Skocz do zawartości

za ostre tweetery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oto moj problem.

w przednich drzwiach mam glosniki Blaupunkt V6, tweetery w slupkach i... wlasnie z nimi mam problem. wysokotonowe graja ZA glosno...

 

na radiu mam je ustawione na -6 (skale mam od -6 do +6, funkcja loud na off) a gdy podkreci sie glosniej muzyke to wydobywa sie z nich i tak ZBYT glosny dzwiek...

 

mam je podpiete do takich dziwnych zwrotnic, ktore byly w zestawie.

da sie cos z tym zrobic, aby graly troche ciszej?

moze jakis kondensator wymienic?

poradzcie cos :rotfl:

 

jeszcze takie jedno pytanie, te tweetery w blaupunktach V6 maja jedwabne kopulki?

gdzies na jakiejs stronie tak wyczytalem, ale to raczej niemozliwe :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niemozesz troche odciac na radyjku??:rotfl: albo cos:D:D:D:)

 

na radiu mam je ustawione na -6 (skale mam od -6 do +6, funkcja loud na off)

 

Chyba już nie może

 

 

No a dalej napisalem o dodatkowych ustawieniach jakies filtry cos...... bo nieiwm;p moze radio posiada jakies odciecia gory;]

Jakie wogole masz radio?? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze mi jedno, glosniki grają pod radiem czy wzmacniaczem?

 

bo jak pod wzmakiem to mozesz w nim cos pokombinowac z regulacją wzmocnienia i filtów :hyhy:

jak pod radiem i masz juz to na -6... to powiem Ci ze dziwne zjawisko...

 

ja normalnie jak mialem pod radiem zestaw hertza esk 165 (który to ma bardzo ostre wysoko tonówki) to szczerze jak mialem na 0 ustawione treble to ledwie co je slyszalem... nawet jak sie bardzo podgłaśnialo... przewaznie musialem ustawic na okolo 4 w skali do 6 a i tak nie byly gryzące, dopiero przy 5 lub 6 nie dalo sie ich sluchac

 

cos mi sie wydaje ze po prostu za głośno grają a nie za ostro http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif wiec rozwiazaniem moze byc skrecenie troszke pokrętła głośności :):rotfl:

 

Pozatym jak masz to podłączone ten zestaw do radia? kazdy glosnik na swoim kanale czy normalnie ze przednie kanały to ten woofer i tweeter ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze mi jedno, glosniki grają pod radiem czy wzmacniaczem?

 

Pod samym radiem :rotfl:

 

jak pod radiem i masz juz to na -6... to powiem Ci ze dziwne zjawisko...

 

no wlasnie tak jest http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

cos mi sie wydaje ze po prostu za głośno grają a nie za ostro wiec rozwiazaniem moze byc skrecenie troszke pokrętła głośności

 

mozliwe i ze za glosno... tylko ze wtedy nie bedzie sie dalo glosniej sluchac muzyki, skoro tylko scisze...

 

Pozatym jak masz to podłączone ten zestaw do radia? kazdy glosnik na swoim kanale czy normalnie ze przednie kanały to ten woofer i tweeter ?

 

No do jednego kanalu podpieta jest zwrotnica, a do zwrotnicy woofer i tweeter...

 

 

ps. kupilem od Ciebie kiedys carpowera hpb-602 :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym rozdzielił cały zestaw tj. jak masz pod radio podpięte tylko głośniki przednie to na przednie głośniki dajesz zwrotkę i tweeter a na tył same woofery. Masz wtedy regulację głośności przód/tył więc powinno to co nieco pomóc w regulacji.

Montaż tweeterów też ma znaczenie w jakim miejscu zostaną zainstalowane. Może wybrałeś złe miejsce i dlatego tak ostrzy.

Jak możesz to zrób tak jak wyżej napisałem. Powinieneś to jakoś wyregulować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym rozdzielił cały zestaw tj. jak masz pod radio podpięte tylko głośniki przednie to na przednie głośniki dajesz zwrotkę i tweeter a na tył same woofery. Masz wtedy regulację głośności przód/tył więc powinno to co nieco pomóc w regulacji.

Montaż tweeterów też ma znaczenie w jakim miejscu zostaną zainstalowane. Może wybrałeś złe miejsce i dlatego tak ostrzy.

Jak możesz to zrób tak jak wyżej napisałem. Powinieneś to jakoś wyregulować.

Pozdrawiam

 

tylko ze znowu z tylu tez mam glosniki.

zazwyczaj sa one wylaczone, gra tylko przod, ale czasem tez je wlaczam, szczegolnie w dluzszej trasie z rodzinka... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie nic nie poradzimy. Albo rezygnujesz z głośników na tyle i ustawiasz sobie przód pod siebie albo kupujesz mały wzmacniacz 4ch i łączysz głośniki w bi-amping`u. Ja bym przynajmniej na chwilę zrobił taki manewr i zobaczył czy w ogóle będzie dało się to jakoś wyregulować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie nic nie poradzimy. Albo rezygnujesz z głośników na tyle i ustawiasz sobie przód pod siebie albo kupujesz mały wzmacniacz 4ch i łączysz głośniki w bi-amping`u. Ja bym przynajmniej na chwilę zrobił taki manewr i zobaczył czy w ogóle będzie dało się to jakoś wyregulować.

Pozdrawiam

 

a wymiana kondensatora w zwrotnicy nic nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nie znam się kompletnie na budowie zwrotnic

 

to jest taka "zwrotnica" :rotfl:

takie malutkie pudelko, w nim malutka plytka i zdaje sie dwa kondensatorki i cos tam jeszcze.

zrobie jutro zdjecie i wrzuce tutaj, moze ktos pomoze :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wrzucic odpowiedni rezystor ktorego wartosc bedzie zalezec od tego o ile -db chcemy zmniejszyc

 

to pewnie grosze kosztuje, no nie?

w ktorym miejscu wrzucic?

i jakie proponowalbys kupic?

najlepiej kilka zeby dalo sie wybrac...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty dzielnik napiecia powinien rozwiązać sprawę. Oczywiście zmieni to trochę częstotlwośc cięcia i impedancje zwrotnicy, ale w przypadku sprzętu tej klasy nie powinno to być to słyszalne. Wartości rezystorów oraz schemat połaczenia( R1 szerogowo i R2 równolegle) znajdziesz pod znanym linkiem:

http://audiomania.info/articles.php?id=38

 

Oczywiście tak prezyjnych wartości rezystorów raczej nie dostaniesz(albo inaczej, będą sporo kosztowały) wobec tego przyda się wiedza z zakresu zaokrąglania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty dzielnik napiecia powinien rozwiązać sprawę. Oczywiście zmieni to trochę częstotlwośc cięcia i impedancje zwrotnicy, ale w przypadku sprzętu tej klasy nie powinno to być to słyszalne. Wartości rezystorów oraz schemat połaczenia( R1 szerogowo i R2 równolegle) znajdziesz pod znanym linkiem:

http://audiomania.info/articles.php?id=38

 

Oczywiście tak prezyjnych wartości rezystorów raczej nie dostaniesz(albo inaczej, będą sporo kosztowały) wobec tego przyda się wiedza z zakresu zaokrąglania :-)

 

:)

yy, czyli ze co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty dzielnik napiecia powinien rozwiązać sprawę. Oczywiście zmieni to trochę częstotlwośc cięcia i impedancje zwrotnicy, ale w przypadku sprzętu tej klasy nie powinno to być to słyszalne. Wartości rezystorów oraz schemat połaczenia( R1 szerogowo i R2 równolegle) znajdziesz pod znanym linkiem:

http://audiomania.info/articles.php?id=38

 

Oczywiście tak prezyjnych wartości rezystorów raczej nie dostaniesz(albo inaczej, będą sporo kosztowały) wobec tego przyda się wiedza z zakresu zaokrąglania :-)

 

-6 dB | 2 ohm | 4,02 ohm

 

czyli ze aby obnizyc o te 6dB to musze kupic rezystory 2 i 4 ohm?

czyli 2ohm + 3,9ohm lub 4,3ohm tak?

w tym temacie jestem calkiem zielony :D

 

i montuje je za zwrotnica, na kablu przy tweeterach, czy przed?

kurde nie wiem jak to zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...