Skocz do zawartości

wygłuszanie drzwi?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mastah22, ja nawet teraz jak drzwi rozbierałem to dwie warstwy soudala są twarde. Nic nie odchodzi trzyma się perfekcyjnie.

mówisz o tych dziurach-otworach konstrukcyjnych w drzwiach ?

Bo myśle, że jeśli nakleje spory kawałek tej maty od góry do dołu i kawałek będzie przechodzil przez taka dziure to powinno być wszystko ok. po jakims czasie i wystawieniu tego na zmiane temperatur...

 

A i jeszcze jedno...przed naklejeniem takich mat-taśmy dekarskiej Soudal należy dokladnie umyć drzwi i oddłuścić benzyną ekstrakcyjną ? czy to wystarczy?.

Po przyklejeniu maty należy ją rozgrzać (ja będe miał do tego tylko suszarkę ;/), jak długo ? czy do momentu kiedy zrobi sie dość elastyczna i pozwoli się dokladnie ukształtować?

sorki za moze głupie pytania dla niektórych ale nigdy nie miałem do czynienia z wygluszaniem drzwi czy czymś podobnym

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a ja sie doleje do temaciku i mam pytanko czy to jest dobra cena za takie cos i czy jest to dobre po opalareczke i wygłuszanko autka:

link do maty:

http://allegro.pl/item439157470_app_bitumi...arda_25x50.html

 

czy jest to dobre do wygłuszania autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nero_partner, tą maty bitumiczne do wygłuszenia auta więc raczej będą dobre do wygłuszenia auta http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif Jednak APP przy niskich temperaturach lubi sobie pękać i psuć efekt. App w przeciwieństwie do dekarskiej ma jakieś właściwości akustyczne, ale chyba i tak byłbym przydekarce. Po niej to już tylko Dynamat

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast app wole uzyc dekarskiej.. App faktycznie peka w zimie-jesli chodzi o maty twarde.. Dekarska ma podobne wlasciwosci polece soudala z folia aluminiowa testowałem przy -25 w zamrazarce i była ok..App to chyba najtansze maty wytłumiajace(niby profesjonalne), a jak chcesz miec pozadne wytłumienie to chyba stinger.. Znajomy kiedys przywiozł mate ktora kosztowała 300zł m2 ale roznica była odczuwalna, inna jakos a po drugie kawałek 20cm x 20cm potrafił sciagac rezonans z blachy metr na metr :zdziwko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APP to syf, ja pod dkearska przyznam szczerze nie odtłuszczałem drtzwi tylko je przetarłem, zapraszam kogos do jej oderwania... Zmienialem głosniki to musialem ja wycinac za zadne skarby nie odchodzi, tasma dekarska przystosowana jest do skrajnych warunków atmosferycznych bo stosuje sie ja na zewnatrz budynków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie dziwi mnie że się jeszcze nikt ne zabrał za dystrybucję Alubutylu Exact`a, bądź też innych producentów. Szwaby z powodzeniem jadą tylko na tym, lub STP, a w Polsce ani widu, ani słychu. Takie rolki 2,5m, lub 5m o szerokości 0,5metra. Wiem że kilka zakładów CA w Polsce stosuje te maty, połowę tańsze niż Dynamat, własciwości praktycznie takie same, ale sprzedawać tego osobno nie chcą, bo pewnie pomysł stracą :zdziwko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Manfredo, między taśmą dekarską Tytana a Soudala nie znajdziesz różnicy. Jest to materiał dekarski do zastosowań budowlanych i nie posiada określonych właściwości akustycznych. Ma jedynie utworzyć coś w rodzaju komory zamkniętej dla głośnika, czyt pozaklejać dziury w drzwiach. Z tego co mi wiadomo to jedyną różnicą Tytana jest występowanie w kolorze czerwonym :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowująć jeżeli chce wygłuszać drzwi Soudalem to ile kłaść warstw w części zewnętrznej i wewnętrznej? Część wewnętrzną zaklejać całą czy tylko otwory konstrukcyjne? Aha i jeżeli chcę zapobieć wpadaniu w drgania wszelkich cięgien itp. to wystarczy warstwa pod tymi cięgnami czy należy je też oklejać??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz drzwi daj 1 warstwę. A cięgne czy inne bzdetki które lubią hałasowac obklej w paru miejscach tak by nie utrudniały im ruchu i powinno być dobrze. Zewnątrz na otwory technologiczne daj 2-3 warstwy, chyba że masz dużą dziurę to daj wzmocnienie w postaci płaskowanika przczepionego np na nity. I na to mata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img161.imageshack.us/img161/2161/resizeofsiakiesnowe0519sk.jpg

Tak wyglądają moje drzwi. Jak myślicie obejdzie się bez płaskownika? Te kostki i kableki co mam po lewej chyba najlepiej zakleić matą? Jeśli chodzi o cięgno to można je owinąć izolacją żeby nie wydawało dzwięków? Czy jak w miejscu gdzie wchodzi w otwór tech. włoże go w plastikowy karbowany peszel nie będzie "pierdział"?

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

No to ja troszke odswieze temat. Zauwazylem jedna ciekawa rzecz, co forum to co innego polecaja. Sa fora gdzie neguja calkowicie Soudala a chwala APP jako typowa amatorka, tu jest natomiast inaczej. Ale w sumie nie o to chcialem zapytac. No wiec tak: moje furtki wygluszylem o ile to tak mozna nazwac matami APP, a chyba lepiej mozna to nazwac ze stworzylem zamknieta przestrzen dla glosnika (tak jak pozostali ktorzy robili to APP czy soudalem) czytalem dosc duzo o tych matach wsyztskich i nie maja one zbyt duzych wlasciwosci tlumiacych czy jak kto woli gluszacych. Sa ciezkie i to ich duzy minus. APP nie peka w niskich temp jesli sie jej nie dotyka (u mnie bynajmniej tak jest).

 

No to do konkretów:

Ja u siebie wykleilem cale furtki APP od srodka i od zewnatrz. Przy najblizszym zastrzyku gotowki planuje kupic cos takiego aby profesjonalnie wygluszyc drzwi od srodka:

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...150&pid=688

 

dam to na obecne w srodku juz maty APP, jak wiadomo sa one twarde i dlatego dobrze usztywniaja blache drzwi.

 

Opcja 2 w kolejnosci:

 

Na zewnatrz chce zerwac obecne APP i dac cos takiego:

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...150&pid=699

 

teraz pytanie do was: w tym paku sa 4 maty 80x30 czyli do dobrego oklejenia drzwi na zewnatrz powinny starczyc, czy moze lepiej zrobic tak ze po zerwaniu zewnetrznych APP zrobic srodek drzwi ta guma akustyczna pod cisnieniem a nastepnie spowrotem dac APP i na nie dopiero tego dynamata?? Chce te drzwi zorbic teraz porzadnie tak ze jak odpale kazdy glosnik to bede wiedzial ze gra on przynajmniej w 80-90% swojej jakosci bo wiadomo ze aby wysicnac 100% w drzwiach to by musialy byc maty dynamata Extreme.

 

Wszystko wyjdzie mnie ok 350 zl wiec msyle ze nie jest zle jak na drzwi naprawde wygluszone a nie tylko zatkane w szczelna komore.

 

Jesczze jedna rzecz, aktualnie mam dystanse z MDF-u a moj tata moze mi wytoczyc takie z metalu, czytalem o tym i ogolnie rzecz biorac to stal wydaje sie znacznie lepszym tworzywem na dystans nic mdf. A jak wy sie do tego odnosicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...