Skocz do zawartości

Jaką wyrzynarkę kupić?


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z prośbą jaką wyrzynarkę kupić do okazjonalnych prac, najczęściej w weekendy wyciąć parę elementów . Szukam czegoś do powiedzmy 120 zł, od razu wykluczam takie firmy jak Bosch czy Makita itd. bardziej mnie interesuje coś co  przy rzadkim użytkowaniu się za szybko nie popsuje. Będę ciął głównie drewno, MDF do 6 cm i jakieś blachy metal/aluminium do około 2-4mm. Przydałaby się płynna regulacja obrotów, lasery i inne bajery raczej mi nie są potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdf do 6cm? Chłopie to duzy brzeszczot bedziesz potrzebował i niezła moc :przestraszony:

Kupiłem niedawno na promocji Skil-a i miałem mozliwosc ciecia grubszych plyt, w tym 6cm i wieksze.

Powiem ci jedno 400w model 4170 ma mozliwosc ciecia plyt 65mm ale ciecie takiej płyty trwało tyle co rozpedzanie malucha do 120km/h w 5osob.

Radze ci od razu poszukac sobie lepszego modelu, ja kupiłem na promocji Skila 1061 o mocy 800wat mozliwosc ciecia 100mm i taką płyte 60mm tnie jak masło. Nie wypada z prowadnicy co sie zdarza w tanich modelach i ostrza przynajmniej sie nie wyginaja.

Kupiłem na promocji w sklepie firmowym za 130zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość MDF-u podałem orientacyjnie, zazwyczaj będzie to pewnie max 2 cm ale jakieś deski już mogą dochodzić do 6 cm (ale też raczej rzadko, są to raczej maksymalne wartości jakie wyrzynarka napotka w swoim całym żywocie   :P ). Takiego Skil-a też bym wziął za 130 zł ale one na Alle są po około 190-200 zł a to już za dużo.

 

Znalazłem coś takiego: Wyrzynarka elektryczna 230V-800W ale to jakiś no-name.

 

Albo taka: WYRZYNARKA SKIL 4375 MOC 500W.

 

 

 

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką Bosch PST 650-polecam:

 

I pierwsza lepsza z brzegu aukcja:

 

Bosch PST 650 Wyrzynarka

http://allegro.pl/bosch-pst-650-wyrzynarka-fv-gwar-i1253877499.html

 

PS. jedyne co mi brakuje to regulacji prędkości pracy noża.

Edytowane przez miki87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na wyzynarke popatrz czasami bo warto bo jedne maja worek na pył czesto jakby z prostokątna, a skil np: ma okrągły otwór gdzie mozna sobie podpiąc odkurzacz :zawstydzony:

Podpinam sobie odkurzacz, zmniejszam ciąg na minimum, a w odkurzaczu mam filtr wodny-zero kurzu, baba mi nie pitoli ze chałupa brudna :krzeslem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona seria boscha z tego co mi sprzedawca mówił strasznie się psuje jest dużo zwrotów z powrotem do sklepu także nie radziłbym kupować

mam wyrzynarkę, wiertarkę, młot z tej serii i służą już grubo ponad 2 lata (w ekstremalnych warunkach) i jeszcze nic im nie było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skila z 710W silnikiem i powiem ze jest super. To co najbardziej w niej cenie to:

-pojemnik na dwa dodatkowe brzeszczoty w wyrzynarce i klucz na przewodzie dzieki czemu nie ma problemu z wymiana brzeszczotów

-światełko - jedna z lepszych funkcji, miałem wcześniej bez i powiem że światełko to podstawa

-możliwośc wyboru odsysania wiór lub zdmuchiwania - super sprawa, podlaczasz odkurzacz i wybierasz odsysanie, tniesz na dworze wybierasz zdmuchiwanie i zawsze masz widoczna linie nie musisz zatrzymywać i przeciereac wiór

-regulacja obrótów w przycisku(czy mocniej wcisne szybciej tnie) a także w pokrętle

-oczywiście jest ustawianie rodzaju materiału i ciecia pod kątami ale o tym juz sie nie rozpisuje bo to chyba nawet podstawowe modele mają

Moim zdaniem lepiej dołożyć i kupić wypasioną, wyrzynarkę kupujesz na lata a nie na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę Einhell-a, do sporadycznego używania sprzęt w sam raz, co ważne Einhell ma 2-letnią gwarancję w systemie door-to-door czyli jak coś padnie przyjeżdza kurier, zabiera i przywozi za darmo przeważnie nową. Zerknij na tą EINHELL BJS 750 albo tą Wyrzynarka BT-JS 650 E BLUE EINHELL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wyrzynarkę ryobi i do tej pory mi służy mdf ciąłem gruby i nie było żadnych problemów kosztowała 200zł ale warto dołożyć parę złotych :)

MDF ciąłeś jak już to mój i nie taki gruby bo 18 mm. Ogólnie ryobi dobrze się sprawuje i jestem zadowolony z zakupu. Zielone serie BOSCHA to lekko mówiąc chiński shit. Miałem kiedyś wkrętarkę BOSHA i więcej z nią było problemów niż z ojca non name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejcie na uwadze, że ~40% (jak nie więcej) sprzętu "boscha" na rynku to podróby ;-)

Ojciec kiedyś kupił od rumuna za dwie flaszki szlifierkę kątową BOSCH 2000W.

Co prawda rżnie beton i stal bez zająknięcia... ale niestety strach, że rozpadnie się i urwie ręce nie pozwala jej używać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że zanim zakupiłem mojego pierwszego Boscha duzo pytałem sprzedawców i znajomych(pracujących w branży)Jest strasznie dużo podróbek Boscha tak jak pisze miki87 Oni w sklepie sprawdzaja po numerze seryjnym czy to podróba czy nie. Każda podróba ma ten sam numer seryjny 389004382. Nie wiem czy to tak do końca prawda ale w coś trzeba wierzyć :wink2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...