Skocz do zawartości

Morel Maximo


Emil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bardzo doceniam wasz czas poswiecony na testy ale na litosc boska zastanowmy sie kto jest odbiorca tych glosnikow.... Moim zdaniem w 90% beda to ludzie ktorzy:

- nie maja na pokladzie klockow za 4-5 tys

- posiadaja tyle wiedzy na temat doboru klockow ( glupio to brzmi ale mam nadzieje ze mnie zrozumiecie ) ze znaja firme Morel i nie skupia sie tylko na Hertz , powerbass i helix czy jeszcze gorzej alpine , blaupunkt , pionier , magnat itp.

- korzystajac z wiedzy i zapewne dosc ograniczonych budzetow beda zasilac tenb zestaw wzmakiem w najlepszym wypadku poziomu DAP'a , V12 , czy zlotych sony ale moze byc stanowczo gorzej

- wiekszosc z tych ludzi nie bedzie sluchac w bi ampingu a nawet przerabiac zwrotek

 

 

Dlatego uwazam ze powinno sie taki test przeprowadzic na seryjnych zwrotkach , podstawowo przygotowanych drzwiach i klockach na tym samym pulapie cenowym i wtedy oceniac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sanders nasz test był przeprowadzany na seryjnej zwrotce. -4dB weszło później z radia (cda 9855) a wzmakiem był signat roc więc myślę ze test był przeprowadzony na odpowiednio dobranym sprzecie. Dodatkowe testy na lepszych klockach ukazują tylko czy maximo mają potencjał. Jak dla mnie nie mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uwazam ze powinno sie taki test przeprowadzic na seryjnych zwrotkach , podstawowo przygotowanych drzwiach i klockach na tym samym pulapie cenowym i wtedy oceniac.....

 

Cierpliwości ...tylko alarmem , imo się teraz zajmuję ale potem poświęcę czas na Morelki ;)

 

 

Porównałby to ktoś z DB, PBs6c , Alpine , Blaupunktami , DSK , a nie każe bidulkom za 300zł zmagać się z HSK , Tempo za 2x większa kasę ;) Na razie woferki Maximo pędzę z radia i ...chyba tak zostanie, bo po cholerę więcej mocy w tak małym autku ;)

 

PS: jak się wyrobię do 10 października, to przyjadę Tigrą na spota do Katowic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez ...stresików. :rotfl: .

Mam takie jakieś lekkie właściwości "telepatyczno-dobrze rokujące" ale w pełni ufam testom Morfi-ego i Fubu . Coś ma "zacięcie" i ...jaja a coś nie ma.

Maximo miał być koniem trojańskim i "objawieniem" roku :rotfl: i prawie...miałem kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlatego uwazam ze powinno sie taki test przeprowadzic na seryjnych zwrotkach , podstawowo przygotowanych drzwiach i klockach na tym samym pulapie cenowym i wtedy oceniac.....

 

Polecam przeczytać ten temat od samego początku. Przez pierwsze 3 strony system jest chwalony pod niebiosa i ktoś chciał, aby dystrybutor zaczął wyprzedawać tempo po 150 PLN, bo Maximo biją je na głowę. Oczywiście mit został obalony i to w zarodku.

Zauważ, że testowałem zestaw na wielu wzmacniaczach. Część sprzętu ściągnąłem do siebie od znajomych, aby jak najlepiej przetestować ten sprzęt. Chciałem jeszcze posłuchać ich na sony xm4045, jednak ten wyzionął ducha przed testem. Za to zestaw CAŁY czas grał na seryjnej zwrotce. -4dB dałem na radiu, ponieważ słuchać się tych żyletek nie dało... (przez okres testu zrobiłem 2,2 tyś km i wiedz, że ból głowy od tego świstania był nie do wytrzymania). Dopiero na -4dB zaczęły grać tak, abym mógł ich słuchać.

Wytłumienia i wygłuszenia drzwi nie mogłem zmienić - nie będę zrywał mat ze środka bo robię test... Drzwi były w miarę solidnie przygotowane.

Klocki do testów były tak dobrane, aby nie było zarzutów, że jest "za bogato". Jako wzmacniacz główny grał signat roc1 po "reconie" (naprawa wykonana na sanken-ach), jednostka cda-9855r, początkowo wszystko flat, lekka korekcja czasowa.

Równie dobrze mogłem przez ten tydzień jeździć z naką 700, wziąć od znajomego xtanta 603 albo jakiegoś xes-a. W sumie, tak byłem nastawiony, skoro to taka rewelacja, to przecież trzeba to solidnie porównać.

teraz, po zakończeniu testu chcę je sprzedać. Nie są mi potrzebne, ponieważ zbieram na zestaw docelowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale hsk dego po czy tempo mogą buty czyścić

Oj, chyba grubo przesadziłeś...To nie temat o tym ale niczego fenomenalnego w PO nie znalazlem czym moznaby sie szczycic na tyle aby tak drastycznie "zniszczyc" HSK ...

 

 

Czekam na delkaracje Jarka co do katosów bo bedzie mozliwosc obadac MAximo...

Edytowane przez mastah22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba grubo przesadziłeś...To nie temat o tym ale niczego fenomenalnego w PO nie znalazlem czym moznaby sie szczycic na tyle aby tak drastycznie "zniszczyc" HSK ...

 

 

Czekam na delkaracje Jarka co do katosów bo bedzie mozliwosc obadac MAximo...

 

chyba nie do końca zrozumiałes tresc (ale co sie dziwic jak nie ma znaków interpunkcyjnych) powinno to sie czytać tak:

 

"ale głośnikom hsk, to dego po czy tempo mogą buty czyścić" - delikatnie zmienione ale chyba o to autorowi chodziło :zdrowko::wink:

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie do końca zrozumiałes tresc .....................

 

Coraz trudniej zrozumieć o co chodzi w tym wątku .

Z jednej strony padają opinie o obaleniu mitu Maximo, a zdanie dalej pisze się , ze jest to najlepiej grający zestaw w regularnej cenie do 400 zł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie tym bardziej unikam dyskusji w tym temacie nie mając do czynienia z Maximo + nie mając wielkiego doświadczenie w wydawaniu opini co lepsze (bo to kwestia gustu/preferencji, rodzaju muzyki i jeszcze wielu innych)

 

Poza tym robiąc taki test trzeba wziąc pod uwage pozostałe elementy, ktore mogą lepiej współgrac z Maximo lub własnie z konkurentem jak wtedy okreslić które są lepsze....?

 

Dlatego cieżko się do tego testu odnieść. Producent stworzył pewien zestaw (Maximo) wycenił go i uplasował w pewnej grupie produktów i tego sie trzeba trzymac. A co mogą zrobić z tym zestawem "wykwalifikowani" instalatorzy (z wiedzą teoretyczną i praktyczną) to juz inna para kaloszy (bo to mogą zrobić z każdym zestawem) ale to juz nie plasuje tego zestawu w grupie glosników w ok. 350 PLN :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ktoś pisał na początku że maximo będą lepsze od zestawów po 8 stów

 

 

Nie napisał , ze będę lepsze od wszelkich dostępnych na rynku zestawów w tej cenie .

To jest Wasza dowolna interpretacja :wink: .

 

 

ale jednak chłopaki piszą że do 400zł są tylko bez konkurencyjne. więc reasumując to jak się nie ma kasy na hsk, czy tempo to warto kupić Maximo.

 

Ja tez nie dostrzegam wypowiedzi która jest/byłaby zaprzeczeniem , iz jest to wybitny zestaw w tej cenie.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaraz ide montować Maximo.

Poleciłem je koledze czytając ten temat.

A co z tego wyniknie okaze sie za pare godzin :)

Będzie to grało z XM-em 6020 bo kupił za moja namową i podepniemy moja CDA 7873r.

Czyli pułap zgodny z klasą głosników.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaraz ide montować Maximo.

Poleciłem je koledze czytając ten temat.

A co z tego wyniknie okaze sie za pare godzin :)

Będzie to grało z XM-em 6020 bo kupił za moja namową i podepniemy moja CDA 7873r.

Czyli pułap zgodny z klasą głosników.

Pozdrawiam Tomek

Mam nadzieję , że po montażu i ty napiszesz parę słów w porównaniu do swojego setupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pułap zgodny z klasą głosników.

Pozdrawiam Tomek

 

Widzisz , tu już odpowiedz nie jest taka prosta .

Gdyby pozostać przy zgodnej opinii , ze jest to (ja używam słowa ) wybitny , inni piszą bezkonkurencyjny zestaw w cenie do 400 zł , to oznacza to też , że wiele cech brzmieniowych tego zestawu jest klasy wyższej od tego, czego do tej pory oczekiwaliśmy, od zestawów w tej cenie.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Grzesiu,że napisze.

Kurcze mówiłem mu ze powinno byc porównywalnie z grą mojego systemu gdyż te Maximo zbieraja takie pozytywy od tak wytrawnych słuchaczy.Teraz szczerze mówiac zaczynam sie troche obawiać co by jakiejś "lipy" nie było :(

Na poczatku pisano same superlatywy,poradziłem mu i zamówił,a teraz jakos ten cały urok zaczyna "siadać".

Ale nic pożyjemy-zobaczymy.Będzie miał teoretycznie lepsze maty niz mam ja moze sie wyrówna :)Za 20 min jade,bedziemy "głuszyć" drzwi matą STP,usztywnimy na pożadnie otwory technologiczne,osadzimy woofer na panelu solidnie przykręconym do blachy i uszczelnionym.

Takze warunki do gry postaramy sie zrobić dobre.Napewno na maire systemu za takie a nie inne pieniązki.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......

Kurcze mówiłem mu ze powinno byc porównywalnie z grą mojego systemu gdyż te Maximo zbieraja takie pozytywy od tak wytrawnych słuchaczy.Teraz szczerze mówiac zaczynam sie troche obawiać co by jakiejś "lipy" nie było :(

.....

 

Bo na opiniach nie powinno sie tylko bazować......( przede wszystkim sie różnimy od siebie i to co dla jednego jest super dla kogos innego wcale nie musi, pomijam juz inne kwestie doboru klocków, instalki, strojenia systemu, itp...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na opiniach nie powinno sie tylko bazować......( przede wszystkim sie różnimy od siebie i to co dla jednego jest super dla kogos innego wcale nie musi, pomijam juz inne kwestie doboru klocków, instalki, strojenia systemu, itp...)

 

To tez zbyt ogólnie , z takiego punktu widzenia nie ma żadnej gwarancji zadowolenia , nawet jeżeli zastosuje się zestawy za 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Tomku, że wiesz już jak dobrze przygotować drzwi nie mam wątpliwości. :zawstydzony:

Porównanie do Precisionów mnie interesuje z jednego powodu -> wiem jaki Fs mają Precisiony i jaką mają charakterystykę przenoszenia. Na moje ucho Maximo zaczyna tracić na dynamice już w paśmie 100-120 Hz a Precisony 70 - 90 Hz.

Tu jest akurat dobry setup do porównań gdyż zarówno starsze Alpine CDA nie ostrzą góry i nieźle grają dołem jak i wzmacniacz jest neutralny a przy okazji są one w takich cenach w Polsce na rynku wtórnym, że każdy praktyczne nabywca Maximo będzie mógł na nie sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...