facebook

Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZAKŁÓCENIA, ŚWIST SILNIKA, SZUMY W GŁOŚNIKACH - PORADNIK

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#21 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 04 lipiec 2014 - 01:41

Wiedziałem, ze i alu folia sie pojawi :)
Juz mi sie nie chce... :(

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

www.bitmat.pl

#22 zmej

zmej
  • Użytkownik
  • 584 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 08:43

Witam, czy ktoś się orientuje jaki jest ten gorszy przypadek który na początku tematu kolega opisuje w punkcie 4?

Mam Pioneera, i połączenie masy do RCA kabelkiem znosi świst silnika. Odnalazłem na płycie 2 bezpieczniki RCA i oba są dobre.

Po podłączeniu zasilanie radia do akumulatora - świst nie występuje :/

Czy coś mi umknęło?

JVC, Audio Art, Morel

#23 powalla

powalla
  • SCA Team
  • 9680 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 09:13

Wygladaja na "dobre" , czy je mierzyles? Czasem przepalala sie cala sciezka masy idaca do RCA .

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#24 zmej

zmej
  • Użytkownik
  • 584 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 10:00

Mierzyłem za i po bezpieczniku. Wylutowałem i sprawdziłem sam bezpiecznik - to samo - dałem zamiennik - bez zmian,  więc przewróciłem oryginalny. Z tych dwóch, innych nie widzę, jeden jest na wejściu liniowym i wygląda na ścieżkę,  a drugi na wszystkie RCA jako układ SMC - Hi, Mid, Low. Wpatrywałem się w płytkę kilka dni w kilka podchodów. Nie zauważyłem przepalonej ścieżki które chyba nie ma prawa być jeśli bezpiecznik jest OK?

JVC, Audio Art, Morel

#25 TomoMadej

TomoMadej

Tomek

• Użytkownik
  • 4692 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 11:57

Czy te bezpieczniki są na masie?

### Piszę poprawnie po polsku. ###

#26 zmej

zmej
  • Użytkownik
  • 584 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 15:28

Dokladnie. Pozwole sobie wkleić odnośnik do tematu z DIYmobile.com którym się kierowałem.

http://www.diymobile...-deh-80prs.html

To ta sama jednostka oraz bezpiecznik z drugiego zdjęcia oznakowany na płycie jako P251 - zielony smc F07524. P941  - drugi bezpiecznik z pierwszego zdjęcia to ten którego po prześledzeniu prowadzi do wejścia liniowego. Te dwa zmierzone i nie są przepalone.

Nie mogę sobie wytłumaczyć czemu jak podłączę zasilanie od akumulatora bezpośrednio - nie mam świstu.

Na innym wątku przy innej jednostce Pioneera mowa była a trzech bezpieczników. Jeśli rzeczywiście producent oznakowuje je truj kontem z wykrzyknikiem, to w swojej jednostce ich mam 2. Jedyne miejsce do którego jeszcze nie zajrzałem to panel :zakrecony:

Pozdrawiam

JVC, Audio Art, Morel

#27 powalla

powalla
  • SCA Team
  • 9680 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 16:46

Na elektrodzie w tematach podklejonych jest temat o zakloceniach i jest tam schemat pionka z pokazanymi bezpiecznikami (wkleilbym ale z fona pisze) .

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#28 maxtz

maxtz
  • Użytkownik
  • 4297 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 17:09

Nie mogę sobie wytłumaczyć czemu jak podłączę zasilanie od akumulatora bezpośrednio - nie mam świstu

Posiadasz miernik :?:

Jeśli tak to wykonaj pomiar napięcia pomiędzy masą radia a klemą minusowa akumulatora oraz pomiędzy plusem radia a klemą plusową akumulatora i napisz jakie będziesz miał wskazania  :wink:

"Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... ALE TO BYŁA JAZDA..."

ALPINE CDA-7897 + EXT.MW6 + EXT.MD4 + HELIX A4 - EXT.T28 + Genesis sa30 + 4 x REX-8 D4 + DLS A6

#29 mastah22

mastah22
  • SCA Team
  • 12597 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 18:11

TO moze byc trop ale nie musi... U kumpla jest/było 0,2v roznicy na masie... Nic nie dało pociagniecie radia nawet z akumulatorow tylnych, podmianka na inne take nic... Piec sieje na pozostałe i koniec, czary mary bo sprawdzone juz jest wszystko...

Nie ingeruje w postępowanie innych moderatrów, nie usuwam ostrzeżeń nie nałożonych przeze mnie !!!

Pierścienie montażowe,pierścienie ozdobne z maskownicami. Skrzynie dla subów pod żądany wymiar? Zapraszam !!!

Potrzebujesz usług CA na najwyzszym poziomie w okolicach Warszawy, uderz do Raadka.

#30 maxtz

maxtz
  • Użytkownik
  • 4297 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 18:30

Nic nie dało pociagniecie radia nawet z akumulatorow tylnych, podmianka na inne take nic...

jak podłączę zasilanie od akumulatora bezpośrednio - nie mam świstu.

"Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... ALE TO BYŁA JAZDA..."

ALPINE CDA-7897 + EXT.MW6 + EXT.MD4 + HELIX A4 - EXT.T28 + Genesis sa30 + 4 x REX-8 D4 + DLS A6

#31 mastah22

mastah22
  • SCA Team
  • 12597 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 18:34

Mowie tu o oddzielnej kwestii i naszym problemie w kumpla furze.

Nie ingeruje w postępowanie innych moderatrów, nie usuwam ostrzeżeń nie nałożonych przeze mnie !!!

Pierścienie montażowe,pierścienie ozdobne z maskownicami. Skrzynie dla subów pod żądany wymiar? Zapraszam !!!

Potrzebujesz usług CA na najwyzszym poziomie w okolicach Warszawy, uderz do Raadka.

#32 zmej

zmej
  • Użytkownik
  • 584 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 19:17

Robione w cztery kroki:

1 pomiar - masa 2.1 mV, plus 29,9 mV

2 pomiar - radio wzbudzone - masa - 5.1mV, plus - 40.2mV

3 pomiar - włączone kontrolki - 10.4mv, plus 48, 7mV

4 pomiar - silnik chodzi - masa 22.3, plus 30-31 mV

Zapomniałem dodać że pomiar robiłem nie włączając radia.

Byłe ciekaw i zrobiłem pomiar przy włączonym radiu:

bez silnika masa 14-15 mV, plus 78-80 mV

z silnikiem  masa 12- 13mV, plus około 68-70 mV

JVC, Audio Art, Morel

#33 TomoMadej

TomoMadej

Tomek

• Użytkownik
  • 4692 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 00:23

No niestety, połączenie niesymetryczne przyjęte już w samochodach jest o tyle niefortunne, że jakbyś się nie starał, to i tak robisz pętlę masy, w której obwód wchodzi masa RCA.

Jeśli już wiesz jak mierzyć, to pozostaje już tylko szukać rozwiązań z jak najmniejszą różnicą potencjałów na masie.

Tekst odnosi się do pomiarów oscyloskopem, ale problem jest ten sam.

Załączone pliki

• Załączony plik  32.JPG   296,81 KB   30 Ilość pobrań

### Piszę poprawnie po polsku. ###

#34 zmej

zmej
  • Użytkownik
  • 584 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 17:24

Wszystko się układa w tej chwile w bardzo logiczne wytłumaczenie :ok:
Fajnie ze w porę bo kto wie co mógłbym radiu zrobić :rotfl:
Początkowo - Radio,  wzmacniacz i odseparowany z przodu na zwrotce - radio podłączone standardowo, wzmacniacz na 16mm2,  masa od karoserii, blisko. Brak problemów.
Następnie doszedł drugi wzmacniacz - bo inne radio i cięcia aktywne, masa na drugim z innego miejsca, Gainy ustawione trochę na oko, stad ten mały zasilający tweetery podkręcony na 1/4 obrotu i nie było słychać świstów.
Następnie inne wzmacniacze i ustawienie gaina z miernikiem co dało prawie 3/4 obrotu przy 4R na obu  - i tu moment kiedy zaczęłam słuchać inne źródła niż tylko radio :huh:

Pociągnięcie kabli 35mm2 od akumulatora jedynie do wzmacniaczy oczywiście tylko nasilił problem - teraz jestem tego świadom :hurra:

Jako że akurat mam wolne odłączone kable które zasilały wzmacniacz numer trzy - puszcze je do radia - chyba 10mm2 będzie w sam raz....

Dziękuję za pomoc.. Idę grzebać :wink: 

JVC, Audio Art, Morel

#35 BULII

BULII
  • Użytkownik
  • 1015 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 20:22

U mnie pomogła zamiana kabli sygnałowych tw - woof i zaizolowanie taśmą "hajendową" połączenia rca z radiem bo metalowe całe

Skrzypek już nie ma wolnego

Kilometry kabli, kilogramy aluminium i jeszcze więcej chęci. To bilet w jedną stronę :wink2:

ostatnio stałem się fanem sekty "pozdro mordeczki" :rotfl: :rotfl: :rotfl:

#36 zmej

zmej
  • Użytkownik
  • 584 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 20:37

Po wyprowadzeniu zasilania z rozdzielacza do radia osobny kablem jednak 4mm2 :wink:  zakłócenia przy włączonym silniku prawie ustało. Po wsłuchaniu się, bo podłączyłem stronami tym razem, poczułem tylko po lewej stronie. Kabel podmieniony z Tectechnology jakiś na hollywooda skrętka i teraz super. Zauważyłem jedynie ze po dociśnięciu radia na miejsce są drobne prawie niezauważalne zakłócenia niz testowany przy radiu wyciągniętym. Podobno bo blisko wiązki za radiem więc też uślałem o jakieś zabezpieczeniu, ale "hajendowej" taśmie ? :ph34r:

JVC, Audio Art, Morel

#37 michal_kna

michal_kna
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 20 październik 2014 - 19:30

dziś próbowałem podłączyć wzmaczniacz i skrzynie basową niestety gdzieś popełniłem błąd. głośnik "puka" swoim rytmem i wygląda to tak jakby wogóle nie dostawał sygnału od radia. jeśli odłącze 2xchiche od radia to jest cisza... podłącze je znowu i znowu puka swoim rytmem. wzmacniacz dostaje na pewno prąd 12 V, dostaje uziemienie i kabel wzbudzeniowy. pali się na nim zielona lampka wzkaująca że prąd dostaje(prądowo chyba wszytsko jest okej). co zrobiłem źle ? te chinche są uszkodzone ?

#38 juby

juby

Producent GIFów :)

• Użytkownik
  • 2857 postów

Napisano 20 październik 2014 - 19:32

Jak masz inne RCA, to zrób podmiankę.

Będę

Marce

Wierny

#39 raflip

raflip