Skocz do zawartości

Piec gazowy


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To daj linka do odpowiedniego FAQ :hyhy::kijemgo:

 

Przeczytam tą instrukcję

 

Zapewne dostałeś :kijemgo: chyba, że instalatorzy wywalili, ale wątpie;p

Jeśli nie to zobacz czy ten dietrich ma od spodu wsuwaną małą książeczkę (taki ogólny skrót faq'a)

buderusy wszystkie mają, vieśmany chyba też;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dietrich przy pogodowce i braku czujnika temp wewnetrznej troche swiruje i trzeba mu zadac pare parametrow (krzywa grzewcza ,krzywa przesunieta oraz czasy laczeniowe ,poszczegolnych cykli grzewczych)najlepiej gdyby ta czujka (nie mylic z termostatem)byla wtedy zadajesz tylko temp pomieszczenia ,krzywa grzewcza i zaodajesz czasy laczeniowe no i... samoadaptacje(taki magiczny parametr co sam wszystko sobie programuje poszczegolne algorytmy zlaczen) i juz wrazie w sluze pomoca dietrich ma baaaaaaaaaaaardzo prosta automatyke w porownaniu np z wieśmanem :super: co do zaworow termostatycznych montuje sie ja w pozostalych pomieszczeniach(poza tym gdzie jest czujnik temp. kotla gdzie ich byc nie moze)by regolowac w nich osobno temperature(nie mzna ustawiac ponizej 5 stopni ponizej pozostalych-bo oszczednosc mija sie z celem) no i takie tam jeszcze inne ble ble... :rotfl:

powodzonka w walce z cieplem w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już taki temat jest to mam małe pytanko do tych co mają kotły gazowe na gaz ziemny tongue.gif

Jakie macie w chwili obecnej średnie dzienne zużycie gazu :?:

Mam uruchomiony kocioł od około miesiąca i u mnie zużycie wacha sie między 4 - 5,5 m3 na dobę i nie wiem czy to dużo czy mało (kocioł ogrzewa w chwili obecnej 86m2 plus delikatnie garaż 30m2) msn-wink.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile metrów gazu idzie ale rachunki w sezonie grzewczym w zeszłym roku (czyli od listopada do marca) średnio mnie wyniosły 600 zł miesięcznie z tym, że gaz idzie jeszcze do gotowania i CWU. Dom niecałe 200 metrów + piwnice.

Jakieś 5 lat i 50.000 zł temu oscylowały w granicach 900-1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już taki temat jest to mam małe pytanko do tych co mają kotły gazowe na gaz ziemny tongue.gif

Jakie macie w chwili obecnej średnie dzienne zużycie gazu :?:

Mam uruchomiony kocioł od około miesiąca i u mnie zużycie wacha sie między 4 - 5,5 m3 na dobę i nie wiem czy to dużo czy mało (kocioł ogrzewa w chwili obecnej 86m2 plus delikatnie garaż 30m2) msn-wink.gif

Nieduzo ,taki piecyk polyka ok 2m2/h ciaglej pracy (przy pelnej mocy -przy cwu-bo do co przwaznie idzie duzo mniej mocy ok 50% w Twoim wypadku)

Pozdrawiam

maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...