Skocz do zawartości

Rover 45 by borek


borek88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczek ROVER'ka 45 z 2000r

jako ze seryjne audio mi nie pasuje to postanawiam je zmienic

teraz wypisze klocki ktore mam i co chcialbym z nimi zrobic

komentujcie czy robie dobrze czy zle poprawiajcie mnie itd

chce tez powiedziec ze to mam byc poprostu tylko lepsze granie zadne hi-endy,

ja mam ucho przydepniete przez slonia i nie wychwycam jakis niuansow muzycznych

poprostu chce zeby gralo dobrze dla przecietnego zjadacza chleba

choc chcialbym zebyscie mowili co moge zrobic inaczej zeby bylo jak najlepiej

 

a wiec:

zestawy glosnikow

Hifonics hcx 6.2c

 

HIFONICS hzcx 6.2c

 

i oba zestawy podpiac pod

 

Hifonics Recaro RX-8407

 

i teraz opcje montazowe

- latwiej dla mnie jeden zestaw w przednie drzwi tweeter w slupku A a drugi zestaw w tylnie drzwi i tweeter tez gdzies bym wkomponowal w tylnych drzwich (mam panele mdf na przedni zestaw wlasnego wykonania lecz wymiare te same co sklepy internetowe)

- obie pary w przednie drzwi (tyle ze mialbym zabawy z panelem i umiejscowieniem ich w przednich furtkach no i co z druga para tweeterow gdzie je wcisnac w miejesce przy lusterkach?? mam tam teraz orginalne zalozone tweeterki w takich obudowach tyle ze wiem ze to zla lokacja dla nich)

 

co myslicie wogole o tym zestawie (jest juz kupiony ale chce wiedziec co tam powiecie wy znawcy)

 

mam kupionych 42maty twarde app (na drozsze mnie nie namawiajce bo to i tak dla mnie byl wydatek i poprostu wole zeby bylo to niz nic)

chce wykleic nimi przednie drzwi i tylne jak beda tam glosniki i reszte jak cos zostanie to do bagaznika lub przod i caly bagaznik

 

kable gosnikowe te co w zestawie orgilne sa ale powiedzcie czy lepiej wymienic je na jakis lepsze (zaproponuje cos i powiedzice czy bedzie roznica na nich

 

kable zasilajace i sygnalowy dietz

dietz

 

radio to JVC kd-g342

jedna para wyjsc ale bede szukal jakiego uzywanego alpine z 2-3pary wyjsc na wzmacniacz ale to nie teraz

 

teraz bagaznik i bas (skromny na poczatek pozniej bede chcial....zgadnijecie....jakiegos hifonicsa;D)

2xAxton AW08

aw08

skrzynie do nich buduje z br na dwa glosniki

wymiary zdjete z dedykowanej przez axton pod ten glosnik razy dwa na szerokosc

UWAGA! budowana z zywicy wlokna szklanego i corematy a nie z mdf (grobosc 19mm zachowam)

problem mam tylko z srednica i dlugoscia bo sie totalnie nie znam na tym strojeniu wic podpowiedzcie jak to powinno byc

jak cos to mam na komputerze dane dokladne tego glosnika i jakies tam wytyczne ale za wiele nie czaje

 

i to podpiete pod

 

Crunch V-2400

 

brakuje mi jeszcze

jednego krotkiego kabla sygnalowego od wzmacniacza do wzmacniacza

trojnika kabli zasilajacych i kabla zasilajacego o przekroju okolo 10mm2

i moze kondensatora ale na poczatek bede musial sie obejsc bez niego

 

reszta wyjedzie w praniu

 

czekam na wskazowki

szczegolnie dotyczace tego gdzie rozmiescic zestawy glosnikowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w przednie drzwi powinno się montowac(scena), drugi zestaw sprzedaj/zostaw na pamiatke/wyrzuć. Chyba że chce Ci się montować oba zestawy na przodzie,chociaż jeśłi mają inną charakterystykę brzmienia to może to nie bardzo współgrać ze sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zabralem sie za wyklejanie matami i powiem szczerze ze idzie mi to jak krew z nosa;/

ale wierze ze efekt bedzie oszalamiajacy;D (dla mnie)

 

zrobie tak ze jeden zestaw w jedne drzwi a drugi w drugie tyle ze powiedzcie czy tweetery w tylne drzwi napewno nie klasc??

post-3773-1273692366.jpg

post-1-1273692366.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to daje zdjecia i

1) moj caly zestw ktory bede montowal

 

2) nie wiem ktore gwizdki zamotowac te "ladniejsze z wygladu" (byly uzywane tylko przeze mnie wczesniej ale ta sa z zestawu hcx 6.2c czyli tego slabszego i tanszego) czy te bardziej zniszczone (kupilem z uzywanym zestawem hzcx 6.2c czyli ten duzo drozszy model zeus tamtem warrior tyle ze jak mi wiadomo byly montowane przez 'profesionalna' firme ktora zalepila czesc siatki czyms w rodzaju silikonu i nie wiem czy to bedzoe mialo jakis wplyw)

 

3) orginalne okablowanie glosnikow dodawane w zestawie hifonicsa

czy to wystarczy czy lepiej wpompowac znow kase w lepsze kable (bo chce kupic radio lepsze z 3parami rca a kasa ubywa caly czas i nie wiem w co lepiej zainwestowac)

 

 

 

no i jeszcze jedno pytanie czy to bedzie gralo jesli

kabel rca z remot poprowadze z

radio -> input crunch

output crunch -> do hifonicsa (rca rozdziele na koncu Y'kami bo hif jest 4-kanal)

 

a chce tak zrobic bo;

-radio ma tylko 1pare rca

-crunch ma output a hifonics nie

 

i czy kabelek remot mam poprowadzic z remotu radia do cruncha a pozniej z cruncha do hifoniscsa??

chodzi o to zeby mi aku nie wypierdzielalo.

 

przepraszam za moje niektore glupie pytania ale wole sie dokladnie dowiedziec niz cos popie...yc

i za jakosc zdjec (kiepski aparat

post-3773-1273867693.jpg

post-1-1273867693.jpg

post-1-1273867694.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ktore gwizdki zamotowac te "ladniejsze z wygladu" (byly uzywane tylko przeze mnie wczesniej ale ta sa z zestawu hcx 6.2c czyli tego slabszego i tanszego) czy te bardziej zniszczone (kupilem z uzywanym zestawem hzcx 6.2c czyli ten duzo drozszy model zeus tamtem warrior tyle ze jak mi wiadomo byly montowane przez 'profesionalna' firme ktora zalepila czesc siatki czyms w rodzaju silikonu i nie wiem czy to bedzoe mialo jakis wplyw)

 

Podłącz, posłuchaj i zostaw bardziej odpowiadające Tobie :rotfl:

 

3) orginalne okablowanie glosnikow dodawane w zestawie hifonicsa

czy to wystarczy czy lepiej wpompowac znow kase w lepsze kable (bo chce kupic radio lepsze z 3parami rca a kasa ubywa caly czas i nie wiem w co lepiej zainwestowac)

 

Wymiana napewno nie zaszkodzi

 

czy to bedzie gralo jesli

kabel rca z remot poprowadze z

radio -> input crunch

output crunch -> do hifonicsa (rca rozdziele na koncu Y'kami bo hif jest 4-kanal)

 

Grać będzie, tylko nie będziesz miał za bardzo możliwości regulacji, bo wszystko będzie szło "kupą". Ja polecam pociągnięcie osobnych sygnałówek dla przodu, tyłu(jeśli musi być) i najlepiej suba, da to możliwość pełnej regulacji, ale

 

radio ma tylko 1pare rca

 

więc zdziałasz nic, pasowałoby pomyśleć o zmianie radia.

 

i czy kabelek remot mam poprowadzic z remotu radia do cruncha a pozniej z cruncha do hifoniscsa?

 

Jak najbardziej http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak kolega mowi tapicera troche gra bo sprawdzalem jedne drzwi.

cos bede musial pomyslec ale gms to chyba koszta juz sa. ja chce taniosci bo sa inne wazne rzeczy do kupienia

i jeszcze przydazylo mi sie to:

wczoraj podlaczylem glosnik HIFONICS hzcx 6.2c 125w rms bo juz jedne drzwi zlozylem i chcialem zobaczyc jak to gra bo te glosniki nie dawno kupilem (urzywki)

wzmacniacz mam hifonicsa recaro RX-8407 4x100w rms przy 4Ω (gdzies widzialem testy i jak pamietam to mial cos ponad 110rms przy 4Ω)

gain na wzmacniaczu byl na 3/4 i radio tez byl na okolo 3/4

moglem przypalic glosnik??

bo wydaje mi sie ze cos zasmierdzialo spalenizna trche i juz pozniej to sam nie wiem czy wydawalo mi sie ze charczy czy ze tapicerka gra bo jej jeszcze konkretnie nie wyciszylem (tylko blache)

i pytanie czy jest mozliwosc czesciowego spalenia glosnika??

i co moglo mi sie to zdarzyc przy takim ustawieniu i przy macniejszym glosniku od 1kanalu wzmacniacza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosnik prawdopodobnie jest oki. poprostu nie lubi zbyt duzego volume i podbic basu

no i tapicere musze jakos wygluszyc tanim sposobem bo gra. drzwi oki dopiero przy wiekszym podkreceniu cos gra prowdopodobienie mechanizmy szyby i sama szyba

dzis zmodzilem slupki (wiem wiem swieto itp ale ja mam rzadko kiedy czas wiec wykorzystalem dzisiejsze przedpolodnie i wczorajszy wieczor)

gwizdkami celowalem przed lusterko wsteczne.

wymagaja jeszcze obrobienia papierem i szpachlowania

i teraz moj dylemat jako ze jakies zdolnosci blacharsko-akrobatyczno-lakiernicze sa to moge sie pobawic z dokladnym wyprowadzaniem i pomalowac

lecz wolabym to czyms obic tylko tu wlasnie nie wiem czy ow takie zdolnosci mam bo nigdy sie w cos takie nie bawilem jak obijanie i tu moje pytanie

od czego zaczac jak wyprowadze juz powiezchnie slupkow??

jakim materialem to zrobic?? zeby bylo najlatwiej

skora skaj czy cos innego??

jak to wykonac?? to sie naciaga?? uzuwa jakiegos kleju czy trzeba szyc??

post-3773-1275569163.jpg

post-1-1275569163.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leonsr60, kolego to to ja wiem ze wyrownac.

na codzien pracuje w laminatach wic to dla mnie nie byl problem

a obic chcialbym sam. praca ma byc moja wtedy lepiej doceniam auto;D

greg-si, kolego r-maniaku widzialem kiedys twoje slupki na sprzedaz nawet z tweeterami byly ale jak pamietam to cena byla zaporowa dla mnie

obije je sam chybay (z wasza pomoca wierze ze dam rade bez wiekszego problemu)

jak mozecie to opiscie mi jak to sie robi??

szukalem jakiego tematu zeby byly foto ale nie dogrzebalem moze wy cos macie??

greg-si, jak wygluszales tapicere drzwi (wiem ze drewno podobna listwe trzeba zalatwic ale to wiem) co moge taniego dac od srodka tapicerki??

post-3773-1275593579.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borek88, z autopsji wiem że te ala drewienko gra bardzo rzadko. Jak gra to to badziewie które jest pomiędzy boczkiem a szybą. Przynajmniej u mnie tak było.

Spróbuj te czarne badziewie przyciągnąć bardziej do boczka drzwi w tym miejscu co drga. Jeśli pomoże to jest patent na zrobienie tego by nie grało. Mi się udało bynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...