Skocz do zawartości

Morel Maximo


Emil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Brzmieniowo podobno biją na głowę Tempo 6.

Wiem to z pierwszej ręki od Szymona, który zajmuję się dystrybucją Morela na Polskę, czyt. Sonia Draga.

Właśnie na Muchowcu podzielił się z Nami swoimi spostrzeżeniami co do Maximo :wink:

 

Potwierdzam, ponoc tweeter o klase lepszy :)

 

Zbieram na nie kaske i kupuije je na testy :)

 

Kupuj Kupuj :) Chetnie sie dowiemy co im dolega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może koła ma 16-stki :P

Mam cichą nadzieję ,że Dystrybutor znów nie pomylił cen na stronie..;) i za tydzień nie okaże się ,ze ten zestaw ma kosztować np 8 stówek... Nie lubię wypowiadać się na temat "to jest lepsze od tego " ,bo jestem już starej daty ,zdaję sobie sprawę ile znaczy aplikacja ,strojenie etc, ale pierwszy raz (biorąc pod uwagę cenę 379zł ) jestem pod wrażeniem a zarazem cieszę się ,ze na tym poziomie cenowym można z czystym sumieniem polecić klientom produkt dający dużo radochy z ich brzmienia . Nie wiem co Sonia Draga zrobi z dużo droższym "Pulsem" i "Tempo" ale powinna szybko zarządzić wysprzedaż ich po max150 zł za kpl. .. Moim zdaniem cena -"dojrzałość" brzmienia i ogólnie pojęta uniwersalność aplikacji "Maximo" jest rewelacyjna.Właśnie takich produktów potrzebuje branża car audio! Jeśli będzie więcej takich produktów nie będzie problemu co kupić -stare "dobre" czy nowe "złe" w tym przypadku "nowe" rozwala "stare"na całym froncie ;) Edytowane przez xantana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiec mi czym je zasilasz i jak gra woofer?

zawsze było 12v-tzn o co pytasz ? o precyzję ,zwartość ,"grubość" ilość ,jakość średnicy ,płynność ,dynamikę ,połączenie poszczególnych zakresów ,"melodyjność" nie "kaleczenie" muzyki ..czy o "gust" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi jak grają razem z tweeterem czy nie krzyczą na górze pasma czy bass jest precyzyjny jak ze śrenimi. i czy nadaje się do szybkich utworów, a i jaka jest naprawde ta zwrotnica 12db ? dało by rade cyknąć fotke jej ?

"szybkie" utwory to łubudubu czy może to" http://www.youtube.com/watch?v=J4mKC7AJyj8?

zwrotnica jest dyskusyna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jaka jest naprawde ta zwrotnica 12db ?

 

Emil przeciez

 

Zwrotnice sprawdziłem własnoocznie :wink: , dlatego ten fragment możesz traktować jako pewnik.

 

wiec po co setny raz pytasz? Szczegolnie ze zacytowane przezemnie zrodlo jest bardziej pewne niz pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPECIFICATIONS MAXIMO 5.25" MAXIMO 6.5"

Nominal Impedance 4 Ohm 4 Ohm

Power Handling 80W 90W

Max. Transient Power Handling 160W 180W

Sensitivity (2.83V/1M) 89dB 90.5dB

Frequency Response 50-20,000Hz 50-20,000Hz

Crossover Point 3800Hz 6dB/octave 3800Hz 6dB/octave

Voice Coil Diameter

Woofer: 25mm (1") 25mm (1")

Tweeter: 25mm (1") 25mm (1")

Voice Coil Wire Copper Copper

Magnet System

Woofer: High grade ferrite magnet

High grade ferrite magnet

Tweeter: Neodymium Neodymium

Mounting Depth 56mm(2.2") 63mm(2.5")

 

3800Hz 6dB/octave 3800Hz 6dB/octave nic już nie kumam :dobani: hmmm ...wysoko jeżeli wierzyć, ale oficjalne dane i fota zwrotki to ...czeski film :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten zestaw jest 'poprawionym' (membrana woofera i zwrotka) TEMPO 6 to musi być naprawdę niezły.

Tempo 6 mam opanowane dość solidnie, na kilkunastu wzmacniaczach i kilku źródłach więc chyba wezmę też te maximo na testy, coby porównać:)

Ale na razie Radek do dzieła i zapodawaj przemowę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...