Skocz do zawartości

Rockford Fosgate


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a gdyby znalesc cos pod bxi... moze wtedy 2 sztuki poprostu konkret...a ile kosztuje wzmak klasa ab o mocach 2kw?? a 2 glosniki 30cm mocno zamulaja w szybkim?? w sumie nie szukam typowo bardzo szybkich bo jak nie hh to house ktory sadze nie jest az tak szybki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli zrobie taki zestaw na przod tj. clarion 9255 jako radio na przodzie cos w klasie DLS ULTIMATE UP6

na to dobry wzmak 4ch (nie wiem jeszcze jaki ale z zakresu cenowego ponad 1000zl i mocy kolo 4x100 na 4 ohm bede chcial (stawiam tylko na jakosc dzwieku) i do tego subik i czy bxi dobrze dopelni niskie czestotliwosci czy raczej wlasnie klasa ab... jest to drogi a nie mam tyle kaski bo kazdy zakup do dlugo odkladam i w sumie ten wzmak na poczatek lepiej jakby zostal. potem plan to dopelnienie dzwieku z tylu tj 16cm w tylne drzwi i oczywiscie inne tony tez i tez klasa okolo dls up6chce czysty dzwiek mysle ze ta klasa sprzetu mi to zagwarantuje a w dodadku ta klasa jak trzeba mysle ze mocy tez duzo ma....jak widzisz tego typu projekt?? auto wiadomo ze wygluszone tj dzwi potem chce tez konsole od silnika poprawic chodz jest dobrze i szczeliny np przy galce skrzyni itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zacznij od przodu

gwarantuję Ci że dobry przód z dobrymi wooferami da tyle radości że nie da się tego opisać. Nie wiem jak wypada UP6. Zestawów jest dużo i nad tym bym się skoncentrował na początku.

Czyli taki mały projekt działania:

1. Radio

2. Głośniki przód + wzmacniacz do tego

3. Subwoofery

4. Wymiana wzmacniacza pod subwoofer jeżeli oczywiście będzie zachodziła taka potrzeba

 

Najważniejsze jest to by podstawa była dobra do zaistnienia całego pasma bo jednak nawet przy słuchaniu HH i kozackim subwooferze nie będziesz zadowolony gdy przód będzie niedomagał.

To co napisałem wyżej w planie działania te 4 podpunkty można oczywiście zamienić ale trzeba konkretnie wiedzieć co chce się kupić (chodzi mi o klasę sprzętu) i przestudiować kilka forów z setkami postów z opiniami różnych ludzi różnych głośników i ich połączeń. Wybrać kilka produktów i już czasami trafiają się rodzynki(wzmacniacze). Sam do niedawna chciałem kupować nowe wzmacniacze pokroju audisona czy stega ale po kilku fajnych rozmowach stwierdziłem że stare old school`owe piece zza oceanu z lat 90tych będą zdecydowanie lepsze bo czasami można je wyrwać za grosze co ze stegiem bądź audisonem jest ciężkie do zrobienia. Te dwie marki podałem jako przykład.

Reasumując trzeba wiedzieć co nam będzie potrzebne co dane głośniki lubią. Kupując nawet najlepszy sprzęt górnopółkowy możemy być niezadowoleni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si właśnie o takiej samej kolejności mysle. a co do sprzetu tez byly to przyklady. jedyny plan na teraz clarion 9255 jezeli sie uda. potem bede szukal glosnikow jak bedzie kasa. i wlasnie bede szedl tym tropem co mowisz. wiele opini zebranie kilku propozycji i szukanie potem najodpowiedniejszej. jest to moje pierwsze auto pierwsze konstrukcje ale nie mam zamiaru zle zaczynac a sprzet miec taki ze przy ewentualnej zmianie auta tez zamienic sprzecik:D z kazdym dniem widze wiecej i coraz mniej podoba mi sie zwykle granie w moim aucie ktore i tak jest lepsze od wielu konstrukcji amatorskich. daze do doskonalosci dzwieku nie mocy:)i wymiany beda beda kwestia tylko czasu bo narazie nie ma stalego dochodu:/;/;/;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...