Skocz do zawartości

ZAKŁÓCENIA, ŚWIST SILNIKA, SZUMY W GŁOŚNIKACH - PORADNIK


miki87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Nie wiem już co robić..

Skąd zasilasz radio? czy masa jest wspólna z masą wzmacniaczy czy zasilane z kostki? Masa RCA w tym radiu wiele może wybaczyć, to bym wykluczył.

Najczęściej świst powoduje pętla masy choć nie wykluczałbym że sieje przetwornica wzmacniacza (tego drugiego też, ustaw gain na min i sprawdź jakie efekty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


wzmaka podmieniłem, nic zupełnie nie dało, to samo.... Kable mam nowe 6 kanałowe Hollywood PRO-625 (2 ekrany niby) 
Nie wiem już co robić.. 

 

Z tego co pamiętam, to są to kierunkowe kabelki, położyłeś je zgodnie z kierunkiem ? Mogę się mylić oczywiście, ale coś mi tak świta. Ogólnie mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o Hollywooda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to są to kierunkowe kabelki, położyłeś je zgodnie z kierunkiem ? Mogę się mylić oczywiście, ale coś mi tak świta. Ogólnie mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o Hollywooda...

 

Niby są kierunkowe. Chodź w B5 położyłem je na odwrót, biegły nad pompą paliwa i prawym progiem wraz z całą wiązką. Szumy? Świsty? Brak, było tylko słychać pyknięcie w momencie wrzucenia wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmaka podmieniłem, nic zupełnie nie dało, to samo.... Kable mam nowe 6 kanałowe Hollywood PRO-625 (2 ekrany niby) 

Nie wiem już co robić..

 

Kolego miałem to samo na tańszych kablach i po zmianie na porządne kable wszystkie problemy zniknęły

 

4hifi.pl polecam kable klotz na złotych końcówkach neutrica dla mnie kable solidne bardzo i porządne fakt nie sa tanie ale coś za coś. Moim zdaniem na kable nie ma co w ogóle żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rece juz mi opadly wiec czas zapytac szpecow :)

 

Swisty trzaski , alternator i wszystko inne slychac w glosnikach ponadto sub lubi sie wzburzyc.

 

System jak w sygnaturce , kable 20mm2 pradowy i masa. Wszystkie kable pradowe lewa strona , sygnalowki prawa.

 

Masa radia prosto z aku wzmacniacza tez. Pradowy do radia prosto z aku nie przez iso.

 

Masa radia sprawdzona , po przylozeniu kabelka do zlacza i obudowy radia zadnej poprawy.

 

Calosc byla sprawdzana na 3 radiach i 3 wzmacniaczach odpowiednio : DEH30MP , CDA9855R , KDCW77537U , Magnat Xcite , Kenwood 9xx i PS500F.

 

Po odpieciu RCA cisza nic sie nie dzieje. Wpinam 1-2CH do wejsc A lub B cisza jak makiem zasial przod gra bez zadnych zaklucen. Wpinam 3-4CH sub gra bez wzburzen i trzaskow. Wpinam 1-2CH i 3-4CH i koszmar powraca.

 

Ktos jest w stanie mi pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze na kazdym cos jest nie tak. Na 500F jest najlepiej tzn poziom zaklucen jest najmniejszy. Gdy przewody RCA sa odpiete od radia wisza luzno nawet dotkniecie palcem powoduje natychmiastowy brum w glosnikach.

 

Co to sprawnosci wzmacniaczy nie mam pewnosci bo wszystkie byly grzebane.

 

jak mozna sprawdzic poprawnosc masy na wzmacniaczu bez rozbierania ?

 

Gniazda RCA nie sa wylamane/obluzowane boje sie ze to przetwornica wrzuca syf albo jakis uklad przedwzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na chwile obecna nie. Bardzo zbija mnie z tropu fakt ze jedna para wejscia dziala zawsze bez problemow gdy wpieta jest tylko jedna para RCA , gdyby cos bylo nie tak ze wzmacniaczem to jedno wejscie badz wejscia bylyby uszkodzone na stale a tak wszystko dziala naprzemiennie A/B/B/A bez znaczenia gdzie wepne suba a gdzie przod. Problem pojawia sie tylko wtedy gdy wpiete sa dwie pary zlacz RCA na raz.

 

 

 

NIe wiem czy to ma sens , gdyby tak podlaczyc go w domu pod tradycyjny odtarzac cd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze byc dobry trop , zauważyłem ze gdy tylko RCA zbliżają się do siebie (ale nie dotykaja) objawy sie nasilaja. Niby wine kabli odrzucilem na poczatku po zamianie na Vibe - ale one tez nie sa ekranowane.

 

Jeszcze jedno mnie nurtuje czy moglem uszkodzic wzmacniacz za wysokim napieciem znamionowym RCA ? Przez chwile siedzial Kenwood KDC-WW8531 ktory ma 5V pre out , potem 9855r 4V i teraz W7537 2.5V. Ma to jakies znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeszcze jedno mnie nurtuje czy moglem uszkodzic wzmacniacz za wysokim napieciem znamionowym RCA ? Przez chwile siedzial Kenwood KDC-WW8531 ktory ma 5V pre out , potem 9855r 4V i teraz W7537 2.5V. Ma to jakies znaczenie ?

 

A o gainie słyszałeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te holiłudy to chyba nic wspólnego z ekranem nie mają poza napisami... U siebie dość długo walczyłem z zakłóceniami - zmieniłem ze zwykłych rca na ekranowane hollywooda i dalej szumiło. po jakimś czasie postanowiłem prześć na aktywkę więc sprzedałem hollywood i kupiłem potrójnie ekranowane sinuslive, założyłem je jeszcze przed postawieniem aktywnie i co? i cisza! Także nigdy więcej kabli hollywood.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam phonocar 3 razy ekran i mailem problem bo mailem " turbo" w tweeteracha. Wywaliłem oryginalna istocie pod radio , dałem nowe kable zasilajace radio nowe kostki w radiu i po problemie. Cisza jak makiem zasial. W innym aucie mailem jakieś kable no name grube i wyglądały nastanie i takie nie było zaklucen kupiłem hoolywooda i trzaski swisty że głowa mała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek car audio w UK jest tak biedny ze znalezienie dobrych kabli graniczy z cudem.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/KnuKonceptz-Krystal-Shielded-Twisted-Pair-OFC-4-Channel-Smoke-RCA-Cable-17ft-5M-/231870196255?hash=item35fc8a6a1f:g:ghsAAOSwYlJW3lX9 ktos slyszal o tej firmie ? W Hameryce zachwalaja pod niebiosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.


Panowie ekran ekranowi nie równy.


Zresztą jak było w polskim klasyku

 

"Co wy...... wiecie o ekranowaniu"  :wink:

 

Przykładowe fotki naprawdę miedzianych i ekranowanych kabli .
Jeszcze nikt mi  nie zgłosił że coś łapią .

 

  - 3 krotnie ekranowany

 

 

mTW-fjOiPQv1CKjhyWr5FfKBEZE5AsRvkI973F5_

 

tZPHRVwEyTHEfIvr4uNNDl3CDwcnepuNan6Svojg

 

 

 

- 2 krotnie  ekranowany

 

AwecoWOCx9BUavDknHKTKTfieJyLen6Q0mkbcUu0

 

bxLWvzli03BfcMURGDnHFjVTw2-XsxgCeOgg5kj-

 

 

 

- pojedyńczy  ekran

 

oqcuuIWNTINrs7SrfPG8Qqdfit1cwFE6bsdhFx2z

 

 

 

P10tPdWJw7MTTwAdZq-7l6E1HyGOASvBzw0UUvnl

 

 

2GkKK0j4KlRI7hvHSVykDHWe4SMo2-iytmeOXj9y

 

 

BvnzJDtcsNa7wOtvZArNsZtzNwmek2S_B48rnVyP

 

 

 

A na Hollywody już któraś osoba się nacieła.
Forum nie czytała?
A nawiasem mówiąc to nie tylko samo ekranowanie ale  porządne  i  prawidłowe polutowanie ma znaczenie przy okablowaniu sygnałowym.

 

Kabli po świecie szukają   :mur1: 

Cudze chwalicie swego nie znacie   :wsciekly: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś , dawno temu była tendencja aby usuwać przyczyny , teraz wystarczy minimalizacja skutków .

Stad kilkukrotne wymiany kabli ,które wnoszą mniejsze lub większe zmiany , a przyczyna zostaje nierozpoznana .

 


Zresztą jak było w polskim klasyku



"Co wy...... wiecie o ekranowaniu" :wink:

 

  :wink: , no właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe przycinaja sie , sygnalowki sa daleko odsuniete od kabli pradowych.

 

Co do przyczyn - zawsze bylem negatywnie nastawiony do "grajacych kabli" "haj endow 7 krotnie ekranowanych" tak jak pisze kolega wyżej wolał bym wyeliminować przyczyne niz tylko sciszyc trzaski bo raczej kompletnie nie znikna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...