Skocz do zawartości

Kompresja MP3 możliwie najlepszej jakości


wachcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W swojej kolekcji mam sporo płyt CD i nie bardzo już je mam jak przewozić w samochodzie. Moje pytanie jakim kodekiem i z jakimi parametrami mógłbym je skompresować do MP3 lub WMA, żeby zachować bardzo wyskoką jakość pliku ale jednak trochę go "odchudzić"? Może do FLAC (albo inny OGG :)) ale nie wiem czy moja Alpinka go obsłuży i jak mocno zmniejsza "wagę" pliku. Do rippingu używam głównie CdEx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za dużego wyboru nie masz albo MP3 vbr 320kb/s LAME v3.97 -V2 albo WMA jakimś dobrym enkoderem. W nowych Alpine z możliwością podpięcia iPoda jest jeszcze AAC, który przy odpowiedniej jakości jest lepszy od najlepszego mp3. Pozdrawiam

 

Konwertować do MPEG I, II czy 2,5? iPoda nie mam niestety więc pewnie AAC nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Flac i OGG to formaty kompresji bezstratnej, ale musiałbys sprawdzic czy Twój sprzęt to obsługuje.

 

Co do mp3 to tak jak mówi piotrek. Niektórzy mówią, że WMA jest lepszej jakosci niż mp3 ale to przy nizszych bitrateach np. 160 kbps WMA jest lepszej jakosci niz 160 mp3, przy najwyzszych 320 nie wiem pewnie nikt nie wychwyci różnicy

 

A programik, którym ripuje i konwertuje to dbPoweramp :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak jak kolega Artou napisał najlepiej z tej "ekipy" wypada chyba WMA, biorąc pod uwagę że większośc nagrań "kupionych" na necie ma wartości 160kbps.

OGG jest plikiem skierowanym pod kompresje- zajmuje mniej nie tracąc na jakiści.

Wiem ze jest program który przerabia np. 160kbps na 320kbps trwa to podobno długo ale jest wypas, można też muzyczke przerobic na cyfrowe wyjście ale takowego nie posiadam (chyba) w aucie, a wtedy jest wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a dolaczajac inne pytanko w tej kwesti. jezeli mam pliki mp3 przykladowo 128kbs i zrobie z nich 320 na zwyklym cddex to bedzie lepiej??slyszalem opinie ze raz jak sie da na mniejsza jakosc potem sie juz do niej nie wroci. co jest gdy z tych 128 bede robil ogg??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawa88, moim zdaniem nie ma opcji na poprawienie jakości takich utworów. Raz one ją starciły i jedyne co taki program może zrobić to sztucznie je "podpicować" ale szczegółowiej niegdy nie będzie. Przecież program nie "wymyśli" sobie dźwięków które przez kompresję zniknęły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawa88, najlepiej z jakiegoś EMPIK-u :?: Z netu co kolwiek byś nie ściągał to pochodzenia nie znasz i nie wiesz ile razy było przekompresowane. Ktoś zgrał z CD w bitrate 128, ktoś inny tą samą MP3 przekonwertował na 320 ty to ściągasz i się cieszysz a tu kupa...

Ja włąśnie tak robię tylko, żę nie mam gdzie upychać płyt i zaczyna mnie denerwować żonglerka z nimi. Tylko, że jednak jakość stawiam na pierwszym miejscu... Ciężko to pogodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz o sklepach empik?? no powiem szczerze nigdy za cd nie lazilem:) idzie dostac dobre cd wogole gdzies po sklepach?? np dobry polski HH trance house. rytmy typu sunrise.

Takiej muzy nie słucham ale nikt ci nic nie powie jeżeli sobie przesłuchasz parę kawałków. W sieci EMPIK można przesłuchać każdy dostępny utwór praktycznie

 

PS

Ludzie tam czytają całe książki siedząc po kilka godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
mp3 jak kolega wcześniej zauważył jest komprsją stratną. co do aac nie dam głowy sobie uciąć czy jest bezstratna. natomiast wma jest kompresją bezstratna. oszczędzasz trochę miejsca na płytce. średnio utwór waży ok 8-12 MB ale to nic:) jeśli szukasz naprawdę dobrego programu do extrakcji lub kompresji audio to tylko ten http://programy.pcworld.pl/pc/programy/795....95.beta.3.html robi to bardzo dobrze. z tego co pamiętam to również naprawia ścieżki jeśli zachodzi taka potrzeba. ale decyzja pozostaje juz tylko twoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrArt, wiesz, mnie mp3 nie potrzebne, i tak wyznaję Cd Audio. Chodzi o to, że Cd Audio nagrane z mp3 jest jakości tej mp3, a poświęcając zalety mp3 wolałbym mieć jednak true Cd Audio :(

popieram takie podejscie!! :brawo: jednak nic nie zastapi oryginalnych sciezek .CDA no chyba ze HDCD:SMILE: sle nie wiem czy sie u nas pojawiaja, koniec ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...