Skocz do zawartości

Formularz dla nowych użytkowników forum


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chcecie (mnie z tego wyłączcie , gdyż zaglądam na Elektrodę) zrobić to forum na innym poziomie aby fora te nie były bezpośrednią konkurencją dla siebie (tak jak nie jest np. Mercedes i Opel) to jest to według mnie jedyna rozsądna możliwość.

Ograniczenie do 30 minut lub godziny i wysłanie nawet mailem materiałów nic nie da gdyż :

1) Nikt zielony nie jest w stanie przeczytać FAQ w takim czasie ze zrozumieniem ;

2) Większość ten czas aktywacji spędzi na oglądaniu popisów subwooferów na YuoTube a nie na czytaniu FAQ. Nie zapomnijcie, że czytanie książek niezależnie od formy (elektroniczna czy papierowa) nie jest domeną młodych polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie tylko zapytam o to gdzie pojdą za przeproszeniem na audiocar czy tuningforum.pl???? To niech idą chyba ostatnio nikt tam z Was nie zaglądał bo juz pajęczyny wiszą i duchy straszą. Ci co cos wiedzą odzywają sie rzadko. W chwili obecnej nie widzę poza elką zadnej alternatywy, tylko pytanie czy chcemy miec tu drugą elką (w sensie konkurencji) .....?

 

Nie zgodzę sie tez ze całkiem zieloni nic nie zrozumieją. Ja tez bylem zielony a jednak zrozumiałem, czytając za 1-szym razem Faq Nazar'a nie skupiałem sie na terminologii tylko na całokształcie w sensie ze jesli system to 2way + sub (zadnych caox'ow w pólke itd.) poogladałem zdjecia z pdf'a i jakies wyobrazenie miałem. Chwila czytania forum i kolejny raz Faq Nazar'a bo pojawiały w postach terminy dla mnie nieznane zeby zrozumiec o czym piszą uzytkownicy i pomału dostałem aktywacje ale juz cos wiedziałem. Nie wiele ale wiedziałem... dlatego uwazam ze nie jest to głupi pomysł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm....

 

Rozwiń to przynajmniej o ..... dwie kropki :rotfl: gdyż z tej wypowiedzi nic nie mogę wywnioskować.

Zresztą ... to jest Twoje forum i do Ciebie należy decyzja.

Pozostawienie w stanie takim jak jest zwiększy ilość osób tu się rejestrujących i piszących ale może także spowodować .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę napisać :)

 

Jak widzicie forum nam się rozrasta.

Specjalnie powołany sztab osób modernizujących już od jakiegoś czasu pracuje nad projektem, który pomoże Nam zapanować nad ładem na forum ;-)

 

:ok:

 

Z jednym dużym problemem się uporaliśmy (odkupienie forum od osoby, która prawie w ogóle się do tego nie przyłożyła, serwer, nowy skrypt, grafika).

 

Więc teraz też coś podziałamy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilośc czy jakość ... Dla mnie odpowiedz prosta . Zrobic forum z milionem userow to nie problem. Utrzymać to wszystko w ryzach i na odpowiednim poziomie - to jest sztuka. Każdy chce by jego problem został rozwiązany przez " najlepszych" .. Wiec gdy będzie jakość , będzie tez odpowiednia ilośc. Myśle ze trzeba konsekwentnie pilnować porządku umieszczając w koszu ( lub dziale typu osla łączka ) tematy które łamią choćby jeden punkt z odpowiednio przygotowanego regulaminu. Czyli wymagany komplet informacji , wcześniejsze użycie opcji szukaj itp. Jesli temat jest ewidentnie zdublowany lub bezsensowny - kosz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przede wszystkim trzeba zrobić temat z polecanymi zestawami odseparowanymi np.

 

do 200 PLN

- aaa

- bbb

- ccc

- ddd

...

 

 

do 300 PLN

- abab

- cbcb

- bbbb

....

do 500 PLN

 

itd.

 

 

Zwyczajnie to, co zwykle wpisujemy w tematy - każdy z nas ma swoje opcje - wpiszemy i tyle. Jak ktoś założy temat z cyklu, jaki zestaw odseparowany, to pierwszy, który zobaczy wkleja linka do tematu, a pierwszy mod zamyka temat. Skończy się bałagan i pytania non stop jaki zestaw do 200 a jaki do 220 PLN i oburzenie, bo przecież tamten temat nie jest taki sam jak mój - ja mam zestaw za większą kasę.

 

 

A co do FAQ nazara - jest jeszcze lepsze wyjście - w bardzo prosty sposób można zmodyfikować formularz rejestracyjny forum dodając np. checkbox, że znam FAQ nazara i link od razu do FAQ. Ja rozumiem, że obecnie młode pokolenie ma problem z treścią inną, niż filmik na youtube (np. czytanie ze zrozumieniem), jednak WARTO przeczytać choć raz to FAQ.

 

 

Poza tym, nasz dział FAQ, a raczej temat FAQ jest dość słaby. Trzeba by tam przykleić wiele rzeczy, które zwyczajnie zniknęły gdzieś w głębi forum. Oczywiście ktoś musiałby się tym zająć - np. zadeklarować, że przysiądzie jedną czy dwie noce i przekopie forum, uzupełni FAQ itd.

 

 

dział ośla łączka jest również bardzo dobrym pomysłem.

 

Ewentualnie można namówić Nazara, aby zaktualizował FAQ, ewentualnie ktoś z nas mógłby się o to pokusić (ale komu się chce). Któryś z modów mógłby napisać np. temat, że "masakratory" VK i inne wynalazki to zło itp - też będzie mniej pytań na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja forumowego FAQ jest w toku , z tego co wiem. Dodanie checkboxa czy zna się treść czegoś tam absolutnie nic nie wniesie - każdy zaznaczy i tyle. To tak jak np z licencja w niektórych programach - musisz przewinac kilka stron by uaktywnil się przycisk "next" - ilu z Was przy tym czyta treść licencji ?? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z modów mógłby napisać np. temat, że "masakratory" VK i inne wynalazki to zło itp - też będzie mniej pytań na forum.

 

i wyjasnic lopatologicznie dlaczego to jest zlo, np ze wzmak x nie ko0ntroluje tak membrany suba x i dlatego jest efekt x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) po pierwsze brakuje działu ,, DLA POCZATKUJĄCYCH'' nie rugac ich ani nie gonić tylko przenosić tematy do działu dla poczatkujących ,

proste .a tam od czasu do czasu ktos wpadnie i ich łopatologicznie wytłumaczy ;P... w międzyczasie niech rozgrzewają ''szukaj''do czerwoności.tam zamieścić przypięty faknazara, ogłosić konkurs na nowy FAQ SCA. I KILKA PRZYPIETYCH OD POCZĄTKU Z NIEZBĘDNYMI PORADAMI ITD !!!MOŻE NAPISZEMY PODOBNY FAQ ,MOŻE LEPSZY MOŻE GORSZY, ITD

( i takiemu nowicjuszowi na maila linka ,twój temat został przeniesiony wraz z linkiem do tematu jak pisze gdzie nie trzeba i po problemie.

 

2) brakuje dzału , testy - technika ,

 

3) brakuje działu przywitaj się , każdy nowy powinien się przywitać przedstawić i dopiero , zacząć pisać oczywiście w dziale dla poczatkujących , inni z pojęciem i pod kontroloa modów.ect

 

 

4) dział galeria sprzętu ,galeria zlotów imprez ect

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę co niektórzy ostre działa wytoczyli: ankiety, testy, blokady to na pewno odstraszy userów. A chyba nie o to nam chodzi.

 

Strefa powinno charakteryzować się przejrzystością i ogólną dostępnością podstawowej wiedzy na temat CA.

Daleki bym był od robienia listy towarów do poszczególnych kwot cenowych. Z naszej strony to był by kompletny brak profesjonalizmu i zalatywało by to czystą komercją.

Sprawa druga to rożnego typu nakreślanie charakterystyki brzmień poszczególnych klocków. Jak wiadomo w każdym systemie ten sam klocek zagra inaczej. Na dodatek każdy co ważne ma swój gust. Nie możemy tworzyć/mnożyć hitów.

 

Poziom forum można utrzymać w ryzach, z tym że to sporo zależy od stałych bywalców strefy ;)

 

Ostatnimi czasy można zauważyć dość mocne "ataki" na nowych userów, więc prosił bym o złagodzenie tonu.

Kolejna sprawa to założenie paru innych nowych działów. Na tym etapie na razie jest nie potrzebne. Można pomyśleć o tym, ale w późniejszym czasie.

I raczej nie w stylu "powitalna" czy inny kinderbal. Dział ściśle określony dla zaawansowanych modyfikacji systemów.

 

Na razie nie ma co panikować i podejmować radykalnych kroków pod wpływem impulsu.

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom forum można utrzymać w ryzach, z tym że to sporo zależy od stałych bywalców strefy ;)

 

no właśnie. W tym miejscu należy sobie zadać pytanie, czy aby stali bywalcy nie zaczną uciekać z forum pod wpływem tego, co tu się ostatnio dzieje?

Jeśli dziennie będzie 20 tematów z cyklu co kupić do 200 czy 300 PLN i oczywiście każdy będzie oczekiwał odpowiedzi na wczoraj i pretensjonalnym tonem wypisywał, że ma w d.... FAQ nazara to sam chyba rozumiesz, że część ludzi zwyczajnie ucieknie.

Napisałem o podziale sprzętu polecanego w danych pieniądzach, aby ktoś na starcie nie wyskakiwał z piździngiem czy innym wynalazkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się tak obruszać względem nowych użytkowników.

Na ich pytania łatwo odpowiadać bo w 99% dotyczą spraw doboru sprzętu- jeżeli ktoś uważa, że to poniżej jego poziomu to niech nie odpowiada.

Wraz ze "stażem" na forum zmieniają się tylko kwoty , za jakie wymienia się sprzęt i zmiana marki X na Y. No cóż, podobno tak dąży się do poprawy brzmienia :/

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Kamyk zauważył.

Jak na razie nie pojawiają się lawinowo tematy o dobór sprzętu do 200zł itp

 

A nawet jak się pojawią to też nie ma co popadać w skrajności i wszystko wywalać, tylko forum jest po to żeby pomóc początkującym.

 

Jeśli jednak będzie 2-3 takie same tematy to wiadomo że część wywalić i odesłać do jednego gdzie będą zawarte rzeczowe i mądre propozycje doświadczony userów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie chodzi o to, że pojawiają się takie tematy.

Chodzi o to, żeby sprawnie takie coś działało to wpada ktoś cyk cyk daje linki do podobnego tematu, nakierowując nowego usera w PRZYJAZNY sposób do przeczytania i do ewentualnej dalszej dyskusji...

 

A do tego jest potrzebny dobry poradnik, który pojawi się na dniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żeby sprawnie takie coś działało to wpada ktoś cyk cyk daje linki do podobnego tematu, nakierowując nowego usera w PRZYJAZNY sposób do przeczytania i do ewentualnej dalszej dyskusji...

 

przecież linki do tematów za 200-300 zł, w których tacy "adepci" sztuki CA mają zagwózdki rozwiązane, jest parę - zrobić taki temat, a będzie lepiej :)

 

 

A do tego jest potrzebny dobry poradnik, który pojawi się na dniach :)

 

FAQ :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w zasadzie to nie jest problem użytkowników lecz właściciela forum.

To, że wyszedł sygnał od użytkowników co im się nie podoba świadczy tylko o tym , że taki problem według nich istnieje (jeszcze nie opowiadam się po żadnej stronie).

To jaka będzie decyzja wpłynie K@mil na dalsze losy Forum i nie traktuj tego jako pogróżkę tylko informację.

Jak słusznie zauważył Disaster3 pewne fora w porę nie dostosowały się do oczekiwań użytkowników i są to fora praktycznie martwe.

Pozostawienie tego w takiej formie co prawda da Ci większą ilość nowych userów ale upodobni to forum do Elektrody z którą według mnie na chwilę obecną nie wygrasz lub tłumacząc dosłownie stracisz tych userów którzy odeszli z Elektrody ze względu na ...... i przyszli tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko pragne zauwazyc ze temat ma raptem kilka godzin, a na podjecie decyzji tego kalibru potrzeba czasu i spokojnego przemyslenia, zanim K@mil przedstawi swoja koncepcje. Moze tak nie badzmy w goracej wodzie kapani panowie :) Jak wybieracie jaki klocek nowy kupic to troche to trwa prawda? :) A tu widze ze wiekszosc chcialaby zeby K@mil cos zrobil juz natychmiast :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale na elce ... nie ma takiej pisowni* jak tutaj (piszą jak chcą bez składu i ładu , z błędami itd) . Na elce nie ma już pytań o klocki za zestawy za 150,300zł , nie ma już pytań o suba za 500zł i o dobór głośnika do wzmacniacza .... aaaa i nie ma już pytań o radio za 300-400zł . Punk 14 tamtego regulaminu(dublowanie tematów i pytanie o to co już było omawiane) ostro przestrzegam i multum tematów łamiących ten punkt od razu jest kasowana (z właściwą adnotacją) . Ostatnio zauważam , że osoby którym kasuję temat na elce właśnie za łamanie regulaminu , ładują się tutaj i zakładają identyczny temat (kopiuj >wklej).

Doświadczony w bojach (Sylwek potwierdzi że na elce nie ma lekko) uważam że to nasze FAQ zostanie po prostu olane , bo neodzieciak nie ma czasu na "szukanie" . Jest przyzwyczajony do natychmiastowej odpowiedzi , ba potrafi założyć kilka tematów o tym samym jeśli nikt nie raczył odpowiedzieć w poprzednim . Tylko skasowanie jego tematu uzmysłowi mu że NA TYM FORUM nie patyczkują się i jeśli będzie chciał NAPRAWDĘ czegoś się dowiedzieć to zacznie czytać.

 

 

* napisanie posta bez wielkich liter na początku zdania jest od razu obarczone dopiskiem "PKT.15" i > KOSZ! Nie ma zmiłuj ...kto nie wierzy? > http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum72.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce decyzji w przeciągu 24 godzin gdyż tego dobrze nie da się zrobić według mnie nawet w przeciągu tygodnia.

Chodzi o to, że jest coś co się nie podoba użytkownikom i napisali o tym i ..... CHWAŁA IM ZA TO !!!! gdyż świadczy to o tym , że są z tym forum związani i nie za bardzo jeszcze chcą klikać gdzie indziej.

Nikt nie pisze również zróbmy forum zamknięte lecz chce...my (ja się do nich też zaliczam) aby osoby tu piszące nie tyle posiadały już wiedzę wchodząc ale aby chciały ją nabyć a nie tylko uzyskać "super sprzęt wybrałeś" lub "2 x DB + Xpress" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...