Skocz do zawartości

Morel Maximo


Emil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To tez zbyt ogólnie , z takiego punktu widzenia nie ma żadnej gwarancji zadowolenia , nawet jeżeli zastosuje się zestawy za 1000 zł.

 

zgadza, więc żeby była namiastka gwarancji zadowolenia, zamiast kupować coś nowego, lepiej udać sie do odpowiedniego stroiciela, żeby sprobować wycisnąc z tego wiecej niz dał producent. Tylko taki z zestawem za 1k PLN skorzysta szybciej z takiej opcji niz taki z zestawem za 350 PLN (bo ten z zestawem za 350 stwierdzi ze lepiej kupic droższy zestaw bazując na opiniach, niz postarac sie wycisnąc cos wiecej z tego co ma).

Swego czasu sam tak robiłem co z czasem parę bardziej doświadczonych osób wybiło mi to z głowy (za co im dziekuje). Teraz mam to co mam i brakuje suba (ktory jest na liscie), jak tylko pojawia sie możliwosci (czas i pieniądze) to wole to oddać komus ktos sie na tym zna i zwiekszy poziom mojego zadowolenia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zgadza, więc żeby była namiastka gwarancji zadowolenia, zamiast kupować coś nowego, lepiej udać sie do odpowiedniego stroiciela, żeby sprobować wycisnąc z tego wiecej niz dał producent. Tylko taki z zestawem za 1k PLN skorzysta szybciej z takiej opcji niz taki z zestawem za 350 PLN (bo ten z zestawem za 350 stwierdzi ze lepiej kupic droższy zestaw bazując na opiniach, niz postarac sie wycisnąc cos wiecej z tego co ma).

Swego czasu sam tak robiłem co z czasem parę bardziej doświadczonych osób wybiło mi to z głowy (za co im dziekuje). Teraz mam to co mam i brakuje suba (ktory jest na liscie), jak tylko pojawia sie możliwosci (czas i pieniądze) to wole to oddać komus ktos sie na tym zna i zwiekszy poziom mojego zadowolenia... :)

 

Nie to miałem na myśli.

Gwarancją satysfakcji nie jest jedynie cena nabywanego zestawu , jest tylko jednym z czynników .

Obok dość obiektywnych aspektów , pozostają rzeczy w pełni subiektywne , z cała pewnością jedną z nich będzie zrównoważenie tonalne. To samo dla jednych będzie bardzo dobre , a dla innych ledwie akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale głośnikom hsk, to dego po czy tempo mogą buty czyścić" - delikatnie zmienione ale chyba o to autorowi chodziło :zdrowko::wink:

 

nie

 

Mitem Maximo bylo to ze od samego poczatku tego tematu kreowano jako system dorownujacy (byly podejrzenia ze sa lepsze) jakością Hertzom HSK, Dego PO, i to w dodatku zdecydowanie przewyzszajacym Morele Tempo (te zestawy sa najczesciej wybierane w budzecie okolo 700-800zl). Moim zdaniem (i o to chodzilo w mojej wypowiedzi) Maximo moga tym wymienionym przezemnie zestawom buty czyscic. Sa mniej rozwojowe po prostu.

 

Jesli chodzi jednak o grupe glosnikow w ktorej cenowo Maximo zostaly umieszczone czyli tak zwana budzetliga, z Hertzami DSK, PB S6C, El Comp 6 itp. Morele Maximo wypadaja ZNACZNIE lepiej. Jesli przyjac, ze miedzy grupa w ktorej znajduja sie Maximo a grupa w ktorej znajduja sie HSK, Dego PO czy Morele Tempo jest UMOWNIE JEDNA KLASA roznicy, to moim zdaniem Maximo plasuja sie gdzies w polowie drogi roznic miedzy tymi klasami. Do 400zl w NOWYCH glosnikach (czyli w swojej grupie) sa bezkonkurencyjne. I tego sie trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat czytam i czytam i w koncu wnioski mam takie bardzo kiepski tweeter i niezly woofer co jest norma w budzet lidze bo stworzyc w tej kasie znosny woofer jest duzo latwiej niz tweeter ktorych wiekszosc ostrzy albo sa tak malo precyzyjne w przekazie ze az mdle, wybierajac faworyta przedzialu cenowego zastanowilbym sie nad taka kwestia czy mozna to zrobic nie porownujac w slepym odsluchu chociaz 5 zestawow z tego przedzialu w jeden dzien.... No ale ok macie swoja opinie ja bym na podstawie takich testow jej nie wydawal w zstaw nie zostal skonfrontowany bezposrednio ze swoja polka.... Za checi i zabranie sie do testu szacun ale mam nie dosyt konkretnego i miarodajnego porownania z ich [polka cenowo-jakosciowa.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitem Maximo bylo to ze od samego poczatku tego tematu kreowano jako system dorownujacy (byly podejrzenia ze sa lepsze) jakością Hertzom HSK, Dego PO, i to w dodatku zdecydowanie przewyzszajacym Morele Tempo (te zestawy sa najczesciej wybierane w budzecie okolo 700-800zl).

 

To napisze jeszcze raz , gdzie to wyczytałeś , mowa była jedynie o Morelu.

Reszta jest jedynie nadinterpretacją .

 

Jesli chodzi jednak o grupe glosnikow w ktorej cenowo Maximo zostaly umieszczone czyli tak zwana budzetliga, z Hertzami DSK, PB S6C, El Comp 6 itp. Morele Maximo wypadaja ZNACZNIE lepiej. Jesli przyjac, ze miedzy grupa w ktorej znajduja sie Maximo a grupa w ktorej znajduja sie HSK, Dego PO czy Morele Tempo jest UMOWNIE JEDNA KLASA roznicy, to moim zdaniem Maximo plasuja sie gdzies w polowie drogi roznic miedzy tymi klasami. Do 400zl w NOWYCH glosnikach (czyli w swojej grupie) sa bezkonkurencyjne. I tego sie trzymam.

 

Tu pełna zgoda . Tylko do czego było używać określeń o rozwiewaniu mitów w jednym zdaniu z bardzo dobra oceną , skoro jak sam twierdzisz w tym przedziale cenowym same dla siebie stanowią klasę .

Mam nadzieje , ze od tej chwili zakończą się dywagacje w tej kwestii.

 

O tym , ze Morel ( i nie tylko on ) jest "zwiastunem " tego z czym mam nadzieję będziemy mieli do czynienia przy okazji wiosennych prezentacji , spróbuje napisać kilka słów za jakiś czas .

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisze jeszcze raz , gdzie to wyczytałeś , mowa była jedynie o Morelu.

Reszta jest jedynie nadinterpretacją .

 

Zwracam Honor, nastopilo troche nadinterpretacji, aczkolwiek spotkalem sie z pytaniami o porownanie do HSK dlatego tez dalem je jako pewien punkt odniesienia.

 

Mam nadzieje , ze od tej chwili zakończą się dywagacje w tej kwestii.

 

Rowniez mam taka nadzieje, Maximo to dobry zestaw za niecale 400zl i tyle :)

 

O tym , ze Morel ( i nie tylko on ) jest "zwiastunem " tego z czym mam nadzieję będziemy mieli do czynienia przy okazji wiosennych prezentacji , spróbuje napisać kilka słów za jakiś czas .

 

Zapewne wielu nie moze sie doczekc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem.Zatem i ja wtrące pare groszy od siebie.

Auto to Polo,drzwi dobre do robienia.Zamkniete blachą,dosłownie kilka otworków srednicy 3-4 cm do wykrecenia mocowania szyby etc.W srodek STP,blacha spowrotem z uszczelnieniem,naokoło sruby,solidnie i szczelnie.Pod boczek na otworki APP twarda na to po całosci STP.Dystans MDF z kołnierzem,pasuje na otwory idealnie.Uszczelniony masą uszczelniającą.Wooferki "siedzą".Pierwsze klękniecie to wzmacniacz jaki nabył kolega w Poznaniu.1 kanał umarły,drugi kanał gra sama srednicą praktycznie i do tego skrzeczy.

Czyli falstart "pełna gębą"

Takze uzyczyłem własnego 6020,Alpine 7873r.Interkonekty Tec linia Precision.

Zasilanie 20 mm2 Dietz Eco.

Wstępnie tweeterki ustawione na środek auta miedzy zagłówki przednich foteli.

No to startujemy.

Utwory wykorzystane to :

Dire Straits - Brothers In Arms,Don Henley - Not Enough Love In The World,Elton John - Nikita,

Genesis - Jesus He Knows Me,Lenon - Watching The Wheels,Men At Work - Down Under,

Myslovitz - Krótka piosenka o miłości,Fleedwood Mac - Isn't it midnight.

Wszystko naturalnie z ori. płyt.

Pomijam tu kwestie czy zestaw jest tani,czy drogi-kolega mój do bogaczy nie nalezy i kosztowało go to ok 3 miesiecy gromadzenia wolnych srodków aby mógł sobie na niego pozwolić.Takze mozna by rzec ,ze w naszym przypadku zestaw był kosztowny dla kupujacego.Nie bede takze porównywał zestawu z innymi.Poprostu opisze swoje doznania i nic wiecej.Grzesiu cięzko mi powiedzieć co przy ilu Hz "klęka" gdyż za mało osłuchany jestem niestety.

Ale wróćmy do meritum tematu.

Ustawienie tweetera na srodek auta nie było tu dobrym rozwiazaniem.Nie jest to moim zdaniem tweeter który dobrze zagra "w twarz".Został skierowany w przód auta ,krzyżując sie mniejwiecej ok 5 cm pod lustrem wstecznym.Jest dość "soczysty" są tendencje do sklejania sie dżwieków,brak mu troche precyzji.

Wymagał korekcji na -2 przy częstotliwości 15 kHz.To go troszke złagodziło.

Woofer-średnica jest troszke "przybrudzona" tak jakby.Miałem wrażenie że wokal jest lekko cofniety co powodowało granie jakby "z korytarza",z oddali.Nie mozna raczej mówic o braku dołu.

Jedynie w 2 utworach wymienionych powyzej tj :Don Henley - Not Enough Love In The World i Lenon - Watching The Wheels można było odczuć że system nie jest "pełny" tam gra troche nizszego,ciepłego basu i tego brakowało.System "puszczony" bez jakich kolwiek filtrów w torze audio.

Przy korekcji +2 przy czestotliwości 80 Hz woofer grał najoptymalniej moim zdaniem.

Była równowaga tonalna jeżeli chodzi o średnice i tony niskie.

System gra głosno,dość żwawo.Scenę słyszy sie troszke "nisko"

Reasumując:raczej przecietny,nie powalajacy ani czystością ani dołem woofer i raczej mało precyzyjny tweeter nie zadowolą bardziej ambitnych,szukajacych jakosci słuchaczy.Na pierwszą zabawe z CA myśle ,ze jest ok tylko ta cena :( granice 400 zł to chyba zdecydowanie za duzo zważywszy ze te 400 zł dla niektórych to niekiedy kawał ciężkiego pieniadza.

Nie porównuje Maximo kompletnie do zadnego zestawu,ani tańszego,ani droższego.Poprostu wyglada na to że za ok 350-400 zł nie da sie zrobić "dobrego" jakosciowego grania i to jest moje meritum.

Pozdrawiam Tomek

Edycja :

Nadmienic trzeba ,ze system jest prosto z pudła.

Edytowane przez Tomek Gółkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dwa tygodnie zmienisz zdanie na temat woofera. On potrzebuje solidnego rozruszania się.

Wiesz,to nie jest u mnie w aucie,takze jakoś specjalnie sie z tym nie osłucham.

Ale być moze tak będzie nie neguje. :(

Opisałem swoje pierwsze wrażenia.

Przyznać trzeba że utwory dośc wymagające takze Maximo nie było łatwo.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznać trzeba że utwory dośc wymagające takze Maximo nie było łatwo.

 

Dire Straits - Brothers In Arms,Don Henley - Not Enough Love In The World,Elton John - Nikita,

Genesis - Jesus He Knows Me,Lenon - Watching The Wheels,Men At Work - Down Under,

Myslovitz - Krótka piosenka o miłości,Fleedwood Mac - Isn't it midnight.

Panie Tomku! Muszę przyznać, że co jak co ale żart to ma Pan niezły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczałem,że mało osłuchany w sumie jestem i jak w utworze jest więcej niż 3 dźwieki to utwór uwazam za wymagający :) Także absolutnie nie miałem na mysli żartu.

Mało wymagający dla mnie utwór to typowe "um-cyk,um-cyk.

Prosze mnie tu nie porównywać do kolegów,którzy w tym siedzą od lat,maja płyty testoew etc :)

Nie ta liga poprostu.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...