Skocz do zawartości

Audio system Radion 165mm - Moze pare słów?


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Z tego co czytałem, to Radiony/X-iony powinny bardziej kopać od HX165SQ, więc dlaczego ma być mniej basu?

To teraz poczytaj jeszcze o tym jak to skuteczność głośnika na jego głośną/cichą grę wpływa i ile mocy należy dodać jeśli już masz w potocznym słowa rozumieniu głośno a chcesz przeskoczyć na następny wyższy poziom - jeden czy dwa tematy są na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaprzeczam, że ma to wpływ na separację - ale ze sceną walczyłbym raczej strojeniem w pierwszej kolejności.

 

Dokładnie tak, jest mnóstwo "ważniejszych" czynników na całokształt grania. Przerzucając kilka wzmacniaczy jeden po drugim, nie zmieniając żadnych cięć, można usłyszeć, że np .wokal został bardziej wyeksponowany, instrumenty, które były z tyłu na jednym, zostały jakby "przybliżone" do słuchacza, często też dźwięk, a raczej cała scena w jakimś stopniu przesuwała się, gdzie koniecznie trzeba było delikatne korekcje czasówkami zastosować. Owszem, miałem kilka przypadków "wooow, ale zmiana", m.in. na Genesisie, jak zawitał do mnie, czy np. zmiana PPI DCX na Opusa 150.4, gdzie od ręki całe pasmo zostało wygładzone, uspokoiło się, nic nie kipiało na górze. Jednak tutaj, to raczej widać zapędy SPL, czego ja absolutnie nie neguję :D AS X-ion to naprawdę dobry woofer, potrafi wyprasować nogawki, zachowuje poprawną jakość, nadaje się do 3 i 2 dróg, zagra i w HH, ale jak załączysz elektronikę, to wtedy pokazuje do czego jest tak naprawdę stworzony. Nie buczy tak, jak współczesne R6, także to woofer do tańca i do różańca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tutaj, to raczej widać zapędy SPL

Broniłem się, ale to jest silniejsze ode mnie. :mur1:

 

 

:D AS X-ion to naprawdę dobry woofer, potrafi wyprasować nogawki, zachowuje poprawną jakość, nadaje się do 3 i 2 dróg, zagra i w HH, ale jak załączysz elektronikę, to wtedy pokazuje do czego jest tak naprawdę stworzony. Nie buczy tak, jak współczesne R6, także to woofer do tańca i do różańca :)

Zobaczę jak będzie po zmianie wzmacniacza, ale zachęciłeś mnie do kupna tego woofera. :wsciekly:

Edit: a napędzał ktoś Radiony Xeteciem P4 lub innym o zbliżonej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Panowie potrzebuję pomocy, czy głośniki ze zdjęć to są oryginalne radiony? Mam takie do kupienia, jednak interesuje mnie napis na magnesie "Plus" i nie mogę znaleźć w necie info na ten temat. Nie mogę również znaleźć nigdzie zdjęcia z taką naklejką na magnesie.

 

post-7899-0-67659600-1450455298_thumb.jpgpost-7899-0-15575300-1450455299_thumb.jpgpost-7899-0-58854900-1450455299_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ma ktoś dokładne dane radionów, tzn. chodzi mi o częstotliwość podziału, pasmo przenoszenia tweetera. Ewentualnie czy ktoś wkładał inny tweeter do ori zwrotki, np. jakiś wavecor, scan speak, proa simplex? Szukam czegoś żeby zastąpić ori tweeter i podpiąć to póki co pod ori zwrotkę pasywną z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...