Skocz do zawartości

Nowy dział- info o wzmakach i głośnikach


juby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem pomysł bez sensu. Powtórzę niektórych.

Większość piecy jest na różnych stronach. Tych których nie ma kilka mamy u siebie w temacie o wzmacniaczach.

Co do dopisywania wrażeń. Są one tak subiektywne jak to jak gra dany system. Jeden będzie zachwalał ze względu na to że lepszego nie słyszał a drugi bardziej doświadczony będzie polecał w przekroju do dużej grupy wzmacniaczy.

Kolejna rzecz to ceny. Po kiego grzyba takie coś? Po to żeby jeden z drugim chwalił się że dostał wzmacniacz od osoby która nie znała się na sprzęcie i kupił za pół darmo? Jak już było wspomniane. Każda cena jest dobra za jaką potencjalny sprzedawca odda daną rzecz.

Co do instrukcji to chyba jedyny w miarę pomysł lecz tak naprawdę po co te instrukcje? Większość wzmacniaczy ma opis na obudowie jak go podłączyć a co do reszty to już chyba jest zbędna. Fakt że są niektóre problematyczne wzmacniacze które nie wiadomo jak podłączyć (sam mam taki) ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcej sa zbedne, jednak opinie (wiadomo ze subiektywne) sa potrzebne, bo jesli ktos kompletnie nie ma zielonego pojecia a nie chce sam przecierac dla siebie sciezki w CA od najgorszych do tych lepszych wzmakow, bedzie polegac na osobach bardziej doswiadczonych. Glosy tych w tamaci co juz maja pojecie o sprzecie jako takie, powinni wpisac opinie o klockach, a nie krytykowac pomysl. Jesli "nowicjusz" zalozy temat typu "co sadzicie o wzmaku "X"? mod powinien go usunac i przekierowac delikwenta do tego podforum, czy tematu. Opinie [powinni dodawac tylko uzytkownicy posiadajacy "X" liczbe postow, zeby nowi nie pisali brdur.

 

Zestawienie parametrow roznych modeli wzmakow czy radyjek i jeszcze glosnikow uwazam za wielce trafiony pomysl. Znudzilo mi sie juz wchodzenie na alledrogo, gdzie parametry sa przeklamane i znalezienie w necie prawdziwych parametrow jest czasochlonne, a przeciez zycie nie po to jest, zeby sobie utrudniac, tylko ulatwiac je, prawda Panowie??

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie użytkownik na temat wzmacniaczy można szukać na elektrodzie :)

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic508524.html

 

 

Co do tematu , jestem bez zdania. Może warto spróbować ?

 

+ na pewno ułatwi szukanie informacji

- obciąży serv , na innych forach można znaleźć info

 

Jeśli temat stałby się bardzo obszerny , to by był bardzo przydatny , zależy czy my użytkowcy będziemy tam zamieszczać info foty itd.

 

pozdrawiam

Edytowane przez michanio91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcej sa zbedne

Jestem odmiennego zdania, chyba że posiadasz jakieś fajne źródło z instrukcjami do piecy z lat ok~90' o wcześniejszych to nawet nie będę wspominał :P

Opinie [powinni dodawac tylko uzytkownicy posiadajacy "X" liczbe postow, zeby nowi nie pisali brdur.

Po pierwsze liczba postów nie świadczy o wiedzy

Po drugie gdyby każdy miał taki sam gust to każdy miałby taki sam sprzęt, zależne by to było tylko od posiadanej kwoty

 

Opinię to chętnie przeczytam ale na temat konstrukcji wzmacniacza albo testów monobloków

Acha i wcześniej zapomniałem dodać ale zauważyłem jednak też że na przykład w temacie „okazje na allegro” użytkownicy zamieszczają linki do swoich aukcji i bywa że w cale to nie jest jakaś tam okazja

Więc nie chciałbym aby ktoś zachwalał wzmacniacz XXXXXX i dodał na dole tekst „sprzęt jest na sprzedaż info na pw”

Zestawienie parametrow roznych modeli wzmakow czy radyjek i jeszcze glosnikow uwazam za wielce trafiony pomysl. Znudzilo mi sie juz wchodzenie na alledrogo, gdzie parametry sa przeklamane i znalezienie w necie prawdziwych parametrow jest czasochlonne, a przeciez zycie nie po to jest, zeby sobie utrudniac, tylko ulatwiac je, prawda Panowie??

Dokładnie a takie informacje zawarte są m.in. w instrukcji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Ricola dnia 22 wrzesień 2010 - 17:20 napisał

Opinie [powinni dodawac tylko uzytkownicy posiadajacy "X" liczbe postow, zeby nowi nie pisali brdur.

 

Po pierwsze liczba postów nie świadczy o wiedzy

Po drugie gdyby każdy miał taki sam gust to każdy miałby taki sam sprzęt, zależne by to było tylko od posiadanej kwoty

Nic dodać nic ująć.

 

Glosy tych w tamaci co juz maja pojecie o sprzecie jako takie, powinni wpisac opinie o klockach, a nie krytykowac pomysl.

A niby dlaczego? Jak każdy użytkownik wyraziłem swoją opinię i tyle. Czy się z nią zgadzasz czy nie to już nie moja brocha. I tak ja tutaj nie decyduję.

 

Zestawienie parametrow roznych modeli wzmakow czy radyjek i jeszcze glosnikow uwazam za wielce trafiony pomysl.

Tylko na jakiej podstawie, według jakiego klucza miałoby być zrobione to zestawienie. Temat jest zbyt obszerny by można było to ogarnąć w sensie merytorycznym. Nie sztuka jest napisać ABC ale zrobić to w taki sposób by łatwo można było znaleźć info o danej rzeczy i porównać kilka interesujących. Bo chyba na tej podstawie szuka się sprzętu i do większości przypadków trzeba podchodzić indywidualnie a nie według schematu czy przypadku bo akurat coś jest gdzieś do wyrwania po taniości.

Bo jeśli ktoś szuka info o danej rzeczy to google nie kłamie i troszkę cierpliwości pozwala na znalezienie bardzo równych informacji pod względem danych technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Ricola dnia 22 wrzesień 2010 - 16:20 napisał

Glosy tych w tamaci co juz maja pojecie o sprzecie jako takie, powinni wpisac opinie o klockach, a nie krytykowac pomysl.

 

 

A niby dlaczego?

 

jesli masz takie zdanie nie wiem dlaczego jestes modem forum

 

I tak ja tutaj nie decyduję.

 

Bogu dzieki

 

Tylko na jakiej podstawie, według jakiego klucza miałoby być zrobione to zestawienie. Temat jest zbyt obszerny by można było to ogarnąć w sensie merytorycznym. Nie sztuka jest napisać ABC ale zrobić to w taki sposób by łatwo można było znaleźć info o danej rzeczy i porównać kilka interesujących. Bo chyba na tej podstawie szuka się sprzętu i do większości przypadków trzeba podchodzić indywidualnie a nie według schematu czy przypadku bo akurat coś jest gdzieś do wyrwania po taniości.

Bo jeśli ktoś szuka info o danej rzeczy to google nie kłamie i troszkę cierpliwości pozwala na znalezienie bardzo równych informacji pod względem danych technicznych.

 

mozliwosci jest wiele

 

mozna zrobic to weglug nazwy, mocy, klasy i ilosci kanalow. czy to jest proste stworzyc taka wyszukiwarke z okienkami gdzie wpisywaloby sie w nie potrzebne dane tego nie wiem, ale to sprawa admina K@mila, ktory widze jest otwartym czlowiekiem na propozycje (mam znajomego informatyka admina innego forum wiec zasiegne onfo czy by pomogl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Bo jeśli ktoś szuka info o danej rzeczy to google nie kłamie i troszkę cierpliwości pozwala na znalezienie bardzo równych informacji pod względem danych technicznych.

 

Więc mam do Ciebie prośbę- jakbyś całkiem przypadkiem znalazł info o dwóch piecach- quadral tafic argon i Infinity RSA 450 reference standart [ Infinity był robiony w latach (o ile pamietam) 88-90 r.], będę wdzięczny.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wprowadzenie takiego działu wprowadzi zamieszanie na forum w skutek czego będą leciały warny/bany. Poprzez złe zamieszczenie tematów i pytanie się w kółko o cenę lub opinie tego samego wzmacniacza/głośnika/radia. Gdzie jak wiadomo ile osób(systemów) tyle opinii.

 

Wydaję mi się że obecna formuła jest wystarczająca i jak na razie nie problemu z uzyskaniem informacji, poprzez napisanie tematu w dziale "Wszystko o Sprzęcie Car Audio" na nurtujące was pytania.

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wprowadzenie takiego działu wprowadzi zamieszanie na forum w skutek czego będą leciały warny/bany. Poprzez złe zamieszczenie tematów i pytanie się w kółko o cenę lub opinie tego samego wzmacniacza/głośnika/radia. Gdzie jak wiadomo ile osób(systemów) tyle opinii.

a może założyc temat i go zamkąć ktos bedzie chciał napisac opinie lub dodac instrukcje lub inne to mod mu na to pozwoli po uprzednim sprawdzeniu materiału nie bedzie nie potrzebnych postów

jestem za tym gdyż no co duzo mówić każdy chce znac opinie o danym sprzecie a nie chce zakładać nowego tematu co za tym idzie obciąża serv takie jest moje zdanie amen :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infinity RSA 450 reference standart [ Infinity był robiony w latach (o ile pamietam) 88-90 r.],

 

tak,tak bardzo prosze jakiegos magika zeby szepnol slowko o tym wzmaku jesli ktos gdzies widzial opis do niego to prosze dac znac, moze znajde odpowiedz na pytanie dlaczgo nagle zamilkł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To i ja przedstawię swoje spostrzeżenia :

1) Jeśli ktokolwiek wychodzi z założenia, że można wybrać wzmacniacz na podstawie opinii tylko z jednego polskiego forum to ..... jest w błędzie. Nie ma w Polsce chyba nawet 20% wszystkich wartościowych wzmacniaczy. Część z tych 20% jest użytkowana prywatnie i tylko nieliczni będą wiedzieć jak grają w konkretnej instalacji a nie we wszystkich. Przykład -> MS275 ile osób go słyszało w Polsce ? ;

2) Poszukiwanie informacji w różnych miejscach daje szukającemu część wiedzy i możliwość rozwoju a dopiero odsłuch na własne uszy i porównanie daje możliwość wyrobienia sobie własnej opinii. Przykład porównywałem ostatnio swoje głośniki pod swoim wzmacniaczem w CA Pawła i obaj mogliśmy się na własne uszy przekonać że bardzo duży DF wzmacniacza + lekka membrana głośnika i świetny układ magnetyczny daje szybki i punktowy bass a niższy DF przy cięższej membranie głośnika o takiej samej średnicy jednak stworzonego do przenoszenia niższych częstotliwości daje niższe mięsiste zejście. Po tym obaj jesteśmy bogatsi o tą wiedzę i wiemy że jeżeli będziemy czegoś szukać na co zwracać uwagę ;

3) Najwięcej będzie opinii o sprzęcie z niższej półki gdyż jest on popularniejszy co nie znaczy absolutnie że lepszy jednakże człowiek upraszcza sobie myślenie i dochodzi do stwierdzenia -> skoro tyle osób go ma to nie może być zły.

Uczyła mnie się w szkole jeszcze za czasów komuny i dobra polonistka nauczyła mnie zasady .... papier wszystko przyjmie (było to o propagandzie PRL ) , teraz za twierdzę że strona WWW jeszcze więcej przyjmie gdyż coraz więcej osób zarówno kupujących jak i sprzedających jest ignorantami.

4) Troszkę mylnie podchodzimy do interpretacji Amp-Performance gdyż .... sami celowo zawężamy zawartą tam wiedzę tzn. Jeśli jest tam wzmacniacz i ma wyższą moc niż na papierze to jest OK ale jeśli go tam nie ma to raczej jest do bani.

Czy warto zamieszczać opinie tak ..... ale należy szukać w wielu miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem można stworzyć taki dział o wzmacniaczach ,czy ogólnie o sprzęcie CA,a później podzielić go na kategorie typu -radiodtwarzacze,wzmaciacze itp.ale bez dodawania opini.Z praktyki wiem(Wy pewnie też) że to co sie podoba jednemy to nie musi powalać na kolana innego zainteresowanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mości Panowie,

 

Może faktycznie opinie darujmy sobie na początek. Powoli, z czasem, jak temat/ (może) dział się ładnie przyjmie, mody z adminem i resztą, zadecydują o dodawaniu swoich pięciu groszy o sprzęcie.

 

Z grubsza przydałby się podział na dwie kategorie: szukam(danych) i dodaję (instrukcję, dane, itp).

 

Następny podział: radyjka, piecyki, głośniki. Co by wszystko nie było w jednym worku.

 

Kluczowym elementem wg mnie, jest wpisanie pełnej i dokładniej nazwy sprzętu.

 

 

* ot takie moje skromne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym forum bym zrobił coś takiego jak klasyfikacja modelowa sprzętu danej firmy. Miałyby tam się znaleźć np. inf na temat subwooferów RF od najniższego modelu do najwyższego (albo odwrotnie). Oczywiście znalazłaby się tam również klasyfikacja radyjek, zestawów przednich, wzmaków itp. Myślę, że to są tak oczywiste podziały, że nie byłoby kłótni o to co jest lepsze, a co nie, bo nie byłoby porównywania sprzętu różnych firm tylko jednej. CO WY DRODZY UŻYTKOWNICY O TYM SĄDZICIE? Edytowane przez rutkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze te podzialy jak sam napisales sa tak oczywiste ze po co sie tym zajmowac... Dla mnie to jest raczej bez sensu i jakies takie wymyslanie , po co wklejac tu instrukcje jezeli zazwyczaj zrodlem bedzie internet i google , ok moze ktos potrzebuje instrukcje do wzmaka z lat 70 ale beda to tak nie liczne przypadki ze bedzie mozna zalorzyc poprostu temat indywidualnie i to samo tyczy sie radyjek , z reszta ile jest sprzetow do ktorych jest potrzebna instrukcja obslugi , temat z wlasnymi opiniami o wzmakach , subach i systemach jest na elce i smiac mi sie chce jak np. uzytkownik X w roku 2008 napisal ze np. carpower 1502 to rewelacja , mocny dobrze wykonany ogolnie HIT a w roku 2010 jedzie po nim od najgorszych szajsow...., i co sa warte takie opinie czy jezeli mialem pierwszego wzmaka jakiegos blaupunkta i po podlaczeniu go do mojego nedznego pioniera okazalo sie ze jest duza poprawa to napisalbym opinie ze jest super a teraz jest to dla mnie gow.... , oczywiscie zeby komplikowac sprawe mozna by zrobic podzial w tym dziale na obsluchanych i nie obsluchanych... ale po co ??

 

Moze i jestem za bardzo na nie ale nie przyp[ominam sobie kiedys ostatnio byl jakis temat "poszukuje instrukcji" albo "jakie sa parametry wzmaka X" choc ten drugi jest bardziej prawdopodobny to gdy laik kupuje wzmaka to kupuje albo totalny szajs ktorego parametrow nawet producent nie zna albo kupuje cos na czego temat jest sporo w sieci i moze sobie sam znalesc a gdy ze tak to nazwe uzytkownik profi kupuje wzmaka o nie znanych parametrach to na oko moze stwierdzic czy wzmak ma 2x 30wat czy 2x150wat a i tak dla takiego uzytkownika to odsluch ocenia wzmaka a nie papierowe dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze te podzialy jak sam napisales sa tak oczywiste ze po co sie tym zajmowac...

 

Oczywiste w sensie niepodważalne! A poza tym to jest tego dosyć sporo i takie umieszczenie tego w jednym miejscu wiele by ułatwiło, tym bardziej, że nie zawsze da się to wyszukać, szczególnie w odniesieniu do starszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem co dla sluchacza za roznica czy cos jest z seri wyzszej czy nizszej wazne jak gra i czy sie podoba

Po zakupie owszem

Przed nie bardzo

tak dla takiego uzytkownika to odsluch ocenia wzmaka a nie papierowe dane

Więc najlepiej wałkować znany sprzęt jeśli nie ma się możliwości odsłuchu :niepewny:

Nie każdy ma możliwość porównania klocków jednej firmy. Jeśli Ty masz możliwość odsłuchania np 30 wzmacniaczy na raz i w tym po 3-4 jednego producenta to Ci zazdroszczę.

Tego nie rozumiem, po co porównywać wzmacniacze i to w dodatku jednej firmy z innych półek :dontgetit: przecież z reguły serie grają podobnie różnią się mocą i ilością kanałów

Edytowane przez Rysiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik sanders156 dnia 26 wrzesień 2010 - 14:48 napisał

tak dla takiego uzytkownika to odsluch ocenia wzmaka a nie papierowe dane

 

Więc najlepiej wałkować znany sprzęt jeśli nie ma się możliwości odsłuchu :niepewny:

 

 

Sprzet kupuje kierujac sie opiniami dostepnymi w wielu miejscach lub kupuje na slepo , jak poslucham to oceniam czy sprzedaje dalej czy zostawiam , jak mam zwryfikowac opinie innego uzytkownika o danym sprzecie bez odsluchu ?? Sam musze przemyslec czy warto podjac ryzyko czy stac mnie na to i czy jest szansa ze mi sie spodoba....

 

 

Wyświetl postUżytkownik sanders156 dnia 26 wrzesień 2010 - 15:13 napisał

Tylko nie wiem co dla sluchacza za roznica czy cos jest z seri wyzszej czy nizszej wazne jak gra i czy sie podoba

 

Po zakupie owszem

Przed nie bardzo

 

 

 

Zazwyczaj cena weryfikuje to czy sprzet jest niskiej seri czy wysokiej , znalezienie informacji o tym zazwyczaj jest prosta , przeciez zakladajac ze mam 400zł i chce kupic np. glosnik RF to w tej cenie moj wybor sporowadza sie do seri R1 i P1 lub uzywek ktorych ceny tez okreslaja czy jest to klasyk czy glosnik ktory wisi za 100zł

 

 

Oczywiscie jezeli widzicie sens w takim dziale to go robcie nikt nie broni ja wyrazam swoja opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet kupuje kierujac sie opiniami dostepnymi w wielu miejscach lub kupuje na slepo , jak poslucham to oceniam czy sprzedaje dalej czy zostawiam , jak mam zwryfikowac opinie innego uzytkownika o danym sprzecie bez odsluchu ?? Sam musze przemyslec czy warto podjac ryzyko czy stac mnie na to i czy jest szansa ze mi sie spodoba....

sanders156 przeczytaj moje wcześniejsze wypowiedzi w tym temacie a dowiesz się że sam napisałem co sądzę o opiniach innych

Bardziej chodziło mi o informacje o danym wzmacniaczu bo wiesz tak do końca w ciemno to ciężko trafić coś fajnego tym bardziej że nawet zdjęcia nie odzwierciedlają prawdziwego wyglądu a tym bardziej jego gabarytów a informacje o wzmacniaczu równie dobrze mogą być tylko napisane w celu marketingowym.

Zazwyczaj cena weryfikuje to czy sprzet jest niskiej seri czy wysokiej , znalezienie informacji o tym zazwyczaj jest prosta , przeciez zakladajac ze mam 400zł i chce kupic np. glosnik RF to w tej cenie moj wybor sporowadza sie do seri R1 i P1 lub uzywek ktorych ceny tez okreslaja czy jest to klasyk czy glosnik ktory wisi za 100zł

Moim zdaniem chodzi tu o skompletowanie informacji na temat sprzętów do których nie wystarczy wklepać nazwę w google bo w tedy naprawdę nie widzę sensu.

A cena w cale nie jest wyznacznikiem jakości czy też klasy, popatrz na carpower’y HBP i na piece z lat ~90 cena tak naprawdę zbliżona a jakość dźwięku i nawet wykonania całkiem inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...