Skocz do zawartości

korekcja czasowa - w jaki odpowiedni spób ustawiać ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 5 lat później...

Tak odświeżając temat. Wiele osób pisze, że sub na zero jeśli jest najdalej umiejscowiony a reszta względem niego- dokładnie między innymi jest tak w radiach alpine -  w nich się nabija czasy  na lewa stronę aby ją opóźnić logicznie zrobione.

natomiast w przypadku clariona np Hx-D2 jest  troszeczkę inaczej - Z tego co rozumiem producent docelowo niby to ułatwił wprowadzając nabijanie cm na dany kanał np podane rozmiary. Tak zrozumiałem z manual-u. Zaczynając od punkty wyjścia czyli od mierzenia odległości wychodzi na to, że na lewą stronę nabija się lewy tweeter jako 0 a na prawą stronę różnicę między lewą a prawą. W takim wypadku jeśli sub jest najdalej będzie miał ustawione czasy i nie będzie na zero. 

 

Podkreslam w przypadku clariona

 

    L              R

T  92cm  - 142  = 50  cm            0 x 50

W 107cm - 154cm = 47   cm       15x 62

S  250cm                                     158

 

 

Wiadomo później trzeba na ucho dostroić

 

Czy macie podobne myślenie w tym temacie jestem na etapie testów

 

P.S. Kiedyś grając bez suba testowałem mimo 15cm różnicy miedzy tweeterem wooferem po lewej stronie miałem tu i tu 0

 

Czy posiadacze Clarionów też podzielają moje sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jak czasówka w Pionku gdzie przybliża się głośniki względem tego który jest umiejscowiony najbliżej. Jest to trochę mylące ale i nie intuicyjne. Grafika poglądowa zrobiona na szybko w profesjonalnym programie paint :lamer:

 

post-12801-0-13784900-1617289282_thumb.jpg

 

Odległości tak na pałę dobrane ale wiadomo o co chodzi. Tyle że w miałem clariona co prawda CZ703 albo 702 i tam były czasy jak w alpine chyba że HX-D2 ma inny system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jak czasówka w Pionku gdzie przybliża się głośniki względem tego który jest umiejscowiony najbliżej. Jest to trochę mylące ale i nie intuicyjne. Grafika poglądowa zrobiona na szybko w profesjonalnym programie paint :lamer:

 

attachicon.gifczasy.jpg

 

Odległości tak na pałę dobrane ale wiadomo o co chodzi. Tyle że w miałem clariona co prawda CZ703 albo 702 i tam były czasy jak w alpine chyba że HX-D2 ma inny system

 

Dokładnie tak jak rozrysowałeś można by wklepywać całe wartości ale znacznie wpływa to na jakość dźwięku na minus.

 

Najkrótszą odległość od głośnika odejmuje się względem reszty a ten konkretny ustawia się jako " 0". Wiele jest radyjek co tak mają rozplanowane czasówki a nie znalazłem na forum o tym w zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wspominali w temacie poświęconym Pionkowi 80PRS. Ale nie było chyba jakoś dużo informacji

Dobrze, że było nadmienione tutaj może komuś to ułatwi temat początkowy. Chociaż wiadomo bez dostrojenia na ucho nie będzie zadowalająco a do tego dochodzą cięcia (przy aktywce) i fazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie w mój temat o Citroenie C5 był czas, że miałem tam jazdy z czasowatymi wynalazkami powinno tam coś jeszcze być, nawet screeny. Sporo mi tam chłopcy dobrych rad podsuwali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...