facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

korekcja czasowa - w jaki odpowiedni spób ustawiać ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
227 odpowiedzi w tym temacie

#21 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4654 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 01:42

:wink:

Retorycznych :wink2:
Byle do przodu

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#22 blackdragon8904

blackdragon8904
  • Użytkownik
  • 1768 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 15:57

no ok ok to sprobuje się jutro tym pobawic ;)

Mam jeszcze 1 pytanie, bo czytałem kiedyś własnie o korekcji czasowych tak po łebkach, z rok temu i ogolnie z tego co wyczytałem to korekca czasowa miała za cel rozciagnąć scene dzwiękową i były takie odp. ze własnie ma oddalić od siebie głosniki, ale to tak dla mojej pewnosci, były to błędne wskazówki/wyjasnienia w takim razie, zgadza sie :) ?

#23 Ricola

Ricola
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 16:41

blackdragon8904, moje radio "pojmuje" czasowki w troszke inny sposob, mianowicie mozna ustawic odleglosc (w cm) kazdego glosnika od ucha sluchacza, lacznie s subem (co uwazam za najlepszy pomysl producentow CA)

wdg mnie w czasowce chodzi o to zeby dzwiek z kazdego glosnika, niezaleznie od odleglosci w jakiej sie nzajduje od ucha, wpadal jednoczesnie. Mowiac lopatologicznie mozna tak zgrac suba (nawet mulowatego), ze jesli ktos nie bedzie wiedziec ze masz skrzynie w bagazniku, nie skapnie sie, ze masz suba, tak wszystko bedzie ladnie zgrane :)
Poprawny PODPIS
"nie piszmy czegoś o czym nie mamy pojęcia, to że gdzieś dany element słyszałem nic nie oznacza"
"Każdy z użytkowników ma swoje indywidualne wymagania / oczekiwania. Nie można podchodzić do każdego generalizując temat."

#24 miki87

miki87
  • Użytkownik
  • 809 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 17:01

Mowiac lopatologicznie mozna tak zgrac suba (nawet mulowatego), ze jesli ktos nie bedzie wiedziec ze masz skrzynie w bagazniku, nie skapnie sie, ze masz suba, tak wszystko bedzie ladnie zgrane :)

Oj, żeby to było takie łatwe... Niestety w praktyce tak kolorowo nie jest i korekcje 'mułowatości' nie zreperują.

#25 blackdragon8904

blackdragon8904
  • Użytkownik
  • 1768 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 17:18

no ok to teraz powiedzcie mi na jakich utworach najlepiej to testować/zgrywać ? Są jakieś płytki do testów ?

#26 Ricola

Ricola
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 17:26

korekcje 'mułowatości' nie zreperują.

niestety nie zreperuja, ale za to poprawia :)

blackdragon8904 zgrywanie (wdg mnie i tak wlasnie to robilem) polega na tym zeby usiasc wygodnie w aucie, odpalic autko zeby bylo ladowanie dla CA i zrobic to tak, zeby sluszec (w miejscu gdzie siedzisz) "rowno" wszystkie glosniki, zeby zaden nie dominowal nad innymi (jesli siedzisz na miejscu kierowcy to woofer obok Twojej nogi nie moze zagluszac woofera z prawej strony, musza grac tak jakbyc mial je w identycznej odleglosci od uszu, musisz slyszec jej jednakowo, mimo odleglosci) analogicznie robisz to z innymi glosnikami, na koncu zgrywasz suba z przodem.

Satysfakcja gwarantowana

Użytkownik Ricola edytował ten post 19 listopad 2010 - 17:28

Poprawny PODPIS
"nie piszmy czegoś o czym nie mamy pojęcia, to że gdzieś dany element słyszałem nic nie oznacza"
"Każdy z użytkowników ma swoje indywidualne wymagania / oczekiwania. Nie można podchodzić do każdego generalizując temat."

#27 riws

riws
  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 17:46

U mnie też wartości podane są w cm, myślałem żeby wpaść z miarką do auta i się pobawić tym dłużej :P

Wolf MK4 GTI

#28 Ricola

Ricola
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 17:53

to co napisalem wyzej jest dobre niestety tylko dla kierowcy, pasazer juz ma rozregulowana scene... u siebie mam ustawione na rowno, zeby ja i moj pasazer mieli tak samo slyszalne dzwieczki, caly czas probuje nowych ustawien, zeby scena wyladowala na desce, lecz kazde moje staranie udowadnia mi ze jeszcze za gluchy, badz za glupi na to jestem :wink:

Użytkownik Ricola edytował ten post 19 listopad 2010 - 17:54

Poprawny PODPIS

#29 blackdragon8904

blackdragon8904
  • Użytkownik
  • 1768 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 18:03

no okej to mniej wiecej czaje :). A jak do tej pory miałem balans ma prawo +1, czy przy korekcji czasowej powinno być 0 i korekcją da sie to wyszstko ustawić ?

#30 Ricola

Ricola
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 18:04

no okej to mniej wiecej czaje . A jak do tej pory miałem balans ma prawo +1, czy przy korekcji czasowej powinno być 0 i korekcją da sie to wyszstko ustawić ?

po to wlasnie jest korekcja :cwaniak:

balans l-p na 0
Poprawny PODPIS

#31 leonsr60

leonsr60

ibiza FR

• Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 18:12

w CDA9853 zmieniasz "ms" na "cm" lub na "cale" tak w roli ścislości :)

Jednostka- Alpine 7998R    Woofery- GTI608     Tweetery- EXT-28/////////////Piec Woofer- Nakamichi pa300II     Piec Tweeter- H/K ca240

#32 blackdragon8904

blackdragon8904
  • Użytkownik
  • 1768 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 18:16

ok ok :D to bjere mjetrówke i w poniedziałek dam znać ;D

#33 Ricola

Ricola
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 18:26

bez przesady z miarka :P na sluch to mozna zrobic :)
Poprawny PODPIS

#34 pimp_zabrze

pimp_zabrze
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 19:24

bez przesady z miarka :P na sluch to mozna zrobic :)

i w zasadzie tak się to powinno robić. Z miarką wychodzą czasem niezbyt zadowalające efekty.

Ja to robiłem tak. Ustawiłem przód, a później suba aż przestałem go słyszeć z tyłu. Później przesunąłem lewą stronę względem prawej jak robiłem to na początku i było dobrze. To jest szkoła z instrukcji Alpine.

Jest jeszcze taka szkoła że ustawiasz przód i kręcisz subem tak aby go zgrać z przodem.

Ewentualnie jak masz taką możliwość zgrywasz przód i jak masz płynną korekcję fazy na wzmaku to regulujesz fazą.

A najlepsza metoda jest ustawić po pijaku :) . Spytaj kolegę Morfiego :D

#35 blackdragon8904

blackdragon8904
  • Użytkownik
  • 1768 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 19:26

dobra to hmm wydaje mi się ze zostałem odpowiednio - łopatologicznie poinformowany co i jak :D

#36 waski

waski

Nieobecny

• Użytkownik
  • 4543 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 22:03

Balans l p nie ma nic do czasowek . No chyba ze jak już ktoś wspomniał radii samo z siebie ustawia balas przy ustawieniu opóźnień - ale niestety jest to złe rozwiazanie. Pusc szum różowy , usiądz wygodnie i kręc a sam zobaczysz o co chodzi :) potem jakaś łagodna płytkę z wokalem i słuchaj i zmieniaj . Balans także spróbuj . PS - wg mnie najlepiej ustawić radio na opóźnienie w ms a nie cm - wtedy dokładnie widać co i jak .

#37 wasylwek

wasylwek

Naczelny...desperat

• Użytkownik
  • 5300 postów
  • Lokalizacja:Ostrzyce, Kaszuby 3city a w sumie cała Europa z naciskiem na północ czasem daleką!!!

Napisano 19 listopad 2010 - 22:08

A najlepsza metoda jest ustawić po pijaku . Spytaj kolegę Morfiego

Ale ...tylko nocą :rotfl:

Sprzedaj wszystko co masz i pójdź za mną  :wink:

Jak Ci coś nie gra to ...kup droższe.

#38 kamul

kamul

((( (]} Pan Rosomak {[) )))

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 22:34

Dziś się "czasówkami" bawiłem, u mnie akurat jest ustawienie w cm. I tak próbowałem mierzyć odległość każdego głośnika na oko - efekt scena rozmyta
mierzenie metrówką do wysokości głowy efekt - scena nie wiadomo gdzie
Następnie spróbowałem ustawić odległość midbassów pod tweetery (l -80cm, p-124cm) i tak scena wyszła na środku, ale wokal tak jakby był sklejony z całością (w negatywnym ujęciu)
Ale zapomniałem,że przecież midbassy są trochę głębiej w drzwiach więc dodałem im po 2cm i wokal przeszedł nieco wgłąb i mi taki efekt odpowiada.

P.S To raczej podpowiedź dla tych co mają tweetery w drzwiach,ustawione pod kątem jak Ja :wink2:

To moja głupota czyni mnie inteligentnym => im głupszy, tym dłużej mi się schodzi :wink2:

#39 Ricola

Ricola
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 22:41

odległość midbassów pod tweetery

mozesz jasniej?? tez mam w drzwiach tweetki, ale mam ustawione wszystkie glosniki na 150cm jak narazie, jutro bym sie tym pobawil po pracy, tylko troche teorii jeszcze musze zgromadzic, zeby bylo na jakiejs podstawie probowac :)
Poprawny PODPIS

#40 stanec

stanec
  • Użytkownik
  • 2497 postów

Napisano 19 listopad 2010 - 22:49

Ja mam system 3 way i zrobiłem tak, że pomierzyłem miarką odległość każdego głośnika od uszów (lewe głośniki od lewego ucha a prawe od prawego   :P ). Mniej więcej wyszły mi takie opóźnienia:

Tweeter - 0,85ms

Midrange - 0,80 ms

Woofer - 1,2 ms albo 0 ms (nie wiem czy w 3 way się opóźnia woofery, bo za bardzo nie słyszę różnicy) 

Mniej więcej scena jest dobrze ustawiona, sprawdzałem na kilku utworach testowych, ale na pewno można lepiej to ustawić   :) Dodam, że przy większych ruchach głową na boki lub do tyłu i przodu lokalizacji na scenie się zmienia   :) co nie jest zbyt pożądane, ale raczej zawsze jeżdżę tak samo. Ważne jest też oczywiście rozmieszczenie i ukierunkowanie głośników (woofer/tweeter w 2 way i mid/tw w 3 way).  

Użytkownik stanec edytował ten post 19 listopad 2010 - 22:50

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych