Skocz do zawartości

ZAKŁÓCENIA, ŚWIST SILNIKA, SZUMY W GŁOŚNIKACH - PORADNIK


miki87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to już głupi jestem,co w takiej sytuacji zrobić?Włożyłem dużo pracy i pieniędzy w nagłośnienie a tu taka lipa :( Radio na pewno nie ma uwalonej masy na rca sprawdzałem,genesis grał u kolegi w aucie i nie gwizdał kable mam podwójnie ekranowane KLOTZ MC 500 włsnej roboty na wtykach Vitalco przewód zasilający puszczony przy prawym progu szygnałówki w tunelu środkowym.Wszystko mi wskazóje na ten altek.Może ktoś jeszcze coś podpowie bo już nie ogarniam :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Już tłumaczę.Gdy silnik jest wyłaczony wszystko jest Ok,gdy odpalę auto i dam gazu słychać świst w głośnikach im wyższe obroty tym jest głośniejszy.Przeprowadziłem nawet taki mały eksperyment a mianowicie wziołem domowy wzmacniacz (yamaha ax 500) zasilanie oczywiście z sieci 220V włożyłem go do bagażnika podłączyłem pod niego cały przedni system sygnał był podawana z radia w samochodzie clarion dxz 858 rmp.Odpaliłem silnik przygazowałem kilka razy i zero świstów czy innych zakłuceń.Podłączyłęm z powrotem samochodowy wzmacniacz genesis dual mono i świsty powróciły.Na mój rozum zakłucenia pochodzą z alternatora,miałem już kilka wzmacniaczy (oczywiście samochodowych) i na każdym to samo.Na jednych świsty były cichsze na innych nieco głośniejsze.

Jak chcesz sie dowiedziec czy to altek to ściągasz pasek z niego i opalasz silnik, oczywiście tylko na mała chwile(brak ładowania) dla sprawdzenia.Ale pewnie o tym wiesz jak czytałeś cały temat, nie tylko altek może siać jest wiele urządzeń w aucie które powodują takie cuda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan124 przeprowadziłem eksperyment  z wodą i spryskiwaczem na włączonym silniku,nic się nie działo żadnych oznak przebicia.Pozbawiłem też prądu komputer instalacji LPG,też nic.Jutro ściągnę pasek z altka jak napisał wicher18gl dam znać czy dało poprawę czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swist ktory wzrastal mi wraz ze wzrostem obrotow silnika wyelimonowalem poprzez wymiane kabli RCA na potrojnie ekranowane. trzeszczenie stale ktore pozostalo i bylo niezalezne od obrotow silnika spowodowane bylo spalonym bezpiecznikiem masy RCA. Proponuje ci zastosowac sie do punktow w faq nazara i bedzie dobrze:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka miałem taki sam problem, Kupiłem Radio GZ'ta nówka sztuka, wszystko grało ok, później zmieniłem alternator, i po jakimś miesiącu też miałem tego typu zakłócenia, więc jako pierwszy podejrzany alternator, ale jakiś czas później radio poszło do wymiany bo coś świrowało iiiiii .... , okazało się, że nagle cisza zakłócenia zniknęły , okazało sie to radio , a na początku te stare tez grało normalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, posiadam wzmacniacz Kenwood PS150, interesuję mnie do czego dokładnie służy gniazdo GND obok Remote? Wyczytałem że podpina się tutaj kabelek którego łączymy z obudowa radia. Czy podpięcie tego kabelka usunie lekki szum w głośnikach? 

 

 

Zdjęcie: http://www.hifi-pictures.net/base-car-amps/Kenwood%20KAC-PS150/out.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Pany a u mnie nie dawni pojawiły się zaklucenia . Tyło to test takie dziwnie ze jak mam radio wyciągnięte kieszeni to jest igła . Wkładam radio po chwili się pojawiają , raz głośniej raz ciszej nie ma zasady . Raz głośniej raz ciszej , słychać tez trzaski przy przełączaniu muzyki ale też nie zawsze . Jakieś pomysły ci i jak ?;)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do kabli RCA - że tańsze mają przewód dodatkowy...

 

 

Wg mojej wiedzy jest tak:

- tańsze kable owszem mają przewód (zewnętrzny) z wyjściem z jednej i drugiej strony

wtedy jest to właśnie kabel typu REMOTE do sterowania np. wzmacniaczami

 

- w droższych kablach bywają przewody podpięte pod ekran.

Wtedy taki przewód wyprowadzony jest zazwyczaj tylko z jednej strony i powinien być podłączony

do strony źródła dźwięku.

Jego zadaniem jest efektywniejsze eliminowanie zakłóceń.

 

 

Poprawcie mnie jak jest faktycznie bo już sie pogubiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem instalację . Mam big 3 . Zasilanie od altka do akumulatora kable 50 mm2 a od akumulatora kable 35 mm2 . Puszczałem rca luznie dachem siedzeniami i taki sam objaw jak napisałem wyżej . Jedynie radio mam zasilane poprzez oryginalna instalacje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moja skromna rada: nim pójdziecie w zakup drogich kabli, filtrów to sprawdźcie najpierw ułożenie kabli tzn. czy ich droga nie przecina jakichś wiązek, modułów, cewek, niby to takie oczywiste ale swego czasu właśnie poszłem w kupno drogich dietzów na których problem dalej występował a przyczyna była taka że kable przechodziły koło jakiegoś modułu. Poprowadziłem rca środkiem samochodu i jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary przeczytaj pierwszy post w tym temacie ... a dokładniej "1. Sprawdź, czy przewody sygnałowe (czincze) nie leżą przy kablach od zasilania, głośnikowych lub innych, ewentualnie blisko urządzeń typu pompa paliwa, wentylatory etc. ... 

 

 

Polecam CZYTANIE , a nie KLEPANIE W KLAWISZE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Moja skromna rada: nim pójdziecie w zakup drogich kabli, filtrów to sprawdźcie najpierw ułożenie kabli tzn. czy ich droga nie przecina jakichś wiązek, modułów, cewek, niby to takie oczywiste ale swego czasu właśnie poszłem w kupno drogich dietzów na których problem dalej występował a przyczyna była taka że kable przechodziły koło jakiegoś modułu. Poprowadziłem rca środkiem samochodu i jest cisza.

 

Obok tego co powyżej .

Nie piszcie , ze usunęliście zakłócenia , ze zakup lepszych kabli to zbytek itd ., co najwyżej ze taki ich poziom jest dla was satysfakcjonujący .

W każdej instalacji występują zakłócenia a jedyną rzeczą do dyskusji jest ich poziom w odniesieniu do sygnału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...