Skocz do zawartości

Audio System HX 08 SQ w BR


hertz2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie widze problemu w okrągłym porcie BR. Przeciez mozesz dac go na bocznej sciance a nie na gornej razem z glosnikiem, a skoro masz do dyspozycji 25cm na szerokosc i ok metr na dlugosc to nic nie stoi na przeszkodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze problemu w okrągłym porcie BR. Przeciez mozesz dac go na bocznej sciance a nie na gornej razem z glosnikiem, a skoro masz do dyspozycji 25cm na szerokosc i ok metr na dlugosc to nic nie stoi na przeszkodzie

Czy nie będzie różnicy między tym jak "ciśnienie" będzie się wydobywać z portu do bagażnika a tym jak z portu wprost do kabiny auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy nie będzie różnicy między tym jak "ciśnienie" będzie się wydobywać z portu do bagażnika a tym jak z portu wprost do kabiny auta ?

Wg książek jakiś tam SPL BR jest sumą SPLu z portu oraz SPLu z membrany, w przypadku OZ tylko membrany. Więc jest różnica czy port jest w bagażniku odseparowanym od kabiny czy w kabinie. Ale sprawdź sam jak jest lepiej. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Można porównać ...ale tylko właśnie w calach , bo granie to już inna bajka ;)

 

Możesz rozwinąć myśl? :) Zastanawiam się nad nim jako nastepce MDS,a

 

 

Można porównać ...ale tylko właśnie w calach , bo granie to już inna bajka ;)

 

 

Możesz rozwinąć myśl? Zastanawiam się nad AS jako nastepca MDSa (raczej w closecie). Jako że miałeś prównanie obu głośników mógłbyś skrobnąć ze dwa zdania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam.

Właśnie męczę ten głośnik.

Chcę go wpakować w skrzynkę BR szczelinową ale mam z nią problem.

Otóż po przeliczeniu okrągłego portu o średnicy 6,5cm powierzchnia szczeliny powinna mieć odrobinę ponad 33cm2

Jeżeli skrzynia będzie skośna to przy górnej ściance szerokość wewnętrzna będzie miała około 16cm więc wymiary szczeliny będą miały około 16cm x 2 cm.

Czy nie będzie słychać świstów powietrza?

Jeżeli tak to powinienem dać większą powierzchnię szczeliny ale wtedy jaką długość portu?

 

Jeżeli by się sugerować instrukcją producenta http://www.audio-system.de/dokumente/bda_hx_08_sq_komplett.pdf port powinien mieć 9cm średnicy i 20 długości. W tym przypadku byłoby łatwiej ale czy głośnik nie zagra gorzej niż w opcji proponowanej na forum? Bo taki duży port na taki mały głośniczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...