Skocz do zawartości

Eclipse 8445


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że na forum jest już kilku userów posiadających to radyjko to i temat też się przyda do dyskusji bo i pogadać o czym jest. Mnie skutecznie w dalszym poznaniu radia wyhamowała lipcowa kraksa i złomowane auto, ale teraz już wszystko wraca do normy i zaczynam zabawę od nowa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie gra ...źle :hyhy: , ba jest bardzo ciekawym grajkiem .

Na "żywca" prezentuje się sporo korzystniej niż na wszystkich fotach.

Jego sporym "przeciw" :kwasny: jest opadany panel a w zasadzie taśma (dość delikatnie wyglądająca) na moje kiedyś klęknie :suchy: (ale niekoniecznie szybko :super: ).

Wbrew powszechnemu przekonaniu nie uda się na nim zrealizować PEŁNEGO aktywnego 3-way :wstyd: .

 

Spory plus ...cena .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew powszechnemu przekonaniu nie uda się na nim zrealizować PEŁNEGO aktywnego 3-way :wstyd: .

a to dlaczego?

Spory plus ...cena .

mam nadzieję, że nie mówisz o nowym

Jego sporym "przeciw" :kwasny: jest opadany panel a w zasadzie taśma (dość delikatnie wyglądająca) na moje kiedyś klęknie :suchy: (ale niekoniecznie szybko :super: ).

mam już je ponad 3 lata i nie mam żadnych problemów

 

chyba pójdę zrobić zdjęcie mojego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ...sądzę ja to akurat wiem.

 

Mam w samochodzie 3 way i miałem na testach clipka ...zabrakło zarówno "chinchów" :suchy: jak i opcji w menu.

Co nie zmienia faktu, że zacna z niego zabaweczka :hyhy: .

 

P.S. dla mnie ...PEŁNY activ 3 way to możliwość sterowania TRZEMA (suba już pomijam) drogami niezależnie dla każdej z nich zarówno cięciami jak opóźnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ...sądzę ja to akurat wiem.

 

Mam w samochodzie 3 way i miałem na testach clipka ...zabrakło zarówno "chinchów" :suchy: jak i opcji w menu.

Co nie zmienia faktu, że zacna z niego zabaweczka :hyhy: .

 

P.S. dla mnie ...PEŁNY activ 3 way to możliwość sterowania TRZEMA (suba już pomijam) drogami niezależnie dla każdej z nich zarówno cięciami jak opóźnieniami.

sorry ale jest opcja sterowania 3ma drogami bezpośrednio tylko trzeba umieć ją włączyć

wtedy sterujesz 6-ma "kanałami" osobno i możesz ustawić sobie poziom i opóźnienie dla każdego osobno

to jest opcja PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE DA SIĘ zrealizować na tym radiu regulacji :

2 razy filtr górno przepustowy 80 Hz w górę (pomijam, że wofara wypada u góry również ciachnąć czyli właściwie band-pass powinien mieć).

2 razy filtr typowo pasmowo-przepustowy (wiadomo na średniaka)

2 razy filtr górno przepustowy na gwizdki .

Na koniec trzeba jeszcze je wszystkie osobno "poczasować".

 

lklukasz miałem to radio i nawet "skamlałem" tu o to jak uruchomić opcję PRO która właśnie uruchamia min. czasówki i ...nijak nie obskoczyłem tym 3 dróg :przestraszony: , tak jak opisuję.

 

Morfi ten cały HXD2 to...z całym szacuneczkiem (podobno ludki go rzeźbią ale...za te cenę on powinien być "niereformowalny" :rotfl: ) zostanie spokojnie "dogoniony" przez ...wiesz jakie mam na myśli :rotfl: i nie mam na rzeczy tylko tych na "N" bo może to zrobić nawet stary...PHILIPS jakiś :rotfl: , a nawet jeżeli to "prawie" nie zrobi aż takiej kolosalnej różnicy jak znany napój.

 

Wrócę do tematu.. dźwiękowo np. Nakamichi CD-400, 500 (co prawda można poszukać pozostałego setupu pod to radio) ale tego Eclipsa ... niemal zjada :wink: .

To nie jest popierdółka ale...nie róbcie z niego szału na miarę Morela Maximo :lol: .

 

P.S. gdybym go jakos nabył i zamierzał zaaplikowac to na pewno w sposób cięć pasywnych z wykorzystaniem czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn.? Czyli w tym radiu jest tak jak HX-D2 4 drozna zwrotnica, do zbudowania 3-way + sub? Bo jak na razie to znam tylko to radio HX-D2, ktore umozliwia zrobienie pełnych 3 dróg + sub aktywnie.

tylko 3-way sub już nie. Chociaż wiem, że Herdi podłączył 3-way aktywnie i suba ale nie chciał powiedzieć jak.

Są tylko 3 pary rca.

Ale i tak dla mnie pasywne zwrotki rządzą.

 

Plik z charakterystyką grania Twoich klocków w Twoim aucie przy określonych cięciach i opóźnieniach, bez wrzucenia ich na stronkę e-iserv nie masz dostępu do 3 zakładki ->Parametric EQ, przy odrobinie dobrych chęci w pełni zestroisz sobie klocki w aucie, a na swojego Klipsa spojrzysz zupełnie innym okiem

ale to tylko dane z radia czy charka zdjęta mikrofonem?

Edytowane przez lklukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zabawy z płytami CD i kartami pamięci + strona www to chyba jakieś żarty!

Jednym z elementów podziału aktywnego jest możliwość NATYCHMIASTOWEJ zmiany podziału. Czy to prawda, że w tym radiu trzeba biegać do komputera, żeby wgłębić się w szczegóły ustawień?

 

P.S Na znacznej (znanej mi) większości jednostek z czasówkami i zwrotnicą da się "postawić" 3way - kwestia doboru reszty komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tylko dane z radia czy charka zdjęta mikrofonem?

Jedno i drugie. Przy różnych cięciach charakterystyka ściągnięta mikrofonem też będzie się różnić. W ustawieniach radia, na korektorze, masz przypisane konkretne wartości 63, 80, 100...2.5k, 3.15... itd. W trzeciej zakładce Parametric EQ/custom masz możliwość regulacji np. w punkcie 1785hz bo tam jest akurat dołek/górka, albo... korzystasz z opcji auto, bez majdlowania suwakami. Z resztą w podobny sposób możesz postąpić w przypadku cieć, dostępne co 1hz. Niemiłą konsekwencją jest niestety brak możliwości regulacji takich ustawień w radiu, chyba jedyne lekarstwo to lapek z netem w aucie :)

Ta zabawy z płytami CD i kartami pamięci + strona www to chyba jakieś żarty!

Jednym z elementów podziału aktywnego jest możliwość NATYCHMIASTOWEJ zmiany podziału. Czy to prawda, że w tym radiu trzeba biegać do komputera, żeby wgłębić się w szczegóły ustawień?

Zależy jak podchodzisz do terminu szczegóły. Podstawowe ustawienia 8445 są na podobnym pułapie jak w innych jednostkach z dsp i takie masz dostępne NATYCHMIAST. Reszta to bonus, jeśli chcesz to korzystasz, ale jak to mówią "diabeł tkwi w szczegółach" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfi ten cały HXD2 to...z całym szacuneczkiem (podobno ludki go rzeźbią ale...za te cenę on powinien być "niereformowalny" :rotfl: ) zostanie spokojnie "dogoniony" przez ...wiesz jakie mam na myśli :rotfl: i nie mam na rzeczy tylko tych na "N" bo może to zrobić nawet stary...PHILIPS jakiś :rotfl: , a nawet jeżeli to "prawie" nie zrobi aż takiej kolosalnej różnicy jak znany napój.

 

heh, przecież sam dobrze wiesz, że jestem z tych, co lubują się w "N". To, że obecnie mam alpajna nie oznacza, że nie mam e"N"-ek, bo w sumie mam dwie :D - jedna od Ciebie - FUBU ma ją na testach, jedna moja. W sumie muszę sobie znaleźć kiedyś jakiegoś starego Philipsa i się nim pobawić. Tylko hmm, zastanawiam się, jak to wszystko spiąć. Przydałby mi się jakiś proc alpinkowy, ale to wiadomo przyszłość wszystko jest. Teraz zbieram dukaciki na piece ;)

 

No ale wracając do tematu na HX-D2 zrobić aktywny full 3-way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...