Skocz do zawartości

Formularz dla nowych użytkowników forum


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w tym temacie mogli by pisać tylko "wyjadacze" inaczej "profesorowie"

 

jak ktos wczesniej zauwazyl kazdy ma swoj gust i to co podoba sie takiemu "profesorowi" nie musi podobac sie "doktorowi", czy "studentowi". Czasami i "student" ma lepsza propozycje jak ten tzw. "profesor"

moim zdaniem to nie trafiony pomysl, bo ogranicza sie takie tematy dla wiekszosci z nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak ktos wczesniej zauwazyl kazdy ma swoj gust i to co podoba sie takiemu "profesorowi" nie musi podobac sie "doktorowi", czy "studentowi". Czasami i "student" ma lepsza propozycje jak ten tzw. "profesor"

moim zdaniem to nie trafiony pomysl, bo ogranicza sie takie tematy dla wiekszosci z nas

 

Ricola , nie przejmuj się ja też jako amator jestem "za burtą" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to nie trafiony pomysl, bo ogranicza sie takie tematy dla wiekszosci z nas

 

A czy dział "sprzedam" w jakiś sposób Cię ogranicza skoro każdą odpowiedź musi zaakceptować Admin?

Kwestia organizacji, nic więcej. I ja nigdzie nie napisałem, że propozycje mają składać tylko np moderatorzy.

A kto zabrania ogłaszać konkurs na "fajny zestaw kwartału"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nikogo tym postem nie urażę, bo nie taki był zamysł jego napisania.Wydaje mi się tylko ,że temat dotyczy również i mnie, a oprócz "wyjadaczy", którzy negują obecność nowych na tym forum, nikt ze świeżych userów się nie wypowiedział.

nikogo nie urażasz tym postem ale wydaje mi się, że nie do końca zrozumiałeś istotę problemu. Nikt tutaj nie neguje obecności nowych użytkowników na forum, sprawa tyczy się zachęcenia ich do czytania istniejących już tematów, a nie, jak to często bywa, zakładania nowych, w których powielają pytania z poprzednich. Ja rozpoczynając przygodę z forum również szukałem informacji przed zakupem sprzętu ale wystarczyło mi poczytać kilka tematów aby zorientować się co jest teraz na "topie" i do zbudowania jakiegoś tam pierwszego w życiu car audio mi to wystarczyło. Podkreślam, nikt nie ma za złe nowym użytkownikom, że są, tylko że zamiast skorzystać obszernych zasobów wiedzy znajdujących się już na tym forum, sprawdzają cierpliwość stałych bywalców pytając o sprzęt do auta x czy y oczekując pełnej, wyczerpującej i fachowej odpowiedzi :zawstydzony: Edytowane przez michas82lca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jako osoba świeża i z zewnątrz, ale jednocześnie stały członek (heh) kilku innych for, pierwsze co się rzuca w oczy to:

 

Bałagan (oczywiście w moim odczuciu) - tj. brak kategorii, a raczej jedna wielka dla głośników, wzmacniaczy, jednostek centralnych i wszystkiego innego. Przez to trudniej się przegląda forum, trzeba się przekopywać przez kolejne strony tematów.

 

Odnosząc się przy okazji do wypowiedzi kolegi powyżej - wyszukiwarka, czy też wertowanie ponad 200stron tematów nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów, a ciągłe odsyłanie nowicjuszy tamże, spowoduje że na forum zostanie stara klika ;) Widziałem to na różnych forach, niestety często tak się dzieje... Oczywiście, jeśli ma być to forum dla ograniczonego grona, to żaden problem.

 

Warto czasem po prostu odpowiedzieć na pytanie, wtedy łatwiej nowicjuszom (a w przyszłości, przy użyciu wyszukiwarki także stałym bywalcom, nie da się pamiętać wszystkiego)znaleźć aktualną odpowiedź. Forum żyje i wprowadza się więcej postów merytorycznie ciekawych niż "idź na google", "było, poczytaj" itp.

 

Nie mówię tu o pytaniach oczywistych i podstawowych, na które odpowiedzi są np. w faq Nazara etc.

 

Jest też jeszcze coś, co rzuca się w oczy - np. na przykładzie tematu o XTANT TEAM, więcej przepychanek niż rozmowy na temat, ale to specyfika polskich for w ogóle ;)

 

Powyższe, to luźna ocena z boku i w 100% subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako osoba świeża i z zewnątrz, ale jednocześnie stały członek (heh) kilku innych for, pierwsze co się rzuca w oczy to:

 

Bałagan (oczywiście w moim odczuciu) - tj. brak kategorii, a raczej jedna wielka dla głośników, wzmacniaczy, jednostek centralnych i wszystkiego innego. Przez to trudniej się przegląda forum, trzeba się przekopywać przez kolejne strony tematów.

 

Odnosząc się przy okazji do wypowiedzi kolegi powyżej - wyszukiwarka, czy też wertowanie ponad 200stron tematów nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów, a ciągłe odsyłanie nowicjuszy tamże, spowoduje że na forum zostanie stara klika ;) Widziałem to na różnych forach, niestety często tak się dzieje... Oczywiście, jeśli ma być to forum dla ograniczonego grona, to żaden problem.

 

Warto czasem po prostu odpowiedzieć na pytanie, wtedy łatwiej nowicjuszom (a w przyszłości, przy użyciu wyszukiwarki także stałym bywalcom, nie da się pamiętać wszystkiego)znaleźć aktualną odpowiedź. Forum żyje i wprowadza się więcej postów merytorycznie ciekawych niż "idź na google", "było, poczytaj" itp.

 

Nie mówię tu o pytaniach oczywistych i podstawowych, na które odpowiedzi są np. w faq Nazara etc.

Nie zgadzam się z dwóch powodów.

1) Tolerowanie lenistwa .... rodzi lenistwo. Przez to część ludzi nie wie do czego służy szukaj i google.

2) W CA są trzy aspekty :

a) Prawdy obiektywne których nie należy powtarzać powinny być tylko w jednym temacie jedna taka prawda i w nim dyskusja. Polak dokładnie wie co to plotka, może czegoś nie doczytać ale przeczyta część zdania w jednym wątku i następnie w drugim wątku jako ekspert napiszę to co zapamiętał z tej części plus doda od siebie 2 zdania bezsensowne ;

b) Prawdy subiektywne ... np. ocena dźwięku. Jednym się podoba takie a drugim inne zestawienie i tu można dodać zawsze coś od siebie i takie tematy mogą być powtarzane gdyż z porównań możesz wstępnie wybrać grupę potencjalnych klocków które np. warto odsłuchać przez zakupem ;

c) Prawdy obiektywno - subiektywne np. "gdzie jest środek sceny i jaka jest głębokość ". Teoretycznie można to nawet policzyć ale percepcja każdego jest inna i dlatego raczej określasz to "mniej więcej" .

 

Jest też jeszcze coś, co rzuca się w oczy - np. na przykładzie tematu o XTANT TEAM, więcej przepychanek niż rozmowy na temat, ale to specyfika polskich for w ogóle ;)

 

Czego byś nie użył to i tak będą przepychanki ... to jest ........ takie polskie :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze zrobcie pisanie po roku lub zakladanie tematu po 500 postach albo osobiste stawiennictwo u kazdego moderatora na rozmowe kwalifikacyjnej. Co do "przepychanek" nie widze niczego zlego w wymianie pogladow o ile autor tematu to akceptuje, w koncu to jego temat i w takim razie jego malpy.

P.S. Nie widzialem jeszcze forum na ktorym nie ma przepychanek nigdzie na swiecie ale moze Wy znacie jakies koleczka wzajemnej adoracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że rzadko pisze na forum choć jestem tutaj od jakiegoś czasu :P postanowiłem wypowiedzieć się do dyskusji którą prowadzicie :)

 

Tak jak wyżej koledzy zaproponowali jestem za utworzeniem przyklejonych tematów polecanych wzmacniaczy, zestawów odseparowanych i subwooferów podzielonych na kategorie cenowe, które można wziąć pod uwagę przy zakupie. Myślę, że pomogłoby to nowym użytkownikom ale nie tylko, bo inni też skorzystaliby z tego, miedzy innymi ja.

 

Można jeszcze utworzyć dział techniczny :wink: pomoc w naprawach itp. na pewno użytkownicy, którzy się tym zajmują chętnie by pomagali i wypowiadali się także nawzajem :)

 

Ale to są tylko moje sugestie i trzeba poczekać na decyzję admina :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...