Skocz do zawartości

Woofery do 3 way 20cm


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mogl byc pierwowzór

http://i-m.com.ua/pic/j/jbl.504gti.jpg

 

 

Właśnie o czymś takim myślałem   :)   Wracają do Morela i konkretnie do Integra Ovation 4 to jest to rozwiązanie trochę drogawe (nowe około 1020 zł), więc chyba trzeba będzie poszukać oddzielnie średniaka i tweetera i zrobić jak na obrazku wyżej.

 

nakamichi - ok, czekam na opisanie zagadnienia ^_^

 

 

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dan, temat dotyczył maty GMS-04 TAK ? i tego ,że należy ją lekko ogrzać żeby się ładnie nakleiła TAK ?

i to prawda .natomiast nowa GMS-04 znacznie lepiej się klei na zimno a po lekkim ogrzaniu robi się plastelinka prawidłowa itd ,

 

Nadal twierdzę ,że w budgecie zakup 0,5m2 za 60zł o grubości 2,5mm to jedno z najlepszych rozwiązań , a co ciekawe kolega kamyk dziś stwierdził ,że DŁS (dojenie łosia z siana ) i tu się zgodzę że przepłacanie za Dynamat itd. to dojenie Łosia z Siana :lol: skoro za połowę ceny można mieć 30% więcej :ok:

 

jakoś wole stp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj z oddzielnym, podczepianym tweeterem i średniakiem bo to gra inaczej niż coax. Nie jestem w stanie tego wytłumaczyć w sensie technicznym, ale odczucia całkiem inne :) Już co nieco w ten temat się wkręciłem bo to właśnie mi powalla polecał to rozwiązanie (i wyżej wspomniane Infinity). Odsłuchiwałem już m.in REF 4032CF i Helix'y Esprit w obudowach 0,5l (niestety w domu i bez zwrotkowania...) i efekt jest dość zacny jak za tą kase :D. Już niedługo będzie u mnie autko to też będe ćwiczył rozwiązanie z coax'ami.

 

 

P.S Jakbyś gdzieś wyrwał jakieś "zacniejsze" coax'y do odsłuchów to czekam na zdanie relacji ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczoraj okazje w Katowicach posluchac auta Ojca, i powiem szczerze, ten morelowy coax zrobil na mnie przeogromne wrazenie :przestraszony: Dzwiek bardzo przyjemny dla ucha, nie to co wiekszosc aut zawodniczych w ktorych bylo zero dolu praktycznie i zadnej zadziornosci tylko zwykla prosta linia :zdziwko: , Wysokie i srednica byly takie lekkie ladne i przyjemne, gitarka bardzo ladnie odwzorowana, wokal dokladny, wysoko dociagaly, bardzo detaliczne. Scena? Szeroka pieronsko. Wokal jak przyklejony idealnie na srodku zeby nie wiem jaki kawalek puscic. Bardzo mi sie to rozwiazanie podobalo :) Naprawde ciekawy system, polecam przesluchac jesli ktos bedzie mial mozliwosc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w Gliwicach , słuchałem wczoraj i jak dla mnie caaaałkiem fajne granie wyszło ...jak widać nie tylko mnie się podobało, że musiano się posunąć do "weryfikacji pod dyktando odpowiednio dopasowanych cenników" aby nie okazało się że to autko coś tam ugrało ;)

 

 

PS: Ojciec jakby ta nieszczęsna Vega(ta jednocewkowa) była na zbyciu to ... mam opcję pierwokupu , pamiętaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi - jak to w końcu z tymi Morelami Ovation 4 w przypadku ojca było? To są te głośniki samochodowe czy jakaś wersja domowa (takie słuchy po necie chodzą)? Na stronie Morela nie znalazłem takiej konstrukcji głośnika w domówkach, ani w obecnej ofercie ani w poprzednich modelach ale może coś przeoczyłem :dontgetit:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi - jak to w końcu z tymi Morelami Ovation 4 w przypadku ojca było? To są te głośniki samochodowe czy jakaś wersja domowa (takie słuchy po necie chodzą)? Na stronie Morela nie znalazłem takiej konstrukcji głośnika w domówkach, ani w obecnej ofercie ani w poprzednich modelach ale może coś przeoczyłem :dontgetit:

 

Swoją wypowiedz w tym temacie ograniczam jedynie do kwestii praktycznych.

Użyty głośnik pochodzi z kolumny domowej . Jego użycie nie było podyktowane jakimiś szczególnymi cechami , dokładnie to samo osiągniesz stosując regularny głośnik Integra Ovation 4.

Takie głośniki mieliśmy pod ręką i takie zastosowaliśmy.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Swoją wypowiedz w tym temacie ograniczam jedynie do kwestii praktycznych.

Użyty głośnik pochodzi z kolumny domowej . Jego użycie nie było podyktowane jakimiś szczególnymi cechami , dokładnie to samo osiągniesz stosując regularny głośnik Integra Ovation 4.

Takie głośniki mieliśmy pod ręką i takie zastosowaliśmy.

 

I o to właśnie mi chodziło, jeżeli nie ma większych różnic w brzmieniu to będę się chyba rozglądał za tymi Ovation 4. Dzięki za odpowiedź  :ok:

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...