Skocz do zawartości

Eclipse 8445


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy tylko gadaniem się zajmujesz?:)

Za to mi płacą. Czasami jestem zapraszany jako juror na konkursy Miss Mokrego Podkoszulka

Bo jak nie to się nie wypowiadaj o efektach.

Masz rację, w końcu nie ma o czym mówić.

w P88 to dochodzi jeszcze E-vol
reg. PM9009A
Kto jest zainteresowany taka zabawą zapraszam i podyskutujemy jak przerobimy i posłuchamy.

No zaraz zaraz! Ja jestem zainteresowany :D Nadal masz zamiar sprzedawać kota w worku i mamić za kotarką czy podasz jakieś konkrety?

A może to jest jakieś tajne stowarzyszenie i inicjacją jest dać się wydymać na 2 stówki? Jeżeli tak, to mam dla Ciebie złe wieści - rząd robi to znacznie skuteczniej :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo bronić, nikogo popierać, nie jestem za nikim, ani przeciwko nikomu itd... Ale weźcie pod uwagę, że koleś nie robi tego charytatywnie. Chcecie, żeby podał wam schemat, co i gdzie odlutował/dolutował?

Najprościej byłoby, żeby jakiś dotychczasowy posiadasz tego grajka wpiął w system zmodyfikowaną wersję i spróbował dostrzec różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście bardzo śmieszne :) A przerabiałeś i słuchałeś eclipse, czy tylko gadaniem się zajmujesz?:) Bo jak nie to się nie wypowiadaj o efektach. Co do przeróbek w P88 to dochodzi jeszcze E-vol, ale co będę się rozpisywał, zaraz ktoś spali mnie na stosie :) Kto jest zainteresowany taka zabawą zapraszam i podyskutujemy jak przerobimy i posłuchamy.

Ja się nie dziwię chłopakom, że tak podsumowują co napisałeś. Brak konkretnego opisu przeprowadzanych modyfikacji i ich skutku będzie powodował mieszane uczucia co do Twoich propozycji. Nie jest to pierwszy temat na tym forum ocierający się o kasę i wiedzę, schemat będzie zawsze ten sam - bez konkretów będzie lipa i powątpiewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółów nie będę zdradzał bo to moja praca, chcesz to eksperymentuj jak ja kiedyś, a nawet jeśli zdradzę to zawsze znajdzie się mądry od gadania i będzie to podważał. Dorzuciłem do tematu pewna opcje, kto chce może sprawdzić :) nikt tu nie ma 200zł i eclipse?:) jak co to gwarantuje powrót do wersji z przed zabiegu i zwrot kasy, wiec po co strzępić język działać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółów nie będę zdradzał bo to moja praca

O to właśnie sprawa się rozbija, większość userów na tym forum jest po to aby się czegoś o CA dowiedzieć i w miarę możliwości dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą, Ty jesteś tu po trosze w celach komercyjnych i myślę że aby sprzedać swoją usługę będziesz niestety musiał wrzucić dokładniejszy opis modyfikacji i ich skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziele się właśnie :) no dobrze zrobimy tak, pierwsza chętna osoba ma modyfikacje za 100zł .Chce tylko by opisała tu efekty. Dostarcz mi radio, czy przyślij bez panela bo mam :). Więcej już nie wycisnę z siebie:)czekam na śmiałka kto pierwszy ten lepszy gg:4144870
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny przyznać rację co do wymiernych korzyści przeróbek . Nie jest to do końca uparte placebo bo można sobie co nieco przepraktykować i dojść do jakichś wniosków i tu przyznaję rację bo mało bo mało ale nie raz miałem okazję porobić sobie takie doświadczenia. Na poparcie tej teorii mam wspaniały przykład praktyczny ...konia z rzędem temu który nie wychwyci różnicy między grą takiego Zapco kontra Voice kraft :cwaniak: a z pełną świadomością twierdzę, że zera-jedynki sczytane z dysku audio, lecą na głośniki i jest to (prawie) ten sam (pomijam inne urządzenia jako dwa różne sprzęty) ruch elektronów przez elementy bierne i złącza p-n , a uwierzcie mi wrażenie, że słucha się dwóch "odmiennych" światów jest niezaprzeczalne.

Ale jednego nie mogę sobie podarować (czepienia się :rotfl: ) Swest nie używaj zwrotu "przyśpieszenie" (mamy tu cały czas do czynienia z ...prądem elektrycznym)

bo osobiście bardzo mnie ...(spowodowało "absmak" :rotfl: ) .

 

Co do reszty jestem po "teoretycznych" banialukach rzeczywiście parametr SLEW RATE, tego co mi podałeś wynosi odpowiednio 4V/us i 20V/us .

 

Trochę to zagmatwane ale gro z Nas doskonale zdaje sobie sprawę, że króliczka czasem nie goni się tylko ...dla samego gonienia.

 

P.S. Swest szukając wiedzy natknąłem się na opamp oferujący wspomniany parametr na poziomie ...2675 V/µs to dopiero robi wrażenie :rotfl: .

Ale jedno trzeba przyznać nie myli się tylko ten co nic nie robi.

 

P.S. 2 Stanec w sumie mało ryzykujesz skoro w razie draki nie tracisz (prawie)nic bo możesz wrócić do stanu sprzed za... free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tak naprawdę taką modyfikację można przeprowadzić w każdym "szanującym" się radiu...

 

Stanec w sumie mało ryzykujesz skoro w razie draki nie tracisz (prawie)nic bo możesz wrócić do stanu sprzed za... free.

no chyba, że kolega mieszka w Płocku na Kwiatowej ( czy jakoś tak)... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrk nam zjechał do miasta!

Wąsaty magik z podejrzanie drwiącym uśmiechem zaprasza:

"Dziś promocja! Za jedyne 100zl wejdźcie do namiotu i zobaczcie największego frajera w okolicy!"

Tylko oby się nie okazało, że w środku jest gabinet luster :rotfl:

 

wasylwek, można i znaleźć taki z Slew Rate 6000V/us - pytanie tylko czy ma to jakikolwiek sens w tym temacie?

Jeżeli chodzi o efekty - więcej o nich znajdziesz w książkach z zakresu psychologii. Niby taka "nie carałdiowa" lektura a wiele się można dowiedzieć o ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Stanec ma trochę do stracenia gdyż ..... startuje w zawodach i musiał by przejść do kategorii Out Law (czy jakoś tak).

Jakby tam zgarnął pierwsze miejsce to mogło by się trochę w światku CA poprzewracać :wstyd: .

Jestem za tuningiem ale ... z głową.

Należy przede wszystkim ocenić co dana modyfikacja ma za zadanie poprawić, jakie będą negatywne skutki i .... czy reszta sprzętu jest zdolna to wykorzystać aby właściciel mógł usłyszeć poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna racja Kamyk bo zaczyna być ...paranoidalnie :przestraszony: ( 6000V to całe 6 kilowoltów :rotfl: ) .

Ale musisz przyznać rację co do zwrotów "kluchowate audisonowe" czy "agresywne dynamiczne genesisowskie" granie a to w sumie cały czas standardowa elektronika której prawideł nie da się zmienić.

 

Osobiście uważam, że na stuffie Stanec-a można już szukać wymienionych smaczków.

To nie żadna wielka filozofia, średni wirtuoz lutownicy ogarnie temat bez większych problemów.

Dla ułatwienia "mieszanie" na standardowych operacyjniaczkach (8DIP) to kwestia wlutowania podstawki i można mieszać do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam chcialem odkopac temat .poniewaz po dlugiej drodze zakupow zmian calego systemu car audio naszla mnie mysl zeby zaryzykowac i oddac mojego eclipse 8445 do pana Swest .Po wczesniejszych testach alpine 7998 ,9886 + imprit ,9855r ,9835r , clarion 958 ,p88rs bylem juz zmeczony(znudzony) tym wszystkim prawie odpuscilem ,we wszystkich w/w jednostkach cos nie pasowalo .Dwa dni tmu odebralem eclipse wsadzilem nie spodziewając sie jekis wiekszych rezultatow . Radio nabralo takiej kontroli dynamiki wyrazu ze bylem w szoku odzyly we mnie emocje z poczatkow mojej przygody car audio .Do odwaznych swiat nalezy mozecie zaoszczedzic kupe kasy oddac np takie radio do tuningu, zaluje ze wczesniej tego nie zrobilem byl bym kupe kasy do przodu a tu za 100zl prosze taki efekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
siema, wiem ze gdzies o tym czytałem ale nie mogę znaleźć gdzie, chodzi mi o karte do Clipsa, z tego co pamietam to nie kazdą łyka, czy uzytkownicy lub byli uzytkownicy cos pamietają w sprawie tych kart do Clipsa? Jakich szukac itd. z tego co wiem to mając karte, można bardziej indywidualne charakterystyki z kompa do radia wgrywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...