby ci soie podobalo, ja jednak lubie jak ktos slyszy to samo co ja :cwaniak:

 

a gdzie tam jakies nerwy, a przeklenstwo raczej w pozytywnym tego slowa znaczenie. Na spokojnie przeczytaj jeszcze raz to zdanie to zrozumiesz o co mi chodzi.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcja czasowa poprawia wyłącznie część (czyli nie wszystkie) błędów (zawinionych z winy montażysty głośników lub konstrukcji auta) przy montażu głośników

 

Grzegorzu tp wiem, bo gdzies kiedys na innym forum wyczytalem, nie popadajmy jednak w skrajnosc, jestem TYLKO amatorem/hobbysta CA i az takie super wszystko jak ma tylko Turbodymomen u mnie nie bedzie chyba nigdy :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam korekcji czasowej w aucie ale z tego co tu wyczytałem, jest możliwe ustawienie środka sceny przy lewym tweeterze, lewej strony metr poza lewym lusterkiem, a prawej między tweeterami.

 

To potrafią tańsze modele, w droższych masz możliwość ustawienia sceny : jej wysokości, szerokości i odległości w dowolnym miejscu bez konieczności montażu głośników z przodu. Mogą być nawet w bagażniku byle był podłączone.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam korekcji czasowej w aucie ale z tego co tu wyczytałem, jest możliwe ustawienie środka sceny przy lewym tweeterze, lewej strony metr poza lewym lusterkiem, a prawej między tweeterami.

 

wlasnie wracam z auta i faktycznie tak sie da ustawic :) jednak dla mnie minusem jest to ze jak kreci sie glowa, efekt zanika, trzeba miec glowe mniej wiecej w tym samym miejscu...

 

Grzegorzu, jak sie ustawia scene gora dol (moje radio pewnie tego nie potrafi) pytam z ciekawosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To potrafią tańsze modele, w droższych masz możliwość ustawienia sceny : jej wysokości, szerokości i odległości w dowolnym miejscu bez konieczności montażu głośników z przodu. Mogą być nawet w bagażniku byle był podłączone.

:wink:

 

 

Usmialem sie :D Tez chce taki model :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam w aucie radia a tym bardziej czasówek więc nie odpowiem :zalamany: .

Jak ktoś już trafie zauważył i napisał po spocie opóźnienia czasowe stosuje pasywne i dlatego mam hak w aucie.

Jak chcę opóźnić wokal to zakładam przyczepkę i na niej sadzam śpiewaka :rotfl: .

Co do podnoszenia i opuszczania sceny u mnie w samochodzie to mam od tego taki "pstryczek" którym reguluję wysokość sceny mnie więcej w granicach 15 cm góra/dół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam w aucie radia a tym bardziej czasówek więc nie odpowiem .

Jak ktoś już trafie zauważył i napisał po spocie opóźnienia czasowe stosuje pasywne i dlatego mam hak w aucie.

Jak chcę opóźnić wokal to zakładam przyczepkę i na niej sadzam śpiewaka .

Co do podnoszenia i opuszczania sceny u mnie w samochodzie to mam od tego taki "pstryczek" którym reguluję wysokość sceny mnie więcej w granicach 15 cm góra/dół .

 

a teraz powaznie, bez wlasnomyslnych wynalazkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To potrafią tańsze modele, w droższych masz możliwość ustawienia sceny : jej  wysokości, szerokości i odległości w dowolnym miejscu bez konieczności montażu głośników z przodu. Mogą być nawet w bagażniku byle był podłączone.

:wink:

 

To jeszcze nic, ja mam u siebie takie opcje, że mogę tak opóźnić śpiewaka, że zaczyna się jąkać a gdy ktoś gra na  gitarze to zmieniam, żeby grał na flecie, bo tak mi się akurat podoba   :rotfl: mogę też tak opóźnić wokal, żeby zagrał w innej piosence.

 

A żeby nie było OT to nie znam radia, którym można regulować scenę góra dół  :)

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj każdym :hurra: byle miałoby... regulację lewy prawy i front-rear :wink: .

Ale to powinno być radio kóre ...gra a nie jakiś wszystkomający wynalazek.

 

Oczywiście takie radio wymaga obecności całej reszty.

 

Jestem w stanie bardzo łatwo to udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... czyli jak jade szybciej to wokalista spiewa szybko a jak zwolnie to mam taka przytulanke?? Ale to chyba wymaga podlaczenie drogiego radia do predkosciomierza, dobrze by bylo gdyby ten byl elektroniczny. Czy od obrotow silnika tez mozna cos uzyskac?? Moze np.: wieksza odleglosc ucha od oka, czy szybszego gitarzyste?? Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanec, tyle razy słuchałeś mojego audio ale nie prosiłeś aby Ci zademonstrował, że u mnie można regulować wysokość sceny. Jutro na spocie pokaże aby rozwiać wątpliwości.

Do tego nie potrzeba jest radia (gdyż go nie mam :zawstydzony: ) a tym bardziej czasówek :rotfl:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...