Skocz do zawartości

Eclipse 8445


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy to musi być jakaś specjalna wtyczka?

Widziałem, mały jack mono ma mic i przejściówka jest potrzebna - żeński mały jack/męski chinch.

Czym dokładniejszy pomiar...

Może i bym się skusił, ale z podobnej półki potrzebne by były i przewody sygnałowe i głośnikowe, no bo w sumie różowy szum też powinien być odpowiedniej jakości :zawstydzony: No i na resztę klocków to już sponsora bym musiał szukać :)

 

Dzisiaj próby robiłem przy takich cięciach

http://img5.imagebanana.com/img/rw44q7c8/thumb/clip4.JPG

i bas już się w drzwiach nie "kotłuje", została jeszcze do wygładzenia upierdliwa górka, ale to już nie dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin - poszły na Allegro, nie wiem czy to był ktoś z forum  :)

 

Sinoff - skoro musisz tak wysoko ciąć woofery to znaczy, że coś jest albo z nimi albo zdrzwiami/aplikacją nie tak. U mnie wofery grają od około 55 Hz i nie ma większych problemów (jakieś tam zawsze są  :) ), więc bym to dokładnie sprawdził.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babola w drzwiach nie upatrywałem, jakiś czas temu, z dnia na dzień mocno przybyło basu w drzwiach, w planie było wrzucenie innego wzmacniacza więc tematu za mocno nie drążyłem. Winny okazał się wzmacniacz, niby sprawny, ale coś jest nie tak z generowaniem niskich. Dziś po podłączeniu innego problemy ustały, dół zjechał z cięciem na 80.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem przegryźć się przez nazewnictwo plików ściąganych z e-iserv i wygląda to chyba w ten sposób:

- trzy pierwsze znaki to rok w którym model wszedł do dystrybucji

- dwie następne to rodzaj ściąganego pliku, cięcia i opóźnienia, auto ustawienia lub ustawienia custom

- dwie ostatnie to numer kolejny pobieranego pliku

Np. 205a070 205aa26 205ad29

 

Przyszedł czas na próby z ustawieniami custom :)

http://img5.imagebanana.com/img/wrqthlv8/thumb/clip10.JPGhttp://img5.imagebanana.com/img/zcnba3hk/thumb/clip11.JPGhttp://img5.imagebanana.com/img/84u44g3q/thumb/clip12.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi Sinoff jak to jest z tym sczytywaniem charakterystyki, bo żeby uruchomić różowy szum w aucie to trzeba ustawić custom mode na off co automatycznie resetuje ustawienia wczytane ze strony e-iserv i mija się z celem. Np. mam ustawione średniaki od dołu na 900Hz/12dB i ustawiam custom mode na off na radiu i automatycznie zmieniają mi się cięcia na np. 200Hz/12dB przez co mogę uszkodzić głośniki. Dobrze myślę, czy można sczytać charakterystykę na ustawieniach ze strony? Przy ustawieniu custom mode na on różowy szum się nie uruchamia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz custom mode na off ustawiasz cięcia zapamietujesz na eq ,puzniej robisz różowy szum itd ustawienia wracaja do zapamietanych wczesniej ciec zmienia sie tylko eq zapisujesz na radiu ,automatycznie zapisuje sie tez na karte ktora podlanczasz do kompa ,nie musisz miec karty zeby ustawila sie eq kalibracja zapisujesz w radiu od 1 do 5 . Edytowane przez lukas11111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda to tak:

przez co mogę uszkodzić głośnik

Przy podziale aktywnym i tak będziesz miał taki moment kiedy z jakiegoś powodu braknie prądu i radio się zrestartuje, wystarczy dać vol na min i spokojnie można grzebać, głośników nie uszkodzisz. Domyślnie, przy pierwszym podłączeniu radia po restarcie vol jest zdaje się ustawiony na 30.

Nie sądzę aby można było uszkodzić głośniki samym pomiarem. .

żeby uruchomić różowy szum w aucie to trzeba ustawić custom mode na off co automatycznie resetuje ustawienia wczytane ze strony e-iserv i mija się z celem

Zaczytujesz cięcia i opóźnienia wykonane na stronie przy użyciu opcji custom, brakuje Ci pomiaru aby skorzystać z zakładki korektora i aby go dokonać nie korzystasz z funkcji custom mode bo w sumie radio robi pomiar całej charakterystyki poszczególnych głośników, a cięcia i opóźnienia są do tego zbędne. Po dokonaniu pomiaru charakterystyki i wgraniu go na stronkę z automatu powinny być dostępne cięcia i opóźnienia na których radio pracowało przed wyłączeniem opcji custom, które razem z wynikami pomiarów możesz dalej edytować. Moim zdaniem lepiej nie ustawiać niczego na radiu i dokonać samego pomiaru charakterystyki, resztę edytować juź na stronie e-iserv i gotowca do radia przenieść.

 

To co napisałem powyżej oparte jest raczej na moich obserwacjach bo żadnego manuala czy opisu czy instrukcji w necie nie znalazłem, ale takie zabawy klockom nie szkodzą, przynajmniej u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tylko z drugiej strony wyjdzie inna charakterystyka jak mam w radiu ustawione np. woofer od góry 200Hz/12dB i średniak od dołu tak samo 200 Hz/12 dB (bo w radiu nie można wyżej uciąć ) niż jak będę miał ustawione woofer 550Hz/12dB i średniak 900Hz/12dB   :) Chodzi o to, że pomiar będzie nie na tych ustawieniach, które mam i dla mnie to trochę taka lipa   :P Ale oczywiście spróbować spróbuję. Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...