Skocz do zawartości

Formularz dla nowych użytkowników forum


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W trosce o nas i o nasze nerwy :wsciekly: postanowiłem się udzielić :zawstydzony: i stworzyć formularz w Excel'u (myślę, że to dość dostępny program).

 

Nowi użytkownicy chcący założyć temat w stylu jakie radio/głośniki/lepszy bas etc. myślę, że powinny go wypełnić i dodać jako załącznik do swojego tematu. :zglupkiem:

 

W razie jego braku proponowałbym temat mówiąc kolokwialnie olać lub wykasować :zabanowany:

 

Formularz zawiera zestaw moim zdaniem niezbędnych pytań i wskazówek by móc zacząć jakąkolwiek rozmowę :krzeslem:

 

Jeżeli się podoba to ok, jeśli ma się nie przyjąć to proszę moderatora o wykasowanie tematu.

 

Wszelkie poprawki, propozycje odnośnie tego pomysłu proszę w tym temacie :wink:

 

Plik umieszczony na zewnętrznym serwerze

LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

powiem tak, pomysl fajny, ALE, kto tak naprawde z "nowych" bedzie sciagac ten plik po to zeby go wypelnic??

 

to bylo by dobre, gdyby przy klikniecu przez "nowego" na "napisz temat", w ktorych slowa zakazane bylyby: glosniki, przod, radio itp. wyskakiwalby taki formularz z faq nazara pod spodem i pare pytan do tego faq, co by lkazdy go przeczytal.

 

troszke "nowy" by sie zdenerwowal, ale wszyscy pozostali mieliby pewnosc, ze choc troche nowicjusz obczytal by faq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he ja akurat nie mam exela-robiłem formatke

1- czy czytałes faq nazara itp

Mam pytanie- Czy jak instalujesz COKOLWIEK to czytasz wszystko czy mechanicznie przełaczasz z "NIE" na "TAK" ? Bo ja zaznaczam TAK a pozniej sie zastanawiam :D

2- Czytałes regulamin? Oczywiscie ze tak.. ale przeczytałem go z jakies 1,5roku po zarejestrowaniu :wstyd:

w koncu wystarczy wszystko wciasnac na TAK

Jak myslisz ile osob robi tak jak Ja?

A teraz odpowiedzi:

3-kazdej

4-golf (a jaki? pewnie zapomną napisac)

6-clarion (reszty tz pewnie nie dopisza)

7-niewiem-jakies były ale nie podoba mi sie granie

8-jak wyzej

9-nie mam (moze bede chciał ale niewiem kiedy)

10-jak wyzej

11-fabryczne

12-a potrzebne to?

13-chce miec glosniej glosniej i wiecej basu

14-tutaj jeszcze niewiem ale z 500-600zl (tak dla przykładu)

 

Moze tak smiesznie to opisałem ale tak mniej wiecej wygladaja posty początkujacych..

Moze ktos ma pomysł jak ich zmusic do realnego czytania, bo kazdy mówi " nic nie znalazłem" a tak naprawde to moze z 10% to czyta, albo nie umieja posługiwac sie wyszukiwarkami i im sie niechce przegladac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAQ B. Nazara bardzo fajna i przydatna rzecz. Ale zauwazcie jedno - Po przeczytaniu nowi użytkownicy piszą ze " nic tam sensownego nie ma " albo totalnie go nie rozumia niestety .. Tak wiec opieranie się tylko na tym nie będzie miarodajne. Ściąganie tego pliku - życie pokarze . Sam nawet nie mam excela na żadnym komputerze wiec....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam popieram taki dział a'la Ośla Łączka. Wiem ze cieżko rozdzielić co należy do działu dla początkujących a co do zaawansowanych ale umowmy się ze 90% pytan jest o nowe głośniki , radio ( jakieś ) i bassssss ... I takie tematy mogły by tam się znaleźć . Mozna spojzec np na diyma.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba stworzyc własne faq Nazara z jezykiem łopatologicznym.. To nie żart..

"Wiesz ku...a bierzesz wkretak, delikatnie jakbys dotykał du..y swojej baby, wsadzasz i krecisz odwrotnie do ruchu wskazuwek zegara.. Wiesz takiego starodawnego co ma wskazówki a nie cyferblat.. "

Moze to bezczelne i smieszne i dostane kolejnego bana ale czasami dostaje takie e-maile ze naprawde rece opadaja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę się upierał, że podstawą do jakiejś sensownej rozmowy jest znajomość FAQ Nazara.. wystarczy odrobina chęci, a wszystko co jest tam napisane można przyswoić. Wtedy na bank nie będzie głupich pytań i powtarzających się w kółko odpowiedzi. Trzeba tylko chcieć go przeczytać.

 

Nie moja wina, że większość młodzieży kwiatu nie rozumie tego, co czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jedynym sensownym i możliwym do zrealizowania sposobem utrzymania poziomu forum jest wprowadzenie :

1) Całkowitej blokady na odpowiadanie w tematach przez okres np. jednego tygodnia -> to nauczy ludzi jak się składa pytania i odpowiedzi ;

2) Całkowita blokada na tworzenie nowych tematów przez okres np. dwóch tygodni -> to nauczy sprawnie posługiwać się funkcją "Szukaj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobil doslownie test z wiedzy z faq Nazara, z 10 pytan (o glosniki przednie, radio, wzmak na przod, sekcje basowa) zeby bylo szybko i latwo sprawdzic test A,B,C,D-gdzie nie tylko jedna odpowiedz bedzie prawidlowa, wiem ze bedzie to wymagalo troche pracy, zeby stworzyc pare testow, nie tylko jeden, ale sie oplaci podtrzymaniem poziomu forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak pamietam swoje początki to zaczynałem od audiocar'u (bo tylko takie forum znalazłem) i tam na szczęście jest tak ze rejestracje zatwierdza admin. Trafiłem akurat na Grudzien i Nowy Rok no i niestety musiałem prawie z tydzien czekać na mozliwość pisania na forum. Patrząc z perspektywy czasu stwierdzam ze nie byl to stracony czas ponieważ przez ten tydzien ze 3 razy przeczytałem FAQ Nazar'a no i przeleciałem forum w te i z powrotem. Dziennie po kilka godzin, wiec mój 1-szy post nie byl taki tragiczny i przynajmniej (po części) wiedziałem co sie do mnie rozmawia.

 

Stwierdzam teraz, ze nie jest to taki głupi pomysł. Większość nowo rejestrujących się osob, chce mie od razu podane wszystko na tacy (przyznaje ja tez taki byłem) ale przez to ze nie mogłem nic napisać to byłem zmuszony czytać i przeglądać instalki innych.

 

Jako ze pozostałe fora CA zaczeły troche kuleć a i starym "wyjadaczom" nie chce juz sie odpisac na te same posty więc gdzie indziej tez tak szybko nie znajdzie odpowiedzi co zmobilizuje go do poczytania forum do momentu uzyskania praw pisania.

 

Moim zdaniem mozna cos takiego zastosowac, ze przy rejestracji konto nie jest w pełni aktywne a nowy user dostaje mailem od administratora linki do Regulaminu, Faq'a i Poradnika Nazar'a i do zaznajomienia sie z Forum bez mozliwości pisania az do uzyskania pełnych praw np. po tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze dodatkowo wprowadzic "playlisty" czyli rankingi z przedzialami akcesoriow w podziale na kryteria.. czesto sie powtaza np. radio do 500zl czyli zrobic podpiete tematy gdzie beda radia do 500zl warte uwagi itp

 

wtedy nowa osoba szukam ma na tacy takie rzeczy..

 

pytania z faq to raczej srednii pomysl bo to latwe do obejscia, proponowalbym bardziej inna mozliwosc. Wiem ze w phpbb2 jest opcja ze w profilu usera jest pozycja :

 

Ostatnia wizyta: Sob 26 Cze, 2010 18:43 (Minut: 5)

Wizyt: 3461 Łączny czas wizyt Godzin: 352,6

 

wystarczy modyfikacja ze laczny czas wizyt musi byc >30min i wtedy dostaje taki newbie mozliwosc zakladania tematow.

 

Inny pomysl : przekroczenie okreslonej ilosci postow daje mozliwosc zakladania tematow, tylko znajac nasza mentalnosc skonczy sie to bezsensownym nabijaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście jestem na nie.

 

natomiast może by zrobić dział w którym piszą użytkownicy poniżej np. 20 postów, jak ktoś wyżej pisał "ośla łączka" , po przekroczeniu 20 postów piszą gdzie chcą, a ważniejsze tematy mod by przenosił gdzie należy

 

będzie im pomagał ten kto ma na to czas i chęci , a reszta nie musi zaglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada pisania na tydzień - i tak i nie. Jednych zmusi do poczytania a innych odpedzi i rozniesie się ze SCA " blokuje " i selekcjonuje ... Nie stworzy to dobrego wizerunku forum . Jesli już to może coś takiego - po rejestracji nowy dostaje maila z materiałami do przeczytania ( linkami ) . Bloka pisania na powiedzmy 30 min do godziny - góra . Tydzień to zdecydowanie za długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście jestem na nie.

 

natomiast może by zrobić dział w którym piszą użytkownicy poniżej np. 20 postów, jak ktoś wyżej pisał "ośla łączka" , po przekroczeniu 20 postów piszą gdzie chcą, a ważniejsze tematy mod by przenosił gdzie należy

 

będzie im pomagał ten kto ma na to czas i chęci , a reszta nie musi zaglądać

Ale te 20 postów mozna natrzaskac w kilka minut ... i nie zawsze " sensownych " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...