facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Eclipse 8445

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

#41 wasylwek

wasylwek

Naczelny...desperat

• Użytkownik
  • 5300 postów
  • Lokalizacja:Ostrzyce, Kaszuby 3city a w sumie cała Europa z naciskiem na północ czasem daleką!!!

Napisano 07 listopad 2010 - 13:05

Nie wiem Szanowny Kolego gdzie to wyczytałeś w moich postach Sam korzystam z DSP i sobie zdobycze technologii chwale. Nie używałem nigdy autoEQ w P88RS więc się nie wypowiadam czy to dobre czy nie - dobrze, że jest.

Ano "kolego szanowny" :rotfl: faktycznie się może zagalopowałem wkręcając Ciebie w ten "zgiełk".
Chodzi o to, że coś gra...
chłodno-ciepło, dynamicznie-kluchowato, twardo-miękko etc.

Miałem tego eclipka i trochę się nim bawiłem i nie zaryzykuję wyrokować, że zdecydowanie ma to ..."coś", mi nie podszedł zupełnie.

Sprzedaj wszystko co masz i pójdź za mną  :wink:

Jak Ci coś nie gra to ...kup droższe.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#42 Hellsin

Hellsin

Hell's kitchen

• Użytkownik
  • 5022 postów

Napisano 07 listopad 2010 - 16:25

Miałem tego eclipka i trochę się nim bawiłem i nie zaryzykuję wyrokować, że zdecydowanie ma to ..."coś", mi nie podszedł zupełnie.

bo każdy radio dopasowuje pod siebie, tak jak i resztę sprzętu, dlatego ja zostałem z Clarion-em mimo przerzucenia kilku porządnych radii :D

!!! Oldschool rules !!! Kraina ciągłych zmian ... The true power of SQL ;)

" Pamiętaj synu - moja racja jest lepsiejsza niż twejsza " :rotfl:

#43 ruby1986

ruby1986

Sound Quality

• Użytkownik
  • 1608 postów

Napisano 07 listopad 2010 - 20:20

Czyli w przypadku tego modelu radyja, nie ma szans na aktywny podział 3-way plus sub ?
Z tego co tu wywnioskowałem, bo grajek ma tylko 3 pary RCA, więc full aktiv nie wchodzi w grę, a szkoda :/
Więc zostaję tylko HX-D2 lub DRZ9255, bo oba te grajki mają po 4 pary RCA, so można sobie ładnie wsio pociąć aktywnie, pełen 3-way i sub.
No chyba, że zostaję jeszcze jakieś inne radio, które posiada takie możliwości, a ja o tym nie wiem ?
W grę wchodzi jednostka, która ma wbudowany w sobie procek dźwięku no i korekcję czasową dla 8 kanałów :)

Użytkownik ruby1986 edytował ten post 07 listopad 2010 - 20:20

#44 stanec

stanec
  • Użytkownik
  • 2497 postów

Napisano 07 listopad 2010 - 20:24

Eclipse ma podział dla 3 way bez suba lub 2 way plus sub. Można też pociąć sobie 3 way z subem ale gdzieś trzeba zastosować podział pasywny. Jeżeli chce się pociąć 3 way z subem aktywnie to trzeba szukać innego radia. 

Użytkownik stanec edytował ten post 07 listopad 2010 - 20:27

#45 wasylwek

wasylwek

Naczelny...desperat

• Użytkownik
  • 5300 postów
  • Lokalizacja:Ostrzyce, Kaszuby 3city a w sumie cała Europa z naciskiem na północ czasem daleką!!!

Napisano 07 listopad 2010 - 20:32

Szukałem kiedyś takowego i właśnie te wymienione mnie też interesiły (full 3 way itd.). Inne to takie ...radio plus dodatkowa puszka zewnętrzna ale w międzyczasie zdążyłem się wyleczyć zarówno z aktywki jak i z czasówek.

Sprzedaj wszystko co masz i pójdź za mną  :wink:

Jak Ci coś nie gra to ...kup droższe.

#46 Sinoff

Sinoff
  • Użytkownik
  • 5303 postów

Napisano 14 listopad 2010 - 17:47

Kilka słów na temat tego jak korzystać z karty MS i e-iserv. Ja przy pierwszych kontaktach z 8445 poisiłkowałem się takim manualem http://www.caraudioc...pse-8455-review . Opis co prawda dotyczy modelu 8455, ale funkcjonalnie to te same radia.Poniżej luźne tłumaczenie.

1 Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to stworzyć kilka folderów na dołączonej karcie pamięci. Pierwszy nazwij MSFTEN, a wewnątrz niego umieść dwa foldery – DATA i SOUND. Po utworzeniu tych folderów jesteś gotowy do korzystania z karty pamięci.
2. Teraz załoguj się na stronie E-ISERV Eclipse. Po załogowaniu wybierz „ustawienia audio”, a następnie model radia.
3. Następnie wybierz zestaw głośników pasujących do Twojego samochodu i zdecyduj, czy chcesz użyć trybu EASY czy PRO.Jeśli już ustawiłeś opóźnienia czasowe i zwrotnicę lub czytasz to tylko dla PEQ, przejdź do punktu 11.Kroki od 4 do 10 dotyczą opóźnienia czasowego i ustawień zwrotnicy za pomocą strony internetowej Eclipse.Można to zrobić również bezpośrednio za pomocą samego radia, ale wówczas nie mamy tak wielu opcji do dyspozycji.
4 Po dokonaniu wyboru ukaże się drugie okno z wyboru trzy opcje. Pierwsza umożliwia ustawienie zwrotnicy i opóźnień czasowych.Druga pozwala na pobranie tych ustawień na Twoją kartę pamięci.A trzecia dotyczy konfiguracji PEQ, która omówię później.
5. Po skonfigurowaniu zwrotnic i opóźnień w czasie, pobierz pliki do folderu DATA i wróć auta.
6. Teraz włącz radio i przekręć przycisk Sel aż do wyświetlenia się CUSTOME MODE.
7 Naciśnij przycisk Sel.
8. Po zmianie trybu na ustawienia niestandardowe, włóż kartę pamięci.
9 Po zamknięciu radia wybierz ON (jeśli otrzymasz ostrzeżenie, wciąż musisz włożyć kartę pamięci)
10. Naciśnij przycisk Sel, a następnie przycisk Rtn
11 Teraz nadszedł czas, aby ustawić PEQ.Najpierw podłącz mikrofon do lewego kanału wejścia AUX, a następnie powieś go lub zamontuj w pobliżu miejsca codziennego odsłuchu.
12. Kiedy skończysz, wciśnij przycisk Sond i przewiń do PEQ, naciśnij enter raz – przeniesie Cię do strony PEQ.
13 Upewnij się, że samochód nie jest uruchomiony, karta pamięci jest wciąż włożona, a następnie naciśnij naciśnij przycisk VOL.
14. Zacznie się odliczanie, więc wysiądź z samochodu I zamknij drzwi. (Upewnij się, że drzwi pozostają odblokowane)
15 Po odliczeniu do zera radio wygeneruje różowy szum, a następnie wstawi dane z folderu SOUND, który stworzyłeś wcześniej Upewnij się, że dałeś wystarczająco dużo czasu na zakończenie procesu, by uniknąć powtórzenia wszystkiego od początku. Powinno to zająć około 2 minut. Zanim otworzysz drzwi, upewnij się więc, że już nic nie słychać lub ponownie słyszysz to, co grało przed pojawieniem się szumu.
16. Kiedy masz już te informacje, przejdź ponownie kroki 1-3 opisane powyżej.
17 Po ukończeniu kroku 3-go, pojawi się drugie okno z trzema opcjami do wyboru.
18 Kliknij na “upload data” i znajdź kartę pamięci na komputerze.
19 Kliknij dwukrotnie na MSFTEN, dźwięk, a następnie plik, który chcesz przesłać.
20 Po przesłaniu danych wciśnij PEQ Umożliwi Ci to wybór między ustawieniem normalnym i trzema innymi ustawieniami EQ.
21. Kiedy masz już wszystkie ustawienia EQ, które chciałeś zainstalować na karcie, ponownie włóż ją do radia.
22. Naciśnij przycisk “sound” i przewiń do pobierania danych dźwiękowych. Przyciskami 1-5 wybierasz ustawienia EQ, które zainstalowałeś.
23. Po zaprogramowaniu ustawień EQ, możesz przełączać się między nimi niewchodząc na stronę PEQ i wciskając wybrany
przycisk 1-5.

I jeszcze dwie rzeczy na koniec, nazwy plików generowanych przez radio i pobieranych ze strony e-iserv lepiej zostawić w spokoju, a do korzystania ze stronki używać IE, na Firefox i Safari uploud polików nie działa.

#47 Sinoff

Sinoff
  • Użytkownik
  • 5303 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 23:02

Na początek zmierzyłem pasmo, przy takich cięciach
Dołączona grafika
wygląda to w ten sposób,opcja normal
Dołączona grafikaDołączona grafika
Na rzazie ustawienia podstawowe, custom troszkę później, po opanowaniu basu z drzwi :)

#48 stanec

stanec
  • Użytkownik
  • 2497 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 23:25

Musisz mieć niezły bas z drzwi jak Ci schodzi do 20 Hz i zagłusza resztę :) Powiedz mi jaki można kupić mikrofon do tego radia, tak, żeby pasował? Może być jakiś link do allegro bo bym też się z tym pobawił.

#49 Sinoff

Sinoff
  • Użytkownik
  • 5303 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 23:53

Pisze, że mikrofon do radia blaupunkt http://allegro.pl/mi...1321326772.html ja używam od pionka 9600 i się dobrze sprawia, kasa w sumie mała, spróbuj może będzie ok. Oryginalny jest dostępny, ale w Indonezji :zdegustowany:

Musisz mieć niezły bas z drzwi jak Ci schodzi do 20 Hz i zagłusza resztę :)

No tak dobrze to nie mam :)

Użytkownik Sinoff edytował ten post 16 listopad 2010 - 23:55

#50 Hellsin

Hellsin

Hell's kitchen

• Użytkownik
  • 5022 postów

Napisano 17 listopad 2010 - 00:00

Oryginalny jest dostępny, ale w Indonezji

a kto go znalazł na "zadupiu" świata :) ?

#51 Sinoff

Sinoff
  • Użytkownik
  • 5303 postów

Napisano 17 listopad 2010 - 00:01

Nie będę palcami pokazywał :D

#52 Hellsin

Hellsin

Hell's kitchen

• Użytkownik
  • 5022 postów

Napisano 17 listopad 2010 - 00:04

Nie będę palcami pokazywał :D

hehe :D
Niestety cena zabija ... 85 zł bez przesyłki ... jak za mica to ... hmmm słono :(

#53 Sinoff

Sinoff
  • Użytkownik
  • 5303 postów

Napisano 17 listopad 2010 - 00:11

hmmm słono :(

Ano słono, ale do clipca jakiś mic być musi, mocno życie upraszcza.

bo bym też się z tym pobawił.

I może lepiej ocenisz emphasery, których chcesz się pozbyć.

#54 stanec

stanec
  • Użytkownik
  • 2497 postów

Napisano 17 listopad 2010 - 08:13

Emphasery już sprzedane  :P

#55 stanec

stanec
  • Użytkownik
  • 2497 postów

Napisano 17 listopad 2010 - 18:09

Pisze, że mikrofon do radia blaupunkt http://allegro.pl/mi...1321326772.html

Sinoff - Tam jest wtyczka na mały jack (w mikrofonie z tej aukcji), ona wejdzie do wejścia RCA czy to musi być jakaś specjalna wtyczka?

#56 Grzegorz1969

Grzegorz1969
  • Użytkownik
  • 2651 postów

Napisano 17 listopad 2010 - 18:49

Czym dokładniejszy pomiar (mikrofon) tym lepsze rezultaty więc może warto kupić używany (gdyż taniej) ale jednak mikrofon pomiarowy np. taki :zawstydzony: ?

Nowy podpis :
Od ... ( ZMIENIONO, ZAKAZANO, WYKREŚLONO, OCENZUROWANO, ZASTĄPIONO, USUNIĘTO, ODRZUCONO , POMINIĘTO ) ... nucę cicho stereo i przytupuje.
POPRAWIONO i UZUPEŁNIONO : wdzięczny i szczęśliwy użytkownik forum

#57 Sinoff

Sinoff
  • Użytkownik
  • 5303 postów

Napisano 17 listopad 2010 - 19:54

czy to musi być jakaś specjalna wtyczka?

Widziałem, mały jack mono ma mic i przejściówka jest potrzebna - żeński mały jack/męski chinch.

Czym dokładniejszy pomiar...

Może i bym się skusił, ale z podobnej półki potrzebne by były i przewody sygnałowe i głośnikowe, no bo w sumie różowy szum też powinien być odpowiedniej jakości :zawstydzony: No i na resztę klocków to już sponsora bym musiał szukać :)

Dzisiaj próby robiłem przy takich cięciach
Dołączona grafika
i bas już się w drzwiach nie "kotłuje", została jeszcze do wygładzenia upierdliwa górka, ale to już nie dziś.

#58 Hellsin

Hellsin

Hell's kitchen

• Użytkownik
  • 5022 postów

Napisano 18 listopad 2010 - 00:49

Emphasery już sprzedane :P

komuś z forum :) ?

#59 Adamu

Adamu
  • Użytkownik
  • 1036 postów

Napisano 18 listopad 2010 - 00:55

bas już się w drzwiach nie "kotłuje", została jeszcze do wygładzenia upierdliwa górka, ale to już nie dziś

jak ma sie kotłowac skoro ściąłeś woofra na 160Hz :)

#60 Sinoff

Sinoff
  • Użytkownik
  • 5303 postów

Napisano 18 listopad 2010 - 01:10

Dopiero się wtedy uspokoił, ale jeszcze popatrzę na innych ustawieniach, pewnie do spota to jakoś ogarnę, przynajmniej z grubsza :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych