Skocz do zawartości

Wygłuszenie dachu - czym???


RazeRX7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzieki za naprowadzenie....

 

Raczej zdecyduje sie na STP lub GMS... Z przeczytanych opinii podobno STP jest na lepszym kleju??

 

A co z pianką dawać na maty np GMS 02??

 

Gdzie najlepiej/najtaniej zakupić maty itd. aledrogo ??  Czy może sa jakieś sklepy z dobrymi cenami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tylko jeden jest w roznych szerokosciach

 

paradoks - wszystkie maty maja 2mm na papierze a jednak roznia sie gruboscia...

ta ma bardzo gruba warstwe alu i najmocniejszy klej z mat jakimi sie bawilem

ale nadaje sie wylacznie na plaskie powierzchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak autor ale "odgrzewacz tematu" znaczy sie Ja  che po prostu wyciszyć troszkę auto...Jest to Seat Ibiza FL  2000r.   "audio" pod maską 1.8T z małym bonusem na 260KM.

 

Jak wiadomo nie jest to autko seryjnie jakoś mega wyciszone itd. Chciałbym troszkę ograniczyć ilość dźwięków jakie panują w aucie to po pierwsze. Po 2 seryjnie jest tam montowany kaseciak, wiec mam zamiar troszkę zmodernizować CA. Wstawić "normalne radio"  plus do tego jakiś zestaw 2 +1.

 

Chciałbym aby to grało w miarę przyzwoicie w związku z tym przydałoby się również zrobić to jakoś po ludzku wiec i wygłuszenie + montaż głośników chciałbym zrobić jak należy.

 

A poza tym tak jak Pawel napisał  "to są totalne początki budżetowego nagłośnienia" :wink:

 

Moze dział z tematem troszkę zmylił , ale akurat tutaj był temat o dachu wiec się podłączyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie klockow, to jeszcze ich brak ;)

Tak jak mowie mam zdjetą podsufitkę i tak zrodził sie pomysł wygłuszenia....

Najpierw zrobie ten dach jak juz mam rozebrane wszystko. Nastepnie zabiore sie za drzwi i zakup jakiegoś zestawu. Na pewno nie bedzie to zaden Hi-end tylko cos co fajnie zagra w rozsadnych $$...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie wiem jak autor ale "odgrzewacz tematu" znaczy sie Ja  che po prostu wyciszyć troszkę auto...Jest to Seat Ibiza FL  2000r.  
oj pomylilem tematy i osoby...  :ups:

 

obojetnie jaka markowa mate wezmiesz to bedzie dobrze

ale jak widze samochod nie jest standardowy czyli bedziesz go troche dluzej trzymal. wiec inwestuj w lepsze maty bo z czasem sie oplaci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygluszenie po to by bylo puki co. Ok to powiem jeszcze inaczej. Zpewnoscia  oplaci sie inwestowac w lepsze maty  STP to takie minimum a Dynamat z pewnoscia  jest drozsze  i bycmoze lepsze od STP. - Kazdy ma swoje upodobania a mi sie spodobalo STP. Obie maty sa  bardzo dobre.

 

jednak moze miec to znaczenie  ile ich uzyjesz i jak polozysz w puzniejszym odsluchu - do czego zmierzam, ano do tego czy auto bedzie w SQL czy w DB-dragu. I chyba na tym zakoncze wypowiedz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także robiłem dach u siebie, na dwuch warstwach

jeżeli chodzi o materiały

miałem maty STP i GMS,

 

STP są cienkie 1.2mm , po naklejeniu dach nadal gągował,

nakleiłem 1.2mm GMS-08 które i także było mało,

 

dopiero znaczna różnica pojawiła się po naklejeniu 1.2mm + 2mm GMS-07XL.

 

GMS 07XL ma grubość 2mm i grube aluminium,  można kupić za 100zł m2, 

STP silver o grubości 1.2mm ma wymiary 70cm x 50cm, ( 0.35m2) czyli na 1m2 masz 3 maty 39zl x3 = 115zł 1m2

 

niemal dwa razy grubszy 2milimetrowy GMS-07XL wychodzi taniej niż STP silver o grubości 1.2mm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A ja po raz kolejny przypominam o hollywoodzie. tez teoretycznie 2mm (w praktyce wiecej), bardzo grube alu i najmocniejszy klej z mat jakie mialem ;)

Praktycznie się zgodzę... z tym że klej jednak do dynamata ma jeszcze daleko.

Moim zdaniem najlepszy stosunek ze wszystkich mat cena/jakości (właściwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


z tym że klej jednak do dynamata ma jeszcze daleko.
pod jakim wzgledem?

bo jezeli chodzi o skutecznosc tlumienia to roznicy nie zauwazylem... ale jezeli chodzi o ukladanie na krzywiznach czy uniwersalnosc to faktycznie dynamat nadal najlepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi w układanie na krzywiznach w moim przypadku bardzo dobrze sprawdziła się GMS-08 superlight , grubość 1.3mm

39zł za 100x50cm, rewelacyjny klej czysty butyl, fajny materiał ale nie wszędzie:

 

na podłogę moim zdaniem niema sensu dawać innego materiału , podłoga jest i tak wygłuszona z racji wstawek profili itd, ale na dach niema co żałowac :) tam minimum 2warstwy, 1.2+ 2mm , w DB chyba też dach jest ważny , w DB powinno się dobrze robić dach bo podłoga sama z siebie jest ze 3 stywniejsza od dachu...

 

 

 

http://img594.imageshack.us/img594/5853/9mo5.jpg

http://img801.imageshack.us/img801/9677/p5xe.jpg

http://img829.imageshack.us/img829/5114/o2rr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czyli tak finalnie co będzie Miało najlepszy stosunek jakość cena i czego jaką grubość dać na dach

???? :) Auto jakie będę wygłuszał to Citroen Saxo opróćz dachu chcę wygłuszyć drzwi i bagażnik podłogę pomijam ... a zaczynam od dachu ze względu na to że będę zdejmował podsufitkę przy okazji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...