Skocz do zawartości

Mostkowanie wzmacniacza


crazy_88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SOrki robiłem to z pośpiechu aby wzmak można było zmostkować musi być na mosfetach przeważnie na wzmaku pisze mosfet.

 

wzmacniacz musi byc na mosfetach?hehe troche amatorskie podejscie,na mosfetach w 90% wzmacniacz opiera sie tylko przetwornica i z stopniem koncowym to ma niewielki zwiazek a to od stopnia koncowego zalezy czy mozna mostkowac czy nie ktory 9X% jest oparty na tranzystorach bipolarnych,mosfety w stopniu koncowym spotkamy tylko w wzmacniaczach klasy d,t czyli cyfrowkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie mam DLSa CA 40, jest to mój czwarty wzmak jednak jako jedyny posiada taką konfigurację + - - + a zawsze było - + - + i wtedy po zewnetrznych na mostek.

Próbowałem PLUS z jednego i MINUS z drugiego i nic nie gra.. Jak to zmostkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Mój wzmacniacz to u-dimension Jr. 4-300.

http://u-dimension.pl/nasze_produkty/info.php?pid=32

Narazie nie mam suba lub zestawu na tył, więc chciałem zrobić mostki, gdyż moje Morelki mają 120W RMS, więc nie powinno im nic być. Wiem, że trzeba podłączyć tak jak napis Bridge wskazuje, ale jak montowałem, to tak zastanowiłem się, jak to będzie z tym stereo? Narazie mam całą instalację puszczoną, wzmaka zamontowanego, ale jeszcze drzwi nie są wygłuszone, więc osobiście nie mogę sprawdzić (może i lepiej, bo jeszcze rozwaliłbym coś xD ). Podpowiecie mi, co ja mam przełączyć, gdzie co podłączyć, jeśli w ogóle się da?

Tu są duże zdjęcia tego wzmaka dla ułatwienia:

http://u-dimension.pl/gfx/katalog/l32jr_4-300-p.jpg

http://u-dimension.pl/gfx/katalog/l32jr_4-300-t.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Pytanie odnośnie mostkowania, a dokładnie mam wzmacniacz Crunch GPX1000.4 Ilość kanałów 4

Moc RMS przy 4 ohm 4 x 70 Wat
Moc RMS przy 2 ohm 4 x 125 Wat
Moc dynamiczna przy 4 ohm 4 x 140 Wat
Moc dynamiczna przy 2 ohm 4 x 250 Wat
Możliwość mostkowania tak
Moc RMS w mostku przy 4 ohm 2 x 250 Wat
Moc max w mostku przy 4 ohm 2 x 500 Wat
A do tego dwa głośniki 

Audio System AX 08 BMW MK2
Impedencja 3 Ohm
Moc 150 Max, 120 Rms
I tu moje pytanie, zmostkowanie ich i podłączenie pod jeden kanał na wzmaku (w mostku) będzie miało sens? Jeśli teraz są podłączone normalnie pod 2 kanały.
Czy zagrają lepiej? Z tym, że póki co wzmak jest podłączony sygnałem z tylnych głośników. Czy samo podłączenie normalnie pod sygnał RCA z radia da dużo lepszy efekt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Panowie po podłączeniu przewodu remote do wzmaka na włączonym silniku tuba gra jak ta lala ale tylko gdy wyłączę silnik wzmak się wyłącza radio i głośniki z przodu są włączone i grają napięcia dochodzą do wzmaka remote 10.50v a na plusie 12.20 v podpowiem że po zmostkowaniu rem z plusem na zmaku gra tuba o co tu chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...