Skocz do zawartości

AS Helon 12 czy RF T212


sonicpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w zwiazku ze ostatnio mam male zamieszanie w glowie i nie mam pomyslu na nowy sub. Posiadam sobie Stega K2.02 ale z racji ze mi sie spodobal to chcialem go zostawic na przod ( HSK 165.4 ) a na suba z tematu wybor padl na oko na dwa te modele. Pozostaje mi jeszcze Hifonics BXI 1606D wiec 1.6 kilo w 1 ohmie, pytanie co wybrac gdy poszukuje kompromisu pomiedzy jakoscia a splem ( liczy sie tez troche szybkosc suba bo nie lubie przeciagania ). Wiec uprzejmie prosze o jakies opinie co sobie kupic z tych obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega wyżej Helon mocożerny mocno, ale nie inaczej jest z RF. W tym zestawieniu wzmacniacza pewnie i tak RF dał by z siebie więcej, ale też tak naprawdę efektu nie będzie.

Sporo piszesz,że zależy ci żeby było szybko i dynamicznie to może lepiej zdecydować się na 10". Jest limitowana wersja T2 10" i to będzie też lepiej dopasowane mocowo. Skrzynka też będzie mogła być trochę mniejsza.

Zastanów się nad takim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn od splowki o takiej mocy nie wymagam dynamiki 10caloweczek. chodzilo o porownanie poprostu a wzmacniacz jest tymczasowym rozwiazaniem na czas zakupu lepszej maszynki, totez juz dokonalem wyboru padlo na RFa. a pozniej moze sie kupi 15 calowego Helonka i zobaczymy, juz takie kosmicznie drogie nie sa. policze ile ta skrzynka moze miec strojenie i sie okarze. o tym ze t2 jest stosunkowo mulaste juz wiem i dlatego chcialem wiedziec jak stroic skrzynie na codzienne granie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helon pojdzie nastepny w kolejce jesli RF nie spelni moich bardzo podstawowych wymagan czyli jakosci dzwieku. Po krotkim wyliczeniu skrzynie jaka z nim dostane wyliczylem na 67 litrow wiec jakies 4 litry wiecej jak Powerful enclosure dedykowane przez producenta - licza tam 40 hz wiec bedzie chyba do poprawki :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vrx jak najbardziej udany piecyk, można posłuchać i posłuchać z 'jajem' :D Z tym że jak masz wersję D4 to będziesz miał do dyspozycji 1kW, a może earthquake ph-d2 mocowo fajnie i ceny przystepne i 2kW spokojnie rozbuja ten głośnik, z tym że to już inne 'granie' niż vrx czy A6 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to panowie pozostalem poki co bez wzmaka i bez suba, z jednym z drugim gdzies temat sie zapadl. zastanawiam sie czy czekac na RFT212D2 i dorwac od kogos DLS A6 czy sobie poszukac czegos innego? Mialem przez kilka dni RFT112D4 i ladnie pogrywal mi. Pytanie ew. co teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...