Skocz do zawartości

Wygłuszenie


Fazyreusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam Clio I :) Wszyscy mówią dookoła o wygłuszeniu drzwi. Podzwoniłem do kilku szpeców i jeden z nich powiedział mi, że do takich samochodów jak np. Clio I nie poleca wygłuszania drzwi. No i pytanie dlaczego? Otóż, podobno tapicerka jest przyklejana do plastiku drzwi a sam plastik trzyma się na zapinkach i przyklejony jest gumą (uszczelka typu) do karoserii. Oczywiście, że można wygłuszyć matą drzwi, skasować i no problemo, ale ewentualnych trzasków się nie wyeliminuje, bo to już wina plastiku.

 

Co o tym sądzicie?

 

 

PZDR!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą różnicą 30zł bym nie przesadzał, ale rzeczywiście dekarki się teraz nie opłaca.

 

A co do tego "szpeca"-brak słów... Zobacz jakikolwiek temat ze zdjęciami o wygłuszaniu i będziesz wiedział na czym to polega i że to co on powiedział nie ma żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żaden z niego "szpec" :) Jako, że na rynku sporo jest różnych mat, zamontuje APP, tylko jaką wybrać grubość?? Myślałem, że 2mm starczą w zupełności. Chciałbym jeszcze od strony plastiku dać piankę wygłuszającą. Widziałem jeszcze sposób smarowania silikonem właśnie od strony spodu tapicerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APP to ścierwo-lepiej zainwestować w GMS-04. Bedzie troche drożej ale zapewne dużo lepiej. Nie wiem jakiej wielkości są furtki w Clio, ale 4 szt. powinny styknąć. A pod tapicerkę można dać piankę zamkniętokomorową(taką jak karimata :) ) Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory technologiczne najlepiej zakryć blachą(jeśli masz możliwość docięcia) albo np. grubym tworzywem-pleksą(obczaj temat Corsy maxtza-będziesz wiedział o co chodzi). Wtedy dasz tylko 1 warstwę i wystarczy, a bezpośrednio za głośnikiem możesz dać 2 (jak wystarczy maty). Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego... Mam wygłuszone wrota w clio one ... Problem załatwiłem tak... W otworach techno zamontowałem stelaże z płaskowniczków... Chyba 3poziomo i 3pionowo... Matą zakleiłem i gitara gra. Blaszką raczej ciężko bo otwory nie są plaskie tylko wklęsłe... Te większe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...