Skocz do zawartości

Moj fiacik


kris1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 426
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ależ spokojnie, niech ma i dobre zejscie i ładnie cisnie ale u siebie testowalem suby 15' i 2.5 KW i jednak wiem jak zachowuje sie moje auto. Powiedzmy też ze oruentuje sie jaki popłoch może siać 1x 12 i stąd wniosek o tych Twoich blachcach. Nie pisze Ci na złość kwestionując możliwości Twego suba, mam nadzieje ze sie rozumiemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ależ spokojnie, niech ma i dobre zejscie i ładnie cisnie ale u siebie testowalem suby 15' i 2.5 KW i jednak wiem jak zachowuje sie moje auto. Powiedzmy też ze oruentuje sie jaki popłoch może siać 1x 12 i stąd wniosek o tych Twoich blachcach. Nie pisze Ci na złość kwestionując możliwości Twego suba, mam nadzieje ze sie rozumiemy.

 

spoxik :)

 

Witam wszystkich. Chciałbym krótko opisac moją instalacje caraudio.Składa się z następujących rzeczy:

Przód:

- jednostka sterująca Sony CDX GT 929U

- głośniki przednie drzwi : zestaw odseparowany Hertz ESK 165mm

- głośniki deska rozdzielcza Blaupunkt GTX 352 87mm

- kable głośnikowe 2,5mm

Bagażnik:

- wzmacniacz Audio Art 200.2( był jbl gto 4000)

-wzmacniacz Vibe Black Box5

-głośnik X-zound Madness 12’’

- kable zasilające 35mm Crunch i 20mm Dietz

-kable sygnałowe dietz

- kabel subwofera jl audio 6mm

- kondensator Impulse 5 farad

- alternator 120A

Poniżej przedstawam kilka fotek pokazowych sprzęt.Drzwi w aucie zostały całkowicie wygłuszone, zamontowane pierscienie,uszczelnione. Jeśli chodzi o głośnik basowy to sprowadzony został z Danii, głośnik wyprodukowany w USA, w Polsce w ogóle niedostępny całkowicie, powiedziałbym nawet że nieznana marka. Został osadzony w skrzyni 75 litrów z br szczelinowym zrobiona dokładnie pod niego i rodzaj słuchanej muzyki. Na dniach wrzuce link do filmików pokazowych co sprzęcik potrafi.

Przód gra wrecz idealnie,dzwięk jest na wysokim poziomie, to co się wydobywa z głośników tworzy wrecz scene muzyczną.

Co bedzie zmieniane:

-kable sygnałowe w najbliższym czasie

-akumulator zwykły na akumulator HW Energetic SPV-60

 

 

Zmieniłem wzmacniacz na dwukanałowy audio art 200.2, a także zamontowałem grubsze przewody do głośników w drzwiach, przeniosłem zwrotnice na przód gdyż były uprzednio zamontowane pod tylnymi siedzeniami. Zrobiłem porządek w okablowaniu całym gdyż miałem spory bałagan w kablach pod siedzeniem tylnym. Zajęło mi troszke czasu to wszystko ale po zakupieniu wczorajszym wzmaka audio art i podłączeniu go po prostu byłem w szoku jak to gra.Po prostu masaksra dzwiek perfekcyjny, cieplutki,przejżysty, aż się niechce wychodzic z samochodu. Jestem w 100% zadowolony.

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem zmienisz te krzykacze esk na cos fajnego i dopiero sie przekonasz co i jak :)

 

Potwierdzam Twoje zdanie, bo strasznie drażnią mnie.

 

Własnie dzisiaj zawitaly nowe kable sygnalowe do wzmacniaczy, te które miałem to po prostu była porażka. Miałem Dietza , w których powychodzily mi przewody z chinchow. Do audio arta założyłem Audisona Bt2 a do subwofera Audisona Ft2. Gra teraz naprawdę dobrze i jestem wpelni zadowolony :)

 

Tak wyglądają moje nowe sygnałowe kabelki, a dodatkowo dodałem fotke mojego wzmacniacza ,który zasila mi przód. Jestem jak na razie zadowolony. :)

post-4698-008368600 1286282260_thumb.jpg

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam te tańsze i fane są ale łapią zakłucenia uważaj :)

 

Do suba jak narazie wzielem te tansze chodz nieukrywam że w niedlugim czasie kupie droższe i duzo lepsze, ale na razie musza wystarczyc

 

Właśnie dzisiaj dodałem przewód masowy bezposrednio z aku do karoserii OFC Sinuslive 35mm, zdjęcia dodam przy okazjii. A tak pozatym nagrałem filmik pokazujący jak sobie radzi głośniczek w nowej skrzyni :

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, pomylilem tematy i napisalem posta nie w tym, radyjko nie wiem jak sie sprawuje bo nigdy takiego nie mialem, mialem jednak 3 jvc przed tym co teraz, i powiem ze nie graly zle, nawet wiecej byly lepsze jak soniacze :) Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweetery od hsk bardzo ostrza, slyszalem na wlasne ucho z wata w srodku i jak ja to slyszalem to musialy niezle szpilic

 

Bardzo ostrzą tweetery od DSK, nie przesadzajmy, HT20 już da się posłuchac, poza tym zawsze można dłubnąć zwrotkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony cdx-gt 929u bardzo mocno ostrzy gore, przerabialem ten temat 3 tygodnie temu z tym radio i z miejsca poszlo na allegro, po zakupie aktualnego JVC z podpisu tweetery sie uspokoily, graja "miekko" i delikatnie, a wcale nie sa za Bog wie jakie poieniadze (60zl na nowe gms 25c) nawet zastanawiam sie czy nie zostawic ich jak przyjda woofery vibe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się okaże kiedy w aucie wylądują HT20 od HSK :super:

 

Ale co racja to racja, sprzęt jest wcale nie najgorszy i radio też by się przydało jakieś nieco bardziej zacne :D

 

Radyjko zmienie na dużo lepsze ale jeszcze nieteraz(brak funduszy :zalamany: ), ale mam nadzieje że po zmianie na te ht20 bedzie dużo lepiej :super: , chociaż miałem okazje posłuchac ht20 i powiem że dużo wiecej się różnią od esk czy dsk, są dużo delikatniejsze bynajmniej ja miałem takie odczucie, ale każdy może miec inne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zaraz ustaw na korektorze najwyzsze tony na -5, badz -6dB, wtedy idzie jakos posluchac tego radia

 

zajrzyj do mojego tematu z instalacja, tam mam opisana zmiane radia i wady jego, co bylo powodem jego niezwlocznej wymiany temacik nazywa sie "Hanka od Ricoli"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zaraz ustaw na korektorze najwyzsze tony na -5, badz -6dB, wtedy idzie jakos posluchac tego radia

 

zajrzyj do mojego tematu z instalacja, tam mam opisana zmiane radia i wady jego, co bylo powodem jego niezwlocznej wymiany temacik nazywa sie "Hanka od Ricoli"

Dzieki za info napewno skorzystam z Twej rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche tez brakuje w tym radiu basu, ja musialem go podbijac nawet do +9,+10dB

 

Powiedz mi jedno czy te swoje radyjko co masz uważasz za wmiare dobre radyjko(jvc kd-sh1000), bo zastanawiam się nad nim czy kupic, i jestem ciekaw jak po zmianie na nie zagralyby moje hertze esk z tweeterami od hsk,jak myślisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio jest faktycznie do dynamicznej muzyki, ma wbudowany procesor dzwieku (roznorodnosc ustawien zboczy oktaw, czasowki itp., korektor graficzny, i takie tam) radio nie przebarwia zadnego pasma dzwieku jak to bylo w sony, gdzie mocno ostrzylo tweetery, mialem esk pod jvc kd-g722 i graly naprawde dobrze (nie szpilily w uszy) basu nie brakowalo (bez podbic tylu loud)graly pod samym radio. Mam wic porownanie jak gra sony do jvc na twoich glosniczkach :)

 

radio jest z najwyzszej serii jvc, osobiscie uwazam je za naprawde dobre radyjko, dobry punkt wyjsciowy do dalszej rozbudowy CA

 

z cala odpowiedzialnoscia polecam kupno tegoz jvc, mailem porownanie z alpine (jakis wysoki model, nie pamietam juz numeru ale na pewno byla to seria CDA) i alpine w moim uznaniu wypadlo gorzej jakosciowo, jakos plytko gralo, w ustawienia nie wnikalem, ale mi sie nie podobalo. Wiem ze na pewno juz sony nie kupie, pozostane dluzej przy tym jvc, chyba ze nadazy sie okazja do sprzedazy i zarobek, w innym wypadku zostaje umnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymienilem tweetery na ht 20, wydają mi się dużo lepsze niż te co są w zestawie esk,bardziej łagodniejsze, dzwięk bardziej słyszalny, mniej krzykliwy tak jak bylo dotychczas. Na razie jeszcze niemam ich zabudowanych w słupkach, niestety brak czasu. Zdjęcia dodam jak tylko zabuduje słupki. teraz czas na radio(wymiana).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...